Skip to main content

Valdis Melderis: cilvēkstāsti aizvieto grāmatas

raksti

Radio balss, televīzijas seja, psiholoģijas skolotājs, komunikācijas kursu un pasākumu vadītājs, motociklists, trīs meitu tēvs, vīrs un lielisks sarunu biedrs.

Uz jautājumu, kāda ir veiksmes formula, Valdis atbild: "Ziniet, galvenais ir ierasties katru reizi, jo šādā veidā iegūsi uzticamību, otra lieta -  reāli izbaudīt to, ko, tu dari. Pienākumu apziņa, apzinīgums un aizrautība par 110%, šobrīd arī radio to mācos no sava absolūtā parauga Ritas Paulas.

IMG_1595 (1).JPG

- Kādēļ, Jūs, iesaistījāties šajā radošajā mediju pasaulē?

- Valdis izsakās šādi: "Uz skatuves un pie mikrofona laužas tikai tie, kuriem ir caurums dvēselē, vajadzība pierādīt, ka tu kaut kas esi, izpelnīties atzinību. Ja tu gribi strādāt radio vai televīzijā, rodas jautājums, vai tev ir bērnības trauma, jo, ja tev tās nav, tev nav motivācija, jo tev jau tā pat ir labi. Mans stāsts ir diezgan klasisks - sajūta, ka par maz uzmanības, mīlestības, tādēļ izvēlējos maksimāli lielu auditoriju, lai to kompensētu.

- Kas palīdz tikt galā ar radošo krīzi?   

-Tas ir aukstākais punkts, kad liekas, ka viss ir sasniegts un, tad ir jāsāk mācīties, kāda profesija no 0. Katru gadu uzstādu mērķi, kas jāpiepilda, man tas ir - aizbraukt uz Ameriku, iegūt traktorista tiesības, sākt spēlēt teātri. Spēt izkāpt no savas komforta zonas. Kāpt sev pāri un radīt problēmas. Ir veselīgi reizēm neko nesaprast. Radošam cilvēkam jājūtas tā, it kā nemitīgu bristu cauri ūdenim un uzdotu jautājumu, kam tas ir vajadzīgs, bet tu brien, jo zini, ka vajag.

 

- Kā izlēmāt iesaistīties televīzijā?

-Pirmo reizi televīzijā sāku strādāt par diktoru 1992.gadā Latvijas televīzijas 2 programmā. Vēlāk sekoja "Rīta stunda", TV spēle "Erudīts", raidījumi "Motociklisti",  "Melu detektīvs", tad pienāca STV, kad vienojāmies par to, ka varu teikt to, ko domāju piekritu, tā rit jau otrā sezona.

- Vai esat aktīvs sociālo tīklu lietotājs, it īpaši twitterī?

-Ja gribi trenēties izteikties kodolīgi, jēdzīgi un saprast vai tam vispār ir jēga, twitteris un 140 zīmes ir labākā domāšanas higiēna. Mums ēterā un televīzijā arī valda likums, ka ziņai, ko nododam, jāatbilst kādam no faktoriem: galva- izglītojoša, nedzirdēta, roka- kaut kas noderīgs, sirds- kaut kas aizkustinošs.

IMG_1603 (1).JPG

- Kāda ir Jūsu lielākā dzīves avantūra?

- Pateicoties Ritai Paulai, ir divas avantūras - vīns un motocikls, taču galvenais nekad tās neapvienot, vispirms motocikls, pēc tam vīns un nekad otrādi. Trešā avantūra- grāmatu vietā esmu izvēlējies cilvēkus. Runājot ar cilvēkiem, dzirdu tādu dzīves pieredzi, stāstus, kādus nevienā grāmatā neizlasīsiet. 

Autori: Patrīcija Gustavsone, Egita Garā, Elīna Kolna, Gatis Kupčs