Skip to main content

Kāpēc RSU ir mana universitāte

viedokļi

Kāpēc studenti izvēlējās Rīgas Stradiņa universitāti, kā tika galā ar attālinātu mācīšanos un citiem pandēmijas izraisītajiem šķēršļiem, stāsta 2.kursa multimediju, žurnālistikas un sabiedrisko attiecību studenti. 

ieksas_studet.jpg

Vendija

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir viena no prestižākajām universitātēm Latvijā. Tā ir novērtēta arī starptautiski. Tieši šī universitāte mani uzrunāja, kad vajadzēja izvēlēties studēt, jo tā ir moderna un ļoti daudzsološa. Vilinoši šķita Latvijā pazīstami docētāji – savas nozares profesionāļi. Šos cilvēkus es biju dzirdējusi jau pirms studiju uzsākšanas. Uzzinot, ka tieši viņi būs vieni no maniem docētājiem, tas mani pārliecināja, ka vēlos tieši mācīties no šiem cilvēkiem, kuri ir daudz savas zināšanas devuši sabiedrībai un tās attīstībai.

Ir pagājis gandrīz pusotrs gads, kopš mācos multimediju komunikāciju, un ne dienu neesmu to nožēlojusi.

Spēja pilnveidot sevi, izteikt savas domas publiski un dalīties ar savām idejām ir, tikai pateicoties tieši šai programmai. 

 

Annija

Atminos sevi lielās izvēles priekšā – jāizvēlas augstskola, kurā studēt. Augstskola, ar kuru būs saistība un ar kuru varēs lepoties, kad tā tiks pabeigta. Izvēle bija par labu RSU, jo, apskatot izvēlētās studiju programmas kursus, tika secināts, ka tie ir interesantāki un tādi, ko patiesi būs vēlme mācīties un apgūt.

 

Laima

Kad gribēju stāties savā iepriekšējā augstskolā, priekšā bija rinda, un man bija jāgaida, tas nozīmē, ka es sēdēju viena ar savām domām par savu izvēli, un es šodien vēl pat nezinu, kas tas bija, bet man iekšā bija sajūta, ka nevajag. Bieži vien cilvēks šādu sajūtu ignorē, bet es piecēlos un izgāju no šīs ēkas, un, nezinādama, ko darīt tālāk, braucu mājās. Pēc diviem gadiem es zināju, es jutu, ka ir pienācis īstais laiks, un to es sapratu, kad iegāju Rīgas Stradiņa Universitātē.

 

Roberts

Es izvēlējos savu pieaugušā dzīvi sākt ar Rīgas Stradiņa Universitāti. Šo augstskolu izvēlējos, kad man bija 10 gadi, jo biju izdomājis, ka ir stilīgi 10 gadu vecumā zināt, ko mācīšos pēc skolas. Kaut vai tajā brīdī īsti līdz galam nezināju, ko manā izvēlētajā programmā māca. Tā arī es līdz 19 gadu vecumam un 12. klases izlaidumam pieturējos pie šīs domas un, pabeidzot ģimnāziju, tajā arī iestājos.

Mācības RSU mani pārliecināja, ka tagad esmu pieaudzis cilvēks, jo pasniedzēji ar mani iesaistījās tikpat nopietnās sarunās kā viens ar otru.

Universitātes ēkas mani laipni aicina ne tikai mācīties, bet arī tās uztver kā otrās mājas. RSU pasniedzēji un personāls visi ir pieauguši cilvēki un tiešām ar prieku dara to, ko tie ir atnākuši darīt. Manuprāt, nekad neaizmirsīšu savu pirmo sarunu ar pasniedzēju. Tā notika lekcijas laikā, lielā auditorijā, kurā bija vēl 60 mani kursa biedri. Es pasniedzējai uzdevu jautājumu, taču atbildei es nepiekritu, tāpēc centos aizstāvēt savu versiju. Beigu beigās es attapos, ka es viens pats strīdos ar cilvēku, kuram ir doktora grāds. Tajā brīdī es pārliecinājos līdz galam, ka nu naivie skolnieka laiki ir beigušies. RSU pasniedzēji ir atvērti daudz kam un cenšas uztver studentus kā kolēģus, ja vien to paši studenti vēlas. Protams, par spīti tuvajām attiecībām, kādas nodibina RSU pasniedzēji un personāls, neizpaliek arī cieņa pret šiem augsti izglītotajiem cilvēkiem. Cieņa tiek izradīta ne tikai RSU telpu iemītniekiem, bet arī pašām telpām. Galvenā RSU ēka, kura atrodas Dzirciema ielā, reizē ir gan nopietna, gan raisa mājīguma sajūtu. Katrs stūrītis gaiteņos ir pārdomāts, lai students jebkurā brīdī varētu apsēsties un turpināt studēt. Labs bezvadu internets, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi, arī neizpaliek no RSU galvenās ēkas receptes. Studentu servisā un Studentu pašpārvaldē ir ļoti draudzīgas un aicinošas telpas, kurās pat introvertam cilvēkam var likt justies ērti.

Nevaru pat iedomāties nevienu citu vietu, kurā es varētu studēt. Nevaru iedomāties labāku vietu, kur uzsākt savu pieaugušo dzīvi.

 

Nemaz nevēlies lasīt līdz galam, jo jau gribi pieteikties studijām? Nāc te!

