Skip to main content

Krievijas sporta sods | Sporta mānija ar Elizabeti Balčus

viedokļi
Jaunajā rubrikā “Sporta mānija ar Elizabeti Balčus” būs stāsti par Latvijas sportistu sasniegumiem dažādās sacensībās no mana skata punkta, jo sports ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa. Rubrikās stāstīšu par sportu, sportistiem un citiem notikumiem, kas saistīti ar sportu. Mana mīlestība uz sportu ir crazy, un centīšos šo mīlestību nodot arī jums!

Šobrīd visa sporta pasaule ir uz viena viļņa un  atbalsta Ukrainu šajā sarežģītajā laika posmā, tāpēc Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir pieņēmusi lēmumu, ka Krievijas un Baltkrievijas sportistiem ir liegts piedalīties vairākās starptautiskās sporta sacensībās.

Elizabete Balčus, Studentu medijs Skaļāk

Pēc nesenā kara sākuma Ukrainā (2022. gada 24. februārī) daudzas sporta federācijas atbalsta Ukrainas iedzīvotājus. Valstis solidarizējas ar Ukrainas tautu un aizliedz sporta sacensībās piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

Latvijas komandas arī ir atbalstījušas Ukrainu un izstājušās no sporta organizācijām, kas saistītas ar Krieviju, piemēram, no Kontinentālās hokeja līgas (KHL). Tāpēc šobrīd nav skaidri zināms, kas notiks ar Rīgas Dinamo, jo nav zināms, vai komanda nākamajā sezonā spēlēs vai tiks slēgta, vai pāries uz citu līgu vai veidos jaunu līgu. Arī HK Rīga nespēlēs Krievijas Jaunatnes līgā (MHL).

Straujiem soļiem tuvojas maijs, kurš tautā zināms kā hokeja pavasaris un tāpēc Somijas hokeja federācija ir uzlikusi sankcijas Krievijas un Baltkrievijas valstsvienībām pasaules čempionātā, kas norisināsies Helsinkos un Tamperē. Somi izteikuši savu nostāju un nosodījuši Krievijas rīcību pret Ukraiņiem, un kopā ar Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) vienojušies, ka nepieciešams izslēgt Krievijas un Baltkrievijas komandas no šī gada Pasaules čempionāta.

Krievijas valsts uzbrukums Ukrainai sporta notikumus ietekmēs, jo bieži Krievijas valsts sponsorē lielās sacensības, piemēram, GAZPROM sponsorē futbolu un hokeju, VTB sponsorē motosportu, Aeroflot sponsorē arī futbolu, Kaspersky kompānija sponsorē, piemēram, E- formulu, Emirati braucēju Amnu al Kubaisi (Amna al Qubaisi). Tāpat populārākā Britu futbola komanda Mančesteras United lauzīs sadarbības līgumu ar Krievijas Nacionālo aviosabiedrību Aeroflot. Līguma vērtība ir vismaz 40 miljoni mārciņu (tie ir 48 miljoni eiro). Pēc iebrukuma Ukrainā UEFA Čempionu līga pārtrauc darbību ar Krievijas enerģētikas uzņēmumu un lauž līgumu par 40 miljoniem eiro. 

Nākamās sporta sacensības noteikti būs interesantas, jo sacensībās bez Krievijas būs iespēja daudzām citām valstīm cīnīties par medaļām. Uz pjedestāla būs atbrīvojusies viena brīva vieta!

Сла́ва Украї́ні