Ļaujieties sapņiem - par studentu mediju stāsta 3. kursa studenti

Viņi ir īstenojuši savus sapņus, publicējuši savus pirmos rakstus, intervijas, foto reportāžas un video sižetus. Lai arī sākumā vīzija par studentu mediju nebija skaidra, tomēr pēc trīs gadiem, kad sāka īstenoties dažādi projekti un ieceres, pārliecinājās, par medija aktualitāti. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Multimediju komunikācijas 3. kursa neklātienes kursa studenti kopā ir jau trīs gadus kopš 2016. gada septembra.

“Mūsu darbi paliks kā iedvesma citiem studentiem, kas medijā darbosies pēc mums,” saka Arturs Stesovs. “Katrs no mums ir spējis attīstīs savas stiprās puses, un īstenot tās studiju procesā. Novēlu izmantot šo iespēju, ieguldīt savu darbu, ne vienmēr gaidot samaksu. Kā lielākā samaksa kalpos iegūtās zināšanas un pieredze,” ir pārliecināta Katrīna Jurkevica.

“Studentu medija iespējas esmu izmantojis simtprocentīgi. Vēlme darīt sakrita ar iespēju darīt, man izdevās savu ideju par radio raidījumu īstenot. Tāpēc studentu medijā nav jālauza galva, vai tu esi augstas klases profesionālis. Ļaujieties sapņiem,” mudina Tālivaldis Kronbergs.

“Mācoties neklātienē, ir svarīgi, lai varētu savienot studijas un ģimeni, jo tā dod atbalstu un iedvesmu, bet nerada šķēršļus mācību procesam. Un tas ir svarīgākais, kad top dažādi darbi, arī studentu medijam,” konstatē Līga Laimiņa.

“Šī ir lieliska iespēja, kur var nopublicēt savus darbus, lai dalītos ar savu pieredzi, redzēto un dzirdēto. Arī citu priekšmetu pasniedzēji ir atsaucīgi un dod iespēju izpausties studentu medijā,” saka Evija Galarovska.

"Studentu medijā ir mūsu darbi, kas motivē iziet ārā, apskatīt ko jaunu, ko grāmatās neizlasīt, apstrādāt to un padalīties ar citiem," saka students Artūrs Blumbergs.

RSU_SM_SKALAK_TEKSTAM_2019_18_05.jpg

Foto: Monika SILA