Signe

Jau otro gadu, studējot Rīgas Stradiņa universitātē, esmu sapratusi, ka šī augstskola ne tikai māca studentus sevis izvēlētajā jomā, bet arī iemāca kritiski izvērtēt un analizēt jebkuru situāciju, ar kuru varam sastapties reālajā dzīvē.

 

Megija

Tā kā arī māksla ir viena no mūžīgajām vērtībām, Rīgas Stradiņa universitātē ir iespējams sevī attīstīt arī radošo darbību, dziedot korī “Rīga” vai dejojot tautas deju ansamblī “Ačkups”. Ir teiciens, ka labu dejotāju arī uz ielas var pazīt, un tā arī ir, jo kārtīgs tautas dejotājs arī ikdienā iet ar taisnu muguru un staltu stāju. RSU pavisam noteikti ir vieta, kur iegūt jaunas paziņas, tuvus draugus un pat dzīvesbiedrus. Vienmēr pretimnākošā attieksme, jaukais personāls un iedvesmojošie studenti no Studentu pašpārvaldes – tā ir ikdiena, studējot RSU. Man ir liels prieks, ka varu studēt tieši šeit.

 

Madara

Es sēdēju Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izskatīju visus variantus, kur Latvijā iespējams iegūt augstāko izglītību. Sapratu, ka gribu studēt Rīgā. Izskatot desmitiem studiju programmu, es izpētīju un secināju, ka Rīgas Stradiņa universitāte būs man īstā vieta. Man patīk, ka RSU ir atbalstošs personāls – atnākot uz uzņemšanu, mani sagaidīja smaidīgi studenti, kas atbildēja uz visiem maniem jautājumiem, interesējās par mani. Bija tāda sajūta, ka mani šeit gaida. Uzsākot studijas, es sapratu, ka tā ir vieta, kur vēlos būt. Pirmo reizi mūžā sajutos tā, ka mani tiešām aizrauj tas, ko es mācos. 

f64_Dzirciema_16_20200702_020.jpg

Madara

Ja man vēlreiz būtu jāizvēlas universitāte, kurā gribu studēt, es nešaubītos un noteikti izvēlētos RSU. Neskatoties uz visiem pārbaudījumiem un grūtībām, kurām nākas saskarties, es domāju, ka šeit iemācos ļoti daudz. Pat ja nesanāk ar visu tikt galā, tad zinu, ka vienmēr varēšu lūgt pēc palīdzības un padoma.

 

Jeļizaveta

Brīdī, kad ienācu RSU galvenajā ēkā Dzirciema ielā kā studente, sapratu, ka šeit jūtos citādi. Visur bija norādījumi, kur atrodas katrs korpuss, ar kuru palīdzību ātri atradu vajadzīgo auditoriju. Salīdzinājumā ar iepriekšējo augstskolu, kur bija gaiteņu labirints un neviens pat nemēģināja paskaidrot, kur notiks nākamā lekcija, šeit es jūtos gaidīta. Pasniedzēji, kaut arī no sākuma likās biedējoši, izrādījās saprotoši un pretimnākoši. Intensīva moduļu studiju sistēma arī patīkami pārsteidza – izrādījās, ka man ir vieglāk koncentrēties uz trijiem četriem kursiem vienlaicīgi, nekā uz visiem uzreiz. Un pat pandēmijas laikā mācību process nepārvērtās par nastu.

Kaut arī tā ir mana individuālā pieredze, RSU ir vienīga universitāte, kur ir tāda sajūta, ka mani reāli mēģina izglītot, nevis iznīcināt.

Salīdzinājumā ar pārējām augstākas izglītības iestādēm šī ir vienīgā skola, kur liekas, ka viss – pasniedzēji, personāls un pat ēka strādā kopā ar tevi, lai padarītu tevi par labāku studentu. Un tāpēc RSU ir mana universitāte.

 

Roberts

Kad divpadsmitā klase tuvojās beigām, lielākā daļa no maniem klases biedriem jau bija izlēmuši, uz kurieni dosies un ko studēs. Protams, bija arī tādi kā es – ne mazākās idejas, kur sevi likt tālāk. Tajā vecumā man bija uzskats, ka augstskola nav ne tikai obligāta, bet pat nevajadzīga. Man šķita, ka jebko, ko iemāca tur, var atrast internetā un apgūt pats. Par RSU Multimediju komunikācijas programmu zināju jau kādu laiku. Man prāts automātiski vēlējās pieteikties RSU, taču tas viss likās tik sasteigts, un gan draugi, gan ģimene nebija pārliecināti, ka tā programma ir paredzēta man. Pagāja daži mēneši, un es jau pieradu pie RSU studiju sistēmas.

Praktiskie uzdevumi ar video veidošanu, kino vēsture un fotogrāfija – RSU mani motivē darīt to, kas patīk, jo bieži vien pašam to izdarīt ir gandrīz neiespējami.

Ap decembri man bija liels refleksijas brīdis un sapratu, ka neko nenožēloju, jo šī universitāte patiesībā ir devusi vairāk, nekā biju gaidījis. No visām iespējām, kas man stāvēja tajā brīdī pretim, RSU bija vislabākā.

 

Karīna

Izvēlējos RSU, tāpēc ka biju atvērto durvju dienā un pēc izjūtām man gribējās vairāk pavadīt laiku tieši šajās sienās. Man bija ērti, mierīgi un patīkami, jo es pamanīju daudzus ārzemju studentus, un varēja redzēt, ka viņi te jūtas labi. Tad kāpēc lai es nevarētu? Lai gan man nav viegli mācīties, es priecājos, ka tieši šajā universitātē es izvēlējos pavadīt 3 gadus. Man nekad nebija šaubu par mācību kvalitāti vai par pasniedzējiem.

