Skip to main content

Kas notika ar "Outer Banks"?

viedokļi
raksti
Spoiler alert: raksts satur aprakstošas detaļas par seriālu!
Grāmatas, mūzika, filmas un seriāli – man patīk viss, kas kaut uz brīdi ļauj aizmirst par realitāti un reizēm pat iejusties cita ādā. Bet ne visu var izlasīt, noklausīties un noskatīties, tāpēc es turpmāk pārņemšu seriālu lauciņu un dalīšos ar visu labo un ne tik labo, ko esmu redzējusi!

Zinu, ka neesmu vienīgā, kura, sagaidot kāda seriāla jaunāko sezonu, vienmēr pamanās aizmirst iepriekšējās sezonas notikumus. Turklāt tāda opcija, kā noskatīties vecās sērijas pirms ķerties klāt jaunajām, nepastāv. Kāpēc? Jo, protams, ka otrās sērijas beigās es taču būšu atcerējusies visu un vēl vairāk! Lai gan realitātē tā ne vienmēr notiek. Tomēr šoreiz lielāka problēma izrādījās nevis caurