Skip to main content

TikTok grēksūdze

viedokļi

tiiiiik toook.PNG

Studentu medijs Skaļāk

“2020. gadā TikToks (TikTok) kļuva man par tuvu draugu” tā izsakās Sandra. Viņa sākumā teica, ka nelejuplādēs šo lietotni, jo zināja, ka tā aizņems daudz brīvā laika. Tomēr pandēmijas ierašanās strauji izmainīja viņas plānus. Poga “instalēt” Sandru savaldzināja, un jau krietnu laiciņu vēlāk viņas pavadīto stundu skaits lietotnē sasniedza 10-12 stundas. Sandra atzīst, ka TikToks ir palīdzējis atsākt sen aizmirsto hobiju – grāmatu lasīšanu. Rekomendāciju lapā viņa ieraudzīja video, kur kāda meitene interesantā veidā stāsta par populārzinātnisku grāmatu. Tad arī uzšķīlās dzirkstele. Aizvien vairāk videolentē paradījās apskati, viedokļi un pārdomas par grāmatu sižetiem. Šobrīd lielāko naudu Sandra tērē jaunu grāmatu iegādei. BookTokā Sandra atrada domubiedrus, kas izmainīja viņas ikdienu, atgādinot par kaut ko sen aizmirstu.

Šobrīd šķiet, jau katrs ir dzirdējis par TikToku. Šajā mobilajā lietotnē ir veiksmīgi apvienotas dažādas funkcijas no tādām vietnēm kā Snapchat, Instagram un kādreiz populārā Vine. TikTok jau vairākus gadus atrodas aplikāciju veikalā App store bezmaksas lietotņu topā, un acīmredzot tik drīz negrasās atkāpties no savām pozīcijām. Lietotne ir paredzēta, lai izveidotu un skatītos līdz minūtei garus videoklipus. Video galvenokārt ir asprātīgi klipi, reakcijas uz tendencēm un trendu atkārtošana.

Arī mēs, Studentu medija Skaļāk redaktori, esam aktīvi TikToka satura patērētāji un veidotāji. Mums ir apnikusi stigma, ka šo platformu uztver kā kaut ko apkaunojošu un laika izšķērdīgu. Jā, varbūt pavadīt vairākas stundas dienā, skatoties video, nav īpaši produktīvi, bet visam jāzina mērs. Lietotne sniedz padomus, iedvesmu un arī iespēju jautri pavadīt laiku. Tātad esam gatavas skaidri un gaiši apgalvot, ka esam TikTok lietotājas, un mums par to nav kauns.

Pazust TikToka līkločos ir diezgan viegli, un vienmēr ir jātur roka uz pulsa. “Manas attiecības ar TikToku ir sarežģītas. Varu pāris dienas neuzspiest uz šīs lietotnes ikoniņas, bet tad pienāk brīvs vakars, un mans veselais saprāts burtiski atslēdzas.” Madara atzīst, ka TikTokā mēdz patērēt saturu neveselīgos daudzumos. “Ir bijušas reizes, kad desmitos vakarā izlemju pirms miega aplūkot pāris jaunāko video, bet attopos sešos no rīta ar apziņu, ka astoņos jākārto eksāmens universitātē,” stāsta Madara. Viņas rekomendāciju lapā bieži vien pazib radoši mūziķi, gleznotāji un personības, kas rada oriģinālas un interesantas lietas. Tas iedvesmo arī viņu veidot interesantus darbus studijās un ārpus tām. Protams, neiztikt arī bez asprātīgiem video, jaunākajiem pasaules trendiem un maģiskajiem Taro kāršu izlikumiem, kas sola paredzēt nākotni! Nedēļā viņa pavada 10-13 stundas lietotnē. 

Apdomājot to, kā TikToks ir ietekmējis Martas dzīvi, viņa atklāj pārsteidzošu lietu: "TikToks man ir sniedzis iespēju atrast domubiedrus, kuriem interesē tādas pašas lietas kā man. Tādējādi ir izveidojušās vairākas lieliskas draudzības ar cilvēkiem no dažādām pasaules malām!" Arī viņa aktīvi darbojas lietotnē kā satura veidotāja, un tas jau ir kļuvis par viņas jauno hobiju. Kaut lietotni lejuplādēja garlaicības mākta, Marta bija pārsteigta, ka TikToks nesastāv tikai no dejām vai dīvainiem izaicinājumiem. Ir iespēja patērēt daudz kvalitatīva satura, jo galu galā mēs paši veidojam sev piedāvāto video saturu. Algoritmi strādā veikli un diezgan ātri uzķer, kas mums vairāk tīk.

 

Mūsu ieteiktie TikTok profili!

BookTok :

dzekscopy.pngabbycopy.png

Mākslas pauzīte :

maksla1.pngmaksla2.png

Vieglam humoram :

humoram1.pnghumoram2.png

Redaktoru TikTok profili :

madara.pngmartilla.png