Skip to main content

Sajust lidošanas garšu, sajust brīvību

raksti

Mikam no lielākajām bailēm līdz neaizmirstamākajai dienai dzīvē bijis tikai viens solis. Viņš 19 gadu vecumā spējis atklāt izpletņlēkšanas emocionālo pusi.

Ēriks Gorda, Studentu medijs Skaļāk

raksta_bilde.jpg

Miks pēc dabas sevi neuzskata par bailīgu, drīzāk pretēji – pārgalvīgu. Tomēr pat paši rūdītākie adrenalīna meklētāji var atdurties brīdī, kad zem kājām trīs kilometru attālumā redzama zeme, un viss, kas jādara, ir jādodas tai pretī.

“Man īsti nav vārdu, lai aprakstītu emocijas tajā brīdī. Pirmajā momentā, kad lidoju ārā, biju nenormāli sasprindzis. Mana draudzene teica, ka viņai bija “nāves bailes”,” Miks ar neviltotu entuziasmu stāsta par lēciena kulminācijas brīdi. “Padomā, tev ir nežēlīgs ātrums un 30 sekunžu brīvais kritiens. Kaut kādas pirmās piecas sekundes ir absolūtas bailes,” Miks ietur dziļu pauzi: “Un tad vienā brīdī instruktors uzsit pa plecu un saka, ka tu vari rādīt kamerai peace vai smaidīt vai kaut ko. Tajā brīdī tu saproti, ka tu lido, neko daudz nevari izdarīt, un īstenībā ir baigi forši. Tu esi pilnīgi brīvs. Tu lido. Fenomenāli. Tas arī bija mans mīļākais moments no visa – brīvais kritiens.”

Lielākais pārsteigums Mikam visa piedzīvojuma laikā bijis cilvēks, kuram bija 80 gadu jubileja, un viņš lecis! “Tas likās tik iedrošinoši,” atzīst puisis.

Miks vairākkārt uzsver, ka lēciens nav tikai adrenalīna deva. Tas ir vārdos neaptverami emocionāls pārdzīvojums, kas, liekot paskatīties bailēm acīs, ļauj arī paskatīties uz sevi pašu un uz dzīves skaistajām lietām kopumā.

“Es atceros ļoti spilgtu atmiņu, cik tas ir skaisti - redzēt, kā cilvēks pārkāpj pāri savām bailēm, komforta zonai, un vienkārši to izdara. Arī kad redzēju, ka manai draudzenei atveras izpletnis. Nolaidāmies zemē, bijām vienkārši pārlaimīgi,” ar sapņainu intonāciju Miks lēnām stāsta par brīdi, kad piedzīvojums tuvojās beigām. Draudzene pati nespēja noticēt, ka viņa kaut ko tādu ir izdarījusi. "Par godu tam viņa uztaisīja tetovējumu – putnu. Gribēja, lai tas paliek par piemiņu, ka viņa ir ieskatījusies savām, varētu teikt, lielākajām bailēm acīs,” stāsta Miks. 

Zēns uzskata, ka ar izpletni izlēkt var pilnīgi jebkurš, neraugoties uz vecumu vai cilvēka individuālo raksturu. "Tāpat finansiālo pusi nevar pielīdzināt tam pārdzīvojumam, ko cilvēks izjūt, atplezdams rokas tā, it kā gribētu tajās ietvert visu zemi līdz pat horizontam," viņš turpina. Lēciens ar izpletni sniedz vienas no sirreālākajām sajūtām, kādas cilvēks spēj piedzīvot, kā arī atstāj pozitīvas sekas uz dzīves uztveri, stāsta Miks. “Mana meitene, kurai ir nenormāli bail no augstuma, to izdarīja. Kas tevi to attur darīt?"