Mūsu fakultātē mācās ļoti talantīgi cilvēki, un es iedvesmojos tieši no viņiem, no viņu darbiem.

 

Kārlis

Tagad multimediju komunikāciju Rīgas Stradiņa universitātē mācos jau 2. gadu un šo izvēli vispār nenožēloju. Rīgas Stradiņa universitāte man iepatikās jau no brīža, kad devos iesniegt dokumentus. Pieteikšanās process bija ļoti ātrs un patīkams. Arī citu cilvēku atsauksmes par šo universitāti bija ļoti pozitīvas. Nevienā brīdi mani nemāca šaubas par to, ka šis virziens nevarētu būt īstais.

 

Kārlis

Iespējams tas, ka jau vienu reizi biju students, palīdzēja man uzsākt studijas ar īpašu motivāciju. Jau pēc pirmā mēneša sapratu, ka studiju procesu nevar salīdzināt ar piedzīvoto iepriekšējā vietā. Studējot multimediju komunikāciju, manā grupā nav vairāk par 30 cilvēkiem, kas komunikāciju ar pasniedzēju padara daudz pieejamāku. Pasniedzēji likās daudz pretimnākošāki, kā arī ārpus studiju dzīve likās krietni aizraujošāka. Jau otrās nedēļas laikā mūsu kursa grupa sarīkoja saliedēšanās pasākumu, uz kuru ieradās gandrīz visi kursabiedri.

Piesakoties mentoru programmā, iepazinu ļoti pretimnākošu trešā kursa studenti, kas man palīdzēja visos neskaidrajos jautājumos.

Kopumā es neesmu nožēlojis nevienu brīdi, studējot Rīgas Stradiņa universitātē. Protams, ir lekcijas un kursi, kas interesē mazāk, taču svarīgi ir saprast, ka tādi būs visur. Manuprāt, ir svarīgi atšķirt, vai studentam ir tikai mirkļa grūtības ar kādu kursu vai arī tam nepatīk studiju izvēle. Studējošiem nevajag kautrēties jautāt palīdzību vecākajos kursos. Iespējams, tieši šādas mentora programmas man pietrūka, studējot iepriekš. Tomēr visas šīs grūtības man lika saprast, ka mazākais, ko varu darīt, ir palīdzēt citiem pirmkursniekiem, un, sākot otro mācību gadu, man jau ir 3 pirmkursnieki. Esmu ļoti pateicīgs, ka izvēlējos tieši RSU kā savu augstskolu, jo tā man ir devusi neaizmirstamas atmiņas, pieredzi un arī labus draugus.

 

Kārlis

Esmu pārliecināts par savu pašreizējo bakalaura grāda studiju izvēli un zinu, ka arī maģistrantūrā studēšu Rīgas Stradiņa universitātē. Neesmu viens no tiem, kas par katru varu raujas studēt ārzemēs. RSU esmu novērojis gan ļoti daudz ārvalstu studentu, gan arī vieslektorus no dažādām valstīm. Šīs arī ir bijušas visinteresantākās lekcijas, un tās esmu cītīgi apmeklējis, jo uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja paplašināt savas zināšanas dažādās jomās.

 

Tīna

Videomontēšana, fotogrāfija, kultūras komunikācija, starpkultūru komunikācija, producenta darbs, mediju valoda, komunikācijas vēsture - kursa aprakstos bija apvienots gandrīz viss, kas mani interesē. Ne viss, bet pietiekami, lai pieteiktos. Mācos šajā programmā jau otro gadu. Ir daudz un ļoti daudz dažādu darbu. Katrs par sevi svarīgāks un sarežģītāks. Bet es nenožēloju savu izvēli. Izvēlējos universitāti, kurai ir gaiša nākotne. Kura domā par saviem studentiem un rūpējās par saviem pasniedzējiem. Universitātei piemīt ārzemju skolu atmosfēra. Atmosfēra, kura paceļ virs debesīm. Kura dod iedvesmu un cerību. Ienākot studiju ēkā, ir sajūta, ka esi ienācis citā paralēlē. Cilvēki ir laipni un atvērti.

 

Līva

Visu notiekošo procesu centrā atrodas RSU students, kas nozīmē to, ka šī skola izmanto gan mūsdienīgas, gan arī daudzveidīgas studiju metodes, kuras veicina un sekmē studējošo patstāvīgumu.

RSU dēvēju par savām “otrajām mājām”, jo tajā students jūtas cienīts ne tikai sasaistē ar citiem studentiem, bet arī no mācībspēku puses.

Jebkura vajadzība un vēlme tiek uzklausīta un respektēta, kas viennozīmīgi ir ļoti būtiski, ņemot vērā starptautisko universitātes vidieni. Rīgas Stradiņa universitāte ir augstskola, kas iemāca tiekties pēc dzīves mērķiem, nezaudēt sev piemītošās vērtības un vienmēr nonākt pie atziņām.

 

Anna

Kad pabeidzu mācības vidusskolā, kā savu galveno mērķi un vienīgo iespējamo variantu mācību turpināšanai redzēju Rīgas Stradiņa Universitāti. Pat neapsvēru domu par studijām kādā citā augstskolā vai valstī. Uzzinot, ka esmu pieņemta, biju patīkami pārsteigta. Sākās jauns posms, iekāpšana aizraujošajā un interesantajā studenta dzīvē. Viss, kas saistīts ar studijām, bija liels izaicinājums, tomēr tieši tas, kas bija vajadzīgs.

