Skip to main content

Vai cilvēkam vajag mākslu?

viedokļi

Lai apturētu Covid-19 slimības izplatību, jau sešus mēnešus kultūras un mākslas iestādes ir slēgtas apmeklētājiem. Šis periods ir bijis grūts ne tikai kultūras iestāžu darbiniekiem, bet arī pašiem kultūras baudītājiem.

Anna Dzene, Ieva Kalniškāne, Studentu medijs Skaļāk

manuel-nageli-titulbilde.jpg

Laikā, kad visi saskaramies ar neskaitāmiem izaicinājumiem, jūtam nedrošību, neizpratni un bailes, māksla ir tā, kas atgādina, ka šajā situācijā mēs neesam vieni – mēs izdzīvojam kopīgu pieredzi.

Tāpat kā mākslas darbi katrā no mums raisa citas emocijas, arī krīzes laiku mēs katrs pārdzīvojam citādi. Ticam, ka māksla palīdz sakārtot domas un apstrādāt šībrīža pieredzi, aicinot saskatīt vērtīgo, ko mums nesis šis neparastais laiks.” (LNMM citāts)

Vai varam iedomāties pasauli bez dziesmām, dejām, zīmējumiem? Pierādīts, ka bērni, kuriem liegta iespēja būt radošiem, nespēj rast prieku un būt laimīgi. Arī mūsu senči radīja mūziku, stāstīja stāstus un apgleznoja alu sienas.

Kāpēc mums nepieciešama mākslas klātbūtne ikdienā? Piedāvājam iepazīties ar tās pozitīvo ietekmi:

 

Māksla ir veids kā izpaust sevi

Zīmēt, gleznot, dziedāt, dejot, spēlēt. Tā palīdz tev būt harmonijā ar apkārt notiekošo, palīdz iepazīt pašam sevi, citus sev apkārt, izprast pasauli.

 

Māksla liek domāt

Tā paceļ gaismā jautājums, ko citas jomas nespēj. Kultūra ir vieta, kur uzsākt jaunas diskusijas un attīstīt idejas, apvienot viedokļus.

 

Māksla rada prieku un iedvesmo

Mākslas jomas iedvesmo viena otru. Māksla var sniegt palīdzību un enerģiju brīdī, kad tas ir nepieciešams.

 

Māksla ir multifunkcionāla

Tā ne tikai padara kaut ko estētisku, bet arī var būt kanāls, caur ko komunicēt ar citiem. Tā palīdz iepazīt pasauli, kāda tā bija laikā, kad tapa kāds mākslas darbs. Māksla ir logs uz pasauli.

 

Māksla palīdz risināt problēmas

Māksla palīdz atrast radošus risinājumus ikdienas problēmām un iedrošina mūs uzņemties jaunus riskus un izaicinājumus.

 

Jā, māksla mums patiešām ir vajadzīga. Kultūra ir tā, kas padara mūs par cilvēkiem. Atgādinām, ka viss nebūt nav beidzies. Aplūko savas mīļākās kultūras iestāžu mājaslapas, lai noskaidrotu, kur vari iesaistīties un rast iedvesmu arī savā ikdienā!

 

1.jpg3.jpg2.jpg

Aplūko visu stāstu Skaļāk IG