Skip to main content

Viss ir iespējams!

raksti

Renātei ir 27, un viņa nāk no ciemata Tāši, netālu no Liepājas. Bērnībā Renātei bija sapnis kļūt par augsta līmeņa tūrisma aģentu, bet pieaugot viņa saprata, ka ar šo profesiju nav iespējams labi nopelnīt, tāpēc nomainīja savu studiju programmu un šobrīd strādā par tulku.

Anna Ruža, Viktorija Celitane, Evelīna Maurere, Baiba Mendriķe, Studentu medijs Skaļāk

Labākai pieredzei skaties multimediālo stāstu

 

Liela daļa no Renātes dzīves ir ceļošana. Viņai kā filoloģijas studentei vienmēr paticis izzināt citas kultūras un valodas. Lielā ceļošana aizsākās pirms sešiem gadiem, kad viņa ar tanti pirmo reizi aizlidoja uz Norvēģiju slēpot. Nu jau Renātes apceļoto valstu sarakstā ir padsmit valstis, un visspilgtāk atmiņā palikusi Nepāla. Renātei saziņa nesagādā problēmas, jo, strādājot par tulku, viņa ir apguvusi standarta angļu, krievu, kā arī spāņu, zviedru un norvēģu valodu. Ar kalnā kāpšanu Renāti pamudināja nodarboties draudzene Madara, kas pati to dara ar lielu azartu. Viņa uzaicināja Renāti braukt uz Nepālu kāpt Everestā, un, par spīti ceļa traumai, Renāte to izdarīja, uzkāpjot līdz 5365 m atzīmei.

Covid - 19 situācija ir ietekmējusi ceļošanu visā pasaulē, un Renātei šī ir sāpīga tēma, jo pagājušogad sanācis aizceļot uz divām valstīm un vienu ceļojumu atcelt, bet pēc pandēmijas beigām ir vēlme aizbraukt uz Āfriku.

Lakrosu Renāte sākusi spēlēt pēc sarunas ar draudzeni. Ar šo sporta veidu viņa nodarbojas jau četrus gadus gan kā Latvijas Lakrosa izlases spēlētāja, gan lakrosa klubā Riga Griffins. Tālākie mērķi ir piedalīties nākamajā Pasaules čempionātā un pierādīt, ka Latvijas komandas spēle ir augstā līmenī. Ar prieku un cerību Renāte lakrosu nodos nākamajām paaudzēm, un vēlās, lai šis sporta veids kļūst populārs un attīstās arī Latvijā.