Skip to main content

Zinātkārie skolēni iepazīst RSU Atvērto durvju dienā 

sarunas
Radio

Atvērto durvju diena Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinās pavasarī un tas ir īpašs pasākums, kas sniedz ikvienam studēt gribošajam lielisku iespēju klātienē iepazīties ar universitātes vidi un piedāvātajām studiju iespējām. Katru gadu RSU savas durvis ver priekš vairāk nekā 1000 skolēniem, kas aktīvi izraisa savu interesi par dažādām universitātē piedāvātajām programmām. 

 30. martāRīgas Stradiņa universitātes aulā notika Atvērto durvju dienas atklāšanas pasākums. Topošajiem studentiem bija iespēja iepazīties ar RSU rektoru, Aigaru Pētersonu, kā arī izbaudīt izklaidējošu programmu, ko nodrošināja universitātes deju kolektīvs   un jauktais koris. Ieejot universitātē, pozitīvu noskaņojumu raisīja fonā skanošā mūzika, jautrās čalas un smiekli, kas izkliedēja vidusskolēnu un studentu uztraukumu.  

Skolēni ne tikai pie stendiem, bet arī fakultāšu katedrās varēja parunāt ar studentiem par studiju programmu piedāvātajām priekšrocībām un uzzināt atbildi uz sev aktuāliem jautājumiem. Auditorijās un citās telpās topošajiem studentiem bija sniegta izdevība iepazīties ar dažādu fakultāšu mācībspēkiem un noklausīties iedvesmojošas runas par izglītības svarīgumu katra cilvēka dzīvē. Savukārt visaktīvākajiem un zinātkārākajiem skolēniem bija ļauts praktiski iejusties savā nākotnes profesijā, piedaloties dažādos konkursos, spēlēs un simulācijās. 

Atvērto durvju dienā topošie studenti varēja iepazīties ar studentu medija ,,Skaļāk!’’ radio darbību un izmēģināt tajā savus spēkus tiešraides veidošanā, kā arī radoši izpausties un uzgleznot savu vēstījumu uz plakāta, kas pavisam drīz rotās universitātes sienas. Tiem, kas atstāja vēstījumu, septembrī, uzsākot studiju gaitas, būs divkārši patīkami atcerēties Atvērto durvju dienu, un mēs ar lielāko prieku gaidīsim ikvienu studēt gribošo, kas redz sevi, kā daļu no Rīgas Stradiņa universitātes. Paldies visiem, kas piedalījās! 

Autore: Ina Andrijenko 

     

    Sarunu sagatavoja Liāna Priedīte un Jānis Timma