 

Anna

Kad uzsāku studijas RSU, man nebija nekādas pieredzes un izpratnes par to, kas tiks prasīts un ko sagaidīt. Es biju diezgan dezorientēta pēc vidusskolas – tāpat kā lielāka daļa pirmkursnieku. Man bija liela neizpratne un daudz jautājumu. Tad es uzzināju par pirmkursnieku iesvētībām, “fukšiem” un “ZGI”.

Tie pasākumi, kurus rīkoja studentu pašpārvalde, palīdzēja man adaptēties un saprast, kur es atrodos un kā man šobrīd ir jārīkojas.

Tieši šajos pasākumos es uzzināju svarīgākās lietas, kas būtu jāzina pirmkursniekam. Ar šīm zināšanām man bija vieglāk doties uz lekcijām un semināriem, es zināju, kur atrodas mācību telpas un kāda veida mājasdarbs man būs jānodod konkrētā studiju kursā. Tieši tad es sapratu, ka viennozīmīgi Rīgas Stradiņa Universitāte ir mana augstskola. Tā nav vienaldzīga. Katrs jauns students var būt drošs par pārmaiņām, kuras nepadarīs dzīvi grūtāku, bet gan interesantāku.

f64_rsu_uznemsanas_nakts_20190703_195.jpg

Madara

Jau otro mācību gadu esmu Rīgas Stradiņa universitātes studente. Daudzi man ir jautājuši, kādēļ studēju tieši šajā universitātē, specialitātē un vai es nožēloju savu izvēli. 16 gadu vecumā es dzirdēju toreiz man nesaprotamu vārdu savienojumu “multimediju komunikācija”. Tagad ir sanācis bieži aizdomāties par savu pieņemto lēmumu un vienmēr atskārtu, ka esmu pateicīga sev par izdarīto izvēli. Mana pieredze līdz šim pierāda, ka universitāte dod tiešām daudz lielisku iespēju. Izvēlētā studiju programma līdz šim nav man likusi vilties.

Studiju virziens ir aktuāls, jo ir iespēja apgūt dažādas iemaņas, kas noderēs nākotnē, radot mediju saturu.

Šobrīd esmu tikai pusceļā uz augstāko izglītību, bet jau apzinos, ka tas noteikti būs tā vērts. 

 

Matīss

RSU ir lieliska vieta, kur studēt. Arī daži no manām paziņām minēja, ka šeit ir grūti studēt un būs daudz “jāraksta”, bet tas nevienā brīdī mani nebiedēja. Daļēji iespaidu uz mani atstāja arī cilvēki, kuri šeit ir studējuši un studē vēl šobrīd. Gandrīz visi no maniem paziņām par šo universitāti ir teikuši tikai labus vārdus. Bija izvēle arī studēt citās augstskolās, kur tiek piedāvātas ļoti līdzīgas studiju programmas, bet es izvēlējos studēt šeit.

 

Matīss

Vēl šodien atceros pirmo reizi, kad 2019. gada jūlijā pirmo reizi ienācu RSU telpās. Ārā bija silts, saulains, kopumā – patīkama diena. Ienākot pa visu vestibilu skanēja dziesma “Genoveva” Žorža Siksnas izpildījumā. Smieklīgi jau tagad liekas, bet tieši tad un tajā brīdī es sapratu, ka šī augstskola viennozīmīgi bija mana īstā. Jau tajā brīdī es biju gatavs tieši šo universitāti saukt par savām otrajām mājām. Kad devos pie personāla nodot dokumentus, man bija sajūta, ka mani te gaida.

 

Kristīne

Es uzskatu RSU par savu augstskolu, jo tā tik tiešām mani dara laimīgu, es beidzot mācos to, kas man tiešām patīk un ar ko es vēlos saistīt savu nākotni. Man patīk, ka šeit mūs jau no pašas pirmās dienas māca radoši domāt, nevis liek iemācīties kaut kādu teoriju no galvas un vadīties pēc tās. Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēji mūs mudina domāt ārpus rāmjiem un skatīties tālāk par horizontu.

Šī augstskola man palīdz iemācīties redzēt citu pasauli caur kameras objektīvu un ļauj to arī parādīt citiem, viņi man ļauj parādīt tādu pasauli, kādu es vēlos, nevis tādu, kāda tā tiek uzskatīta par pareizu.

Šo augstskolu es arī uzskatu par savējo, tāpēc ka tā man ļauj izstāstīt dažādu interesantu cilvēku stāstus un dzīvesgājumus citiem. Nevienu reizi neesmu nožēlojusi, ka esmu atnākusi mācīties tieši šajā skolā. RSU jau pirmajā mācību nedēļā ļāva mums sajust to, ko tieši mēs šajā profesijā darīsim, un tas ir tiešām liels un neatņemams pluss, ka jau pašā sākumā studenti var saprast, vai šis ir tas, ko viņi vēlas darīt nākotnē, vai tomēr nav. 

 

Zanda

Man ļoti patīk, ka RSU rūpējas par saviem studentiem, ļaujot izmēģināt spēkus praktiskajās nodarbībās un pulciņos, kā arī sūtot informāciju par dažādiem pasākumiem, kas palīdz studentam augt un attīstīties. Esmu apmierināta ar savu universitāti un ceru, ka tā turpinās savu izaugsmi arī turpmāk.

 

Paula

Mācības RSU uzsāku vairāk nekā pirms gada.

Universitātes reputācijai bija izšķiroša loma manā izvēlē.

Vēl 2019. gada septembra sākumā biju pārliecināta, ka gadu pēc vidusskolas beigšanas ziedošu savai garīgajai attīstībai un pilnveidošanai, kā arī ceļošanai, taču balstiņa ausī čukstēja, ka mācīties ir nepieciešams, ka šī attīstība un pilnveidošanās var notikt arī studējot. Sapnī redzēju sevi studējam RSU, uztvēru to kā pavedienu tālākai virzībai, pēc šī sapņa jau nākamajā dienā gāju uz universitāti. Esmu pārliecinājusies, ka šajā skolā ir dažādas iespējas sevi pilnveidot un apzināties, ir lieliski pasākumi un studentu dzīve, kā arī iespēja savu sniegumu publicēt RSU Studentu medijā “Skaļāk”. 

 

Paula

Iestājos Multimediju komunikācijas kursā, lai gan tajā laikā izpratne par sagaidāmo bija absolūti nekāda, taču šķita, ka šajā programmā man ir jābūt. Runāt es māku, rakstīt es māku, radošums lien pa kabatām ārā un šādas tādas tehniskas lietas arī esmu praktizējusi, pēc šādas domas izlēmu, ka no manis taču viens labs multimediju speciālists iznāks, tādēļ pat neapsvēru citas programmas izvēli. Jau pēc pirmās aizvadītās nedēļas studenta lomā sapratu un patīkami nopūtos. Tieši šī programma man ļauj attīstīt savas radošās šķautnes dažādākajos virzienos, kas arī bija mans studiju mērķis un vīzija. Universitāte man devusi apskaidrību par savām interesēm, kā arī par to, kurā virzienā skatīties negribu. Šī arī ir tā lieliskā vērtība un jēga programmā, kura sniedz dažādu mediju interpretāciju.

 

Katrīna

Parakstot līgumu, jutos simtprocentīgi pārliecināta, jo zināju ka dodos īstajā virzienā. Neskatoties uz to, ka es strādāju un dzīvoju stundas attālumā no universitātes, biju gatava strādāt, mācīties un izdzīvot šo dzīvi, nebaidoties no sekām. Šis ir bijis viens no sarežģītākajiem un pat mazliet neapdomātākajiem dzīves lēmumiem, jo to kārtīgi pat neapspriedu ar ģimeni. Taču tagad saprotu, ka, ja es nebūtu izvēlējusies RSU, es nebūtu piedzīvojusi tik daudz emociju, pārdzīvojumu un atmiņu, ko jau šobrīd izjūtu uz savas ādas. Šī universitāte man iemāca patstāvību, centību un kārtību. Šeit esmu iepazinusi savus draugus, kuri man palīdz gan vieglos, gan grūtos dzīves brīžos. Stradiņa universitāte ir ceļš uz panākumiem tikai tad, ja tu pats to vēlies un esi gatavs cīnīties sasniegt savus mērķus. Un tieši to šī vieta topošajiem un esošajiem studentiem māca.

 

Juris

Augstskolā es jūtos ērti un droši, jo šeit ir izglītības iestādei atbilstošas telpas. Tās ir modernas un studiju videi piemērotas. Augstskolas gaiteņi nav tikai caurstaigājami, bet gan aprīkoti ar galdiem, galda lampām, krēsliem, kur var atpūsties vai arī veikt kādu studiju darbu. Manuprāt, studentam galvenais ir, protams, studijas, bet arī labi paēst. RSU ir mājīga ēdnīca un kafejnīca, taču ir ierīkotas mikroviļņu krāsnis, kur var uzsildīt savu mielastu, ir izlietnes, kur nomazgāt rokas. Viena no lieliskākajām lietām augstskolā ir bezmaksas ūdens aparāti, kuros pieejams gan gāzēts, gan negāzēts ūdens. Tie ir pieejami ne tikai augstskolas ēdnīcā, bet gan visā augstskolā.

Manas vēlmes ir kļuvušas reālas un es neesmu vīlies savā izvēlē. Pasniedzēji, lektori un viesi, kas ir iesaistīti mācību vidē, ir profesionāļi, kas liecina, ka iegūtās zināšanās ir augstākajā līmenī.

Viens no iemesliem, kāpēc es varētu šo augstskolu saukt par savu ir tas, ka tās pasniedzēji māca mums radoši atrast sevi, proti ļauj mums atrast savu radošo vārdu, kas ir tieši tas, ko mēs vēlāmies darīt un tieši kādā veidā.

 

Zanda

Šī universitāte ir dinamiska, tā nekad neapstājas pie sasniegtā un vienmēr meklē jaunus veidus, kā palīdzēt studentiem pierādīt savas zināšanas un iegūt pieredzi. Man ļoti patīk, ka Rīgas Stradiņa universitāte rūpējas par saviem studentiem, ļaujot izmēģināt spēkus praktiskajās nodarbībās un pulciņos, kā arī sūtot informāciju par dažādiem pasākumiem, kas palīdz studentam augt un attīstīties.

 

Elizabete

Ar lepnumu un atzinību saku, ka studēju Rīgas Stradiņa universitātē. Pasakot to skaļi, apzinos, ka iegūšu kvalitatīvu un atzītu izglītību. Mēs mācāmies no veiksmīgiem un apbalvotiem lektoriem, izstrādājam radošus projektus gan individuāli, gan grupās. Lai gan jāmācās ir daudz un daru to kvalitatīvi, apvienoju studijas ar divām darbavietām mediju nozarē.

