Hokeja pavasaris tuvojas straujiem soļiem

viedokļi
Sports ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa, tāpēc rubrika “Sporta mānija ar Elizabeti Balčus” ir mani stāsti par Latvijas sportistu sasniegumiem, neparastiem notikumiem sportā un par maniem piedzīvojumiem sporta pasākumos kā brīvprātīgajai. Mana mīlestība uz sportu ir crazy, un centīšos šo mīlestību nodot arī jums!

Nākamā gada Pasaules čempionāts hokejā norisināsies divās valstīs – Latvijā un Somijā. Sākotnēji bija plānots, ka čempionāts notiks Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Krievijai tika atņemtas rīkotāju tiesības. Tāpēc, šogad Pasaules čempionāta laikā, kas norisinājās Somijā, organizētāji izlēma, ka nākamajā gadā visi hokeja fani dosies atkal uz Rīgu un Tamperi. Vai Rīga būs gatava hokejistus un hokeja fanus uzņemt trešo reizi? To redzēsim pavasarī.

Elizabete Balčus, Studentu medijs Skaļāk

Rīga labākos hokeja fanus sagaidīs jau trešo reizi septiņpadsmit gadu laikā. Pirmo reizi Rīga tos uzņēma tālajā 2006. gadā. Tas bija Latvijas dalības aizsākums uz lielās hokeja skatuves. Toreiz Latvijas izlases hokejisti piedzīvoja vienu no saviem smagākajiem zaudējumiem izlases vēsturē – 0:11. Šo spēli tiesāja amerikānis Riks Lūkers, kurš bija spēles galvenā persona. Viņš saskatīja pārkāpumu teju ikvienā spēles minūtē. “Arēnā Rīga” esošie Latvijas hokeja fani ļoti aktīvi sāka protestēt un svilpt, bet spēles 15. minūtē, uz ledus sāka lidot neapmierināto skatītāju mestie priekšmeti – monētas, kartona gabali, pudeles, mobilie telefoni un kurpes. https://www.youtube.com/watch?v=oPUgd0CG-es

Protams, ka hokeja fani Latvijā vienmēr ir bijuši līmenī, par mūsu faniem runāja visā plašajā Pasaulē. Viņi radījuši iespaidu, ka vienmēr un visur jebkādā veidā atbalstīs Latvijas spēlētājus jebkurā Pasauleso malā.

Toreiz pie Latvijas izlases stūres atradās Pjotrs Vorobjovs. Šī komanda sastāvēja no labākajiem sportistiem, piemēram, Leonīda Tambijeva, Grigorija Panteļejeva u.c, bet arī tajā gadā uzmirdzēja jaunie talanti kā Kaspars Daugaviņš, Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs, kuri ilgus gadus spēlēja Latvijas hokeja izlasē. Togad izlase sacensības noslēdza 10.vietā.

Latvijas komandas atbalstītājiem ilgi bija jāgaida līdz Pasaules čempionātam hokejā Rīgā, bet pēc piecpadsmit gadiem viņi to brīdi sagaidīja. Diemžēl, šogad visus plānus izjauca Covid-19 pandēmija - lielāko daļu sacensību skatījāmies pie televizora ekrāniem. Šis čempionāts visiem faniem iesākās lieliski, jo pirmo reizi vēsturē Latvijas komanda pieveica hokeja dzimteni Kanādu – 2:0, tajā vakarā valstsvienības vārtus sargāja Matīss Kivlenieks. https://www.youtube.com/watch?v=Zgzf3uivalc Tā bija pēdējā reize, kad Matīss Kivlenieks kāpa Latvijas valstsvienības kreklā, jo 2021. gada vasarā Matīss gāja bojā nelaimes gadījumā ASV. Latvijas valstsvienība zaudēja vienu lielisku vārtsargu. Komanda sacensības noslēdza 10.vietā.

Neviens no Latvijas faniem negaidīja to, ka hokejs Rīgā atgriezīsies tik ātri. Bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskajai Hokeja federācijai bija jārīkojas. Agresora valstī nevar norisināties Pasaules Čempionāts. Tāpēc šogad Latvija un Somija, kā arī Ungārija un Slovēnija visas kopīgi  iesniedza pieteikumu Starptautiskajai Hokeja federācijai (IIHF). Latvijas un Somijas kandidatūra tika apstiprināta. Čempionāts nākamgad norisināsies no 12. līdz 28. maijam.

Tāpat ir iespēja pieteikties kā brīvprātīgajam uz Pasaules Čempionātu. Piesakoties uz šādu pasākumu, ir iespēja redzēt visus notikumus, ko parasti neatspoguļo medijos. Tāpat brīvprātīgo darbu var pieminēt CV un darba devējs uz tevi paskatīsies citādāk. Par to, kā man gājis, esot lielos sporta pasākumos kā brīvprātīgajai, lasi iepriekšējā rakstā: No līdzjutēja pie TV līdz brīvprātīgajam sporta sacensībās.

Pieteikumus sūtiet šeit: https://gatehq.fi/2023iihfworlds/index.php/questionnaire/select-events

Jaunākais saturs