Skip to main content

Ne visi skapji ir no koka

raksti

Deniss ir 22 gadus vecs jaunietis no Liepājas. Savā brīvajā laikā viņš ir influenceris, toties vakarā pārvēršas par bārmeni kādā Liepājas kafejnīcā. Viens no lielākajiem pārbaudījumiem, ar ko viņš ir saskāries, ir iznākšana no skapja. Deniss, būdams LGBT+ kopienas pārstāvis pats saka, ka katra iznākšana ir kā pirmā.

Šarlote Ivanova, Studentu medijs Skaļāk

deniiiissssd.PNG

Foto : Privātais arhīvs

Deniss veido video lietotnē "TikTok". Viens no lielākajiem pārbaudījumiem, ar ko viņš ir saskāries, ir iznākšana no skapja - saviem draugiem, paziņām un sekotājiem. Deniss, būdams LGBT+ kopienas pārstāvis ar šo ir saskāries neskaitāmas reizes.

Denisa pirmā iznākšana no “skapja’’ bija pašam sev. Šī arī bija viņa visgrūtākā atklāšanās. Viņš piemin to, ka ir izveidojušās noteiktas normas, un būt citādam dažreiz ir nosodāmi. Tas iznākšanu no skapja padara vēl sarežģītāku. Neskatoties uz visam grūtībām, Denisam bija savs veids, kā sevi pieņemt.

Katru rītu puisis, skatoties uz sevi spogulī, teica: "Hei, Deniss, tu esi gejs, tev ar to ir jādzīvo un tev tas ir jāpieņem!"

Kad Deniss pats savu seksualitāti bija pieņēmis, nākamais solis bija pateikt to pārējiem. Kā pirmo uzticamo personu viņš izvēlējās savu labāko draudzeni. Viņš šaubījās par draudzenes reakciju. Deniss jau vairākas reizes bija centies viņai to pateikt, tomēr katru reizi priekšā stājās kāds šķērslis, kas beidzās ar puiša noslēgšanos sevī. Pienāca brīdis, kad viņš saprata, ka nav ko zaudēt. Iznākšana bija emocionāla: “Man pa acīm tecēja Ventas rumba,” stāsta Deniss. Draudzene šo iznākšanu atbalstīja un pat lepojās, ka Deniss beidzot ir atklājis savu seksualitāti. 

Būdams influenceris, Deniss nolēma iznākt no skapja arī saviem sekotājiem. Vislielāko sekotāju pulku viņš sev ir ieguvis platformā TikTok, kur arī izlēma atklāties. Savu pirmo iznākšanu no skapja sociālajos medijos Deniss veica ar nelielu video saviem sekotājiem. Šajā video Deniss dejo pie Lady Gaga dziesmas Born this way un viņam ap pleciem ir aplikts LGBT+ kopienas karogs. Šī iznākšana bija veiksmīga un Denisa sekotāji bija pieņemoši un lepni.

deeees.PNG

Tiem kam vēl ir grūtības būt atklātiem pret sevi vai citiem puisis iesaka meklēt atbalstošus un uzticamus cilvēkus sev blakus. Izglītot sevi un arī citus. "Novēlu arī nebūt vājiem, nebaidīties un nekaunēties par to, kas tu esi. Dienas beigās mēs visi esam cilvēki. Jo vairāk mēs par to runāsim jo vairāk cilvēku pamanīs mūsu problēmas. Esam stipri, nepadodamies, cīnāmies un esam vienoti," uzsver Deniss.