 

Elizabete

Šobrīd esmu programmas “Žurnālistika” otrā kursa studente RSU – vienā no Latvijas vadošajām universitātēm. Viena Ēnu dienas pieredze palīdzēja man saprast un pieņemt lēmumu, ko studēt. Uzreiz sapratu, ka vēlos studēt sakoptā un minimālisma stilā iekārtotā vidē.

 

Nikola

Visi mani priekštati par šo universitāti tika gāzti. Tā vietā, lai šī iestāde liktu man justies nekādai to cilvēku starpā, šī universitāte izraisīja lielu vēlmi mācīties, būt labākai, gudrākai, atjautīgākai un zinošākai. Vienīgā lieta, kas mani atturēja no pieteikšanās RSU, bija manas paša nedrošība par to, vai esmu spējīga uz visu, ko universitāte piedāvā. Atkal, pateicoties maniem vecākiem un draugiem, kas mani iedrošināja, es saņēmos un iesūtīju pieteikumu. Godīgi sakot, pat līdz šai dienai manī valda tā pati nedrošība, taču ar katru padarīto darbu es šo nedrošību pārspēju un pierādu tās nepatiesumu. Es mācos RSU, jo vēlos sev pierādīt, ka esmu spējīga vairāk, nekā man liekas.

studija-18.jpg

Nikola

Visu savu dzīvi, pirms sāku mācīties RSU, šī augstskola mani nedaudz biedēja – tās prasības, statuss un reputācija. Šī augstskola ir kā Latvijas Hārvarda Universitāte – nesasniedzama vieta, kur tikai labākie no labākajiem iet studēt. Tādēļ biju pilnā izbrīnā, kad skatījos uz ekrānu, kur ar skaidriem burtiem tika uzrakstīts, ka esmu pieņemta RSU.

 

Zane

Man apkārt esošie vienaudži bieži vien izvēlējās universitātes, kas atrodas tuvāk mājām, vai kurās ir pēc iespējas vieglāk “tikt iekšā”, taču es, par spīti visiem faktoriem, izvēlējos universitāti ar lielāko konkurenci, kas atrodas stundas braucienā no manām mājām otrā Rīgas galā.

 

Annemarija

RSU studentiem sniedz iespēju būt kopā arī nepiespiestākā gaisotnē, klausoties mūziku, dejojot, veidojot jaunas tradīcijas un attīstot esošās. Pasākumu iespējas, kuras sniedz Rīgas Stradiņa universitātes SP komanda, ir brīnišķīgas, jo ne visiem studentiem pamatskolas un vidusskolas laikos bija iespēja apmeklēt skolas rīkotās kopā sanākšanas, tāpēc man kā RSU studentei ir prieks būt kopā ar cilvēkiem, kuri spēj īstajos brīžos nolikt malā mācības, uzvilkt vakarkleitu un doties izklaidēties kopā ar studiju biedriem un pasniedzējiem.

 

Keita

Iespēju ir daudz, tās tikai ir jāmāk izmantot. Es šeit studēju jau teju divus gadus. Ar prieku izmantoju katru izdevību attīstīt sevi un savas prasmes un padarīt savus studiju gadus krāšņākus. Apkopojot visus iepriekš minētos ieguvumus un attīstības iespējas, var secināt, ka RSU ir un paliks reputācijas līdere, studentu iemīļota un cienīta augstskola, kas tiks uzlabota ar katru gadu arvien vairāk, sniedzot vēl nebijušas iespējas un zināšanas saviem studējošajiem.

 

Megija

Jau kopš pirmās mācību dienas es izjūtu piederību šai skolai. Man vairs nav vēlēšanās izniekot savu laiku, jo es zinu, ka laiks Stradiņos ir pats vērtīgākais. Lekcijas, pasniedzēji un vieslektori, pat skolas vide palīdz man augt par labāku cilvēku. Ir grūti aprakstīt to sajūtu, kad ienāc pa skolas durvīm. Kā Sprīdītis, dodoties lielajā pasaulē. Es gribu ķert un grābt visu, ko šī skola var man sniegt. Un jāatzīst, ka Stradiņi sniedz tiešām daudz.

 

Ingrīda

Tikai studējot RSU, var saprast, kāda tā ir. Augstskola, kurā tevi jau uztver kā topošo kolēģi, nozares profesionāli. Tas ir veids, kā mēs, pašiem sev nemanot, paceļam savas spējas tik augstā līmenī, kādu iepriekš nevarētu iedomāties. Universitāte, kura liek sev noticēt, pat ja māc šaubas. Tomēr vislielākā mācība sev pašai ir nekad nebaidīties no kaut kā jauna; pārmaiņas ir veselīgs lēmums. Pateicoties tam, ka ļāvu sev pārvarēt bailes no kā nezināma, neļāvu sev apstāties. Esmu ieguvusi nenovērtējamas zināšanas, draugus un vēlmi būt pastāvīgā attīstībā.

