Skip to main content

Dezinficē dezinformāciju

raksti

Redzot mums apkārt intensīvo dezinformāciju saistībā ar Covid-19, sapratām, ka mēs arī varam ietekmēt tās izplatīšanos. Tāpēc nolēmām piedalīties jauniešu sociālo mediju kampaņu hakatonā MEDIATHON.

Sandra Aleksandra Lode, Madara Iverta Orlova un Linda Laizāne, Studentu medijs Skaļāk

MEDIATHON ir Baltijas Mediju izcilības centra un Nīderlandes vēstniecības veidots hakatons, kuru vadīja mentori Evita Puriņa no Re:Baltica, Marta Cerava no LSM.LV un Toms Grēviņš no Pieci.lv. Eksperti dalījās ar padomiem, mediju darbu un arī pieredzes stāstiem. Labākajiem bija paredzētas naudas balvas. 

Hakatons norisinājās divas dienas. Pēc tam nedēļas laikā vajadzēja izdomāt kampaņu – izstrādāt idejas, kuras palīdzētu pārvārēt Covid-19 krīzi vai pievērstu uzmanību dezinformācijai. Mēs fokusējamies uz viltus ziņu izplatīšanos un medijpratību. TikTok video veidoti par to, kas notiek ar tevi, kad dalies ar nepatiesām ziņām, savukārt, Facebook video dodam padomus, kā atpazīt dezinformāciju, bet Instagram storiji izaicina pārbaudīt savas prasmes. 


 

Konkursā uzvarēja divas komandas -  mēs un jauniešu komanda no Ludzas 2.vidusskolas. Turpmāk ar mentoru palīdzību un ierosinājumiem attīstām savas idejas un realizējam tās. Kampaņa būs vērojama Pieci un LSM platformās, kā arī Studentu medija Skaļāk sociālajos medijos: InstagramYoutube, TikTok un Facebook.