 

Rūta

Man kā RSU studentei jāatzīst, ka tieši universitātes reputācija un augstā studiju kvalitāte noteica manu izvēli dokumentu iesniegšanā. Pirms dokumentu iesniegšanas ļoti svarīga bija informācijas ievākšana par studiju kvalitāti, izvēlēto programmu, docētājiem un universitātes reputāciju kā šeit, Latvijā, tā ārvalstīs. RSU manus izvēles nosacījumus izpildīja. Jāsaka, ka, studējot RSU, no tevis tiek prasīts gribasspēks studēt, mērķtiecība, tiekšanās tikai uz augšu un inteliģence. Tās ir prasības, kas RSU pastāv jau vairākus desmitus gadu. Tā kā reputācija veidojas vairāku gadu periodā, tad tieši šīs prasības pret studentiem un universitātes komandu ir tās, kas gadu no gada reputāciju saglabā un ceļ.

 

Megija

Mana ģimene un draugi? Nekad neesmu redzējusi savu mammu tik lepnu par mani. Mans mazais brālis, kuram ir četri gadi? Jā, pat šobrīd viņš man sēž blakus un ar lielu aizrautību pēta, kā es tik ātri spēju uzrakstīt pilnu lappusi. Draugi? Tie, kuri bija man blakus trakajos vidusskolas gados, šobrīd ir gājuši citu dzīves ceļu, taču Stradiņi man deva lielisku iespēju atkal satikties ar bērnības laika paziņu, un mūsu draudzība, šķiet, atkal uzplaukst no jauna.

 

Rūta

Rīgas Stradiņa universitātes noslēpums viennozīmīgi ir izcilība un komandas darbs, kā arī Stradiņu ģimenes vārds un vērtības, kas jātur godā. Būtiska loma ir studentu un absolventu darba spējām un sevis pierādīšanai darba vidē. Pierādot sevi darbā, students pierāda arī universitāti, no kuras viņš ir nācis, tās izcilību un spēju iemācīt. RSU noslēpums ir spēja iemācīt, ar lielu darba apjomu sagatavot visgrūtākajiem dzīves darbiem un strādāt komandā, lai tiektos tikai augstāk. Tieši tādēļ Rīgas Stradiņa universitāte nebaidoties var sevi saukt par reputācijas līderi.

 

Paula

Visvairāk es vēlējos studēt Rīgas Stradiņa Universitātē, jo šī augstskola atradās vistuvāk manai dzīves vietai, kā arī par šo skolu biju dzirdējusi daudz labas atsauksmes. Vasaras beigās es saņēmu rezultātus, ka esmu uzņemta Rīgas Stradiņa Universitātē un atceros, ka sajūtas bija ļoti dažādas. Es biju ļoti priecīga, ka esmu tikusi universitātē, kurā vēlējos, tomēr vēl joprojām manu prātu nogurdināja domas par to, vai es tiešām šeit vēlos mācīties. Ar laiku es pieķēru sevi pie domas, ka RSU ir mana vieta, un beidzot es jutu, ka esmu izdarījusi pareizo izvēli. Ja godīgi, es nekad neesmu mācījusies tik daudz, cik es to daru šobrīd. Mana universitāte mani iedvesmo, un es vienmēr būšu pateicīga, ka man ir iespēja mācīties no tik viediem un mūsdienīgiem lektoriem. RSU ir padomāts par visu, un studenti novērtē, ka nemitīgi universitāte tiecas pēc jauniem uzlabojumiem. Šajā universitātē ir pieejama bibliotēka, moderna ēdnīca, plašas auditorijas un vietas, kur studentiem mācīties. Mēs visi apzināmies, ka ikdienas vide un ergonomika ir ļoti svarīgs aspekts katra dzīvē, tādēļ ir liels prieks, ka mūsu universitāte domā par savu studentu labklājību.

 

Oļesja

Izvēloties Stradiņus, iegūst tās zināšanas, kuras ir iespējams pielietot praksē arī ārpus profesijas. Galvenais: RSU pasniedzēji iemāca ne tikai klausīties, bet arī dzirdēt, ne tikai skatīties, bet arī redzēt. Studiju procesā centīgs students iemācās analizēt, kritiski domāt un izvērtēt situāciju.

 

Megija

Stradiņi – tas ir viens no vērtīgākajiem zīmogiem, kādu jaunietis Latvijā var iegūt. Augstākā izglītība paspilgtina cilvēka personību un veido cienījamu tēlu darba vidē. Arī mani kolēģi digitālā mārketinga kompānijā novērtē to, ka spēju apvienot gan pilnas slodzes darbu, gan pilnas slodzes mācības Stradiņos. Viņi nereti vēršas pie manis ar dažādiem jautājumiem, lai noskaidrotu, kāda ir mācību kvalitāte, jo viņu bērni cītīgi mācās vidusskolā, lai pēc tam iekļūtu Stradiņos.

 

Annija

Ir milzīgs gandarījums, ka Rīgas Stradiņa universitāte ir tālredzīga un “gudra”, ierīkojot bērnu istabu, tā palīdzot jaunajiem vecākiem, kas par tādiem ir kļuvuši pēdējo gadu laikā. Citās Latvijas universitātēs šādu privilēģiju nav. Kad meitiņa sasniegs 3 gadu vecumu, šo iespēju izmantošu.

6.jpg

Inga

Fantastisks pienesums RSU videi ir bērnu pieskatīšanas istaba. Tas ir labs žests studējošo vecāku virzienā.

 

Anna

Jau mācoties vidusskolā, es zināju, ka turpināšu iegūt izglītību tieši RSU. Tobrīd vēl nezināju konkrētu fakultāti vai studiju programmu, taču zināju, ka tieši RSU būs tā vieta, kur es vēlos būt un studēt. Atskatoties atpakaļ, varu secināt, ka citu variantu studijām Latvijā pat nebija, varētu teikt, ka RSU nebija konkurentu. Zināju, ka prasības ir augstas un manām sekmēm ir jābūt teicamām, tādēļ darīju visu, lai piepildītu savu sapni un varētu studēt tieši šajā universitātē.

 

Oļesja

RSU – vieta, kur studijas pielāgojas Tev. Kopš 2016. gada RSU pastāvīgi kļūst par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, universitāte ir iecienīta gan potenciālo studentu, gan darba devēju vidū. RSU vienmēr ir bijusi kvalitatīvas augstākās izglītības rādītājs, jo visām darba tirgū iesaistītām pusēm ir zināmas universitātes prasības un augstie standarti. Tieši tāpēc no Rīgas Stradiņa universitātes absolventiem tiek sagaidīts attiecīgs prasmju un zināšanu līmenis, un pasniedzēji savukārt rūpējas, lai mēs, studenti, varētu lepoties ar studiju rezultātiem.

 

Pauls

Mana universitāte bez studentiem liekas skumja – sevišķi novembrī – valsts svētku laikā. Tā gribas aiziet uz savām otrajām mājām, bet apzinos, ka šajā laikā tas nav iespējams. RSU ir patriotiska arī krāsās – tumši sarkanais ir Latvijas karoga krāsa. Žēl, ka tieši valsts svētku laikā gada novembrī mana universitāte bija bez studentiem.

 

Annemarija

Šobrīd, 2020. gada Covid-19 pandēmijas laikā, attālināto studiju apstākļos man sāk pietrūkt manas augstskolas. Tikpat ļoti, cik man pietrūkst RSU telpas, man arī pietrūkst kontaktu ar pasniedzējiem. Augstskolas pasniedzēji ir kā cilvēka muguras smadzenes. Tie nemāca studentus, bet gan palīdz ieslīdēt pareizajās sliedēs.

 

Elīza

RSU ir tālredzīga un “gudra”, Covid-19 laikā organizējot mācības gandrīz pilnībā attālināti, tā apliecinot, ka var turpināt kvalitatīvi strādāt arī izaicinošos apstākļos un nezaudēt studentu uzticību. Salīdzinot ar draugiem, kuri savu izglītību iegūst kādā no citām universitātēm, jāteic, ka tieši manai studiju programmai piedāvātais saturs bija un turpina būt kvalitatīvs un atbilstošs gan universitātes, gan manis pašas pieņemtajiem standartiem. Ir gandarījums mācīties universitātē, kura pieņem gudrus lēmumus un spēj rādīt priekšzīmi citām institūcijām. Ir gandarījums iegūt kvalitatīvu izglītību, kas tiek nodrošināta apstākļos, kādi nebija paredzami, kādiem esošā sistēma nebija gatava.

studija-19.jpg

Annemarija

Nevienā brīdī nenožēloju to, ka iestājos tieši šajā universitātē, jo tā man ir darījusi prieku dzīvē. Līdz šim man nav īsti bijuši pārdzīvojumi, kuru dēļ man šī universitāte varētu mazāk patikt. Kaut arī situācija ar pandēmiju pasaulē ir ierobežojusi manas iespējas uz studijām klātienē un mazinājusi manu efektivitāti studijās, šo augstskolu es noteikti absolvēšu un studēšu arī turpmāk.

Esmu priecīga būt daļai no RSU un redzēt, kā tiek rīkoti augstskolas pasākumi, tajos piedaloties un labi pavadot laiku.

Šī brīža vienīgais tikšanās šķērslis ir COVID-19, tomēr ceru, ka RSU SP komanda spēs atkopties pēc lielā pasākumu rīkošanas trūkuma un spēsim tikties, un ballēties attālināti. Ceru uz drīzu tikšanos arī universitātes gaiteņos un jaunizveidotajos pasākumos kristāla kurpītēs un elegantā vakarkleitā.

 

Ieva

Tieši Studentu medijs “Skaļāk” motivē studentus radīt, lai saturs būtu oriģināls un kvalitatīvs ne tikai atzīmes dēļ, bet arī auditorija iegūtu vērtību. “Skaļāk” pieredze noteikti ir piemērs, kā arī citām universitātēm studentus iesaistīt satura veidošanā.

“Skaļāk” ir vieta, kur studentu viedoklis ir svarīgs. Studentu medijs “Skaļāk” motivē veidot tādus darbus, lai nebūtu kauns rādīt publikai. Mēs ar lielu interesi tajā darbojamies. Lielajiem medijiem tā ir iespēja saredzēt jaunos talantus.

 

Paula

Vēl viens svarīgs un aktuāls Rīgas Stradiņa universitātes lepnums ir studentu medijs “Skaļāk”. Tas ir kā laboratorija, kur studenti – topošie fotogrāfi, multimediju speciālisti, žurnālisti un sabiedrisko attiecību speciālisti – vingrinās meistarībā. Šī ir lieliska iespēja darboties, izmēģināt un eksperimentēt ar dažādiem projektiem. Šajā laboratorijā var praktizēt apgūtās lietas kursā. Izstrādājot projektus, vienmēr papildu motivācija izdarīt labāk ir iespēja, ka šo darbu publicēs medijā. Tādā veidā projekts iegūst jau citu nozīmi, sasniedz vēlamo auditoriju.

 

Piesakies studijām šeit! Mēs tevi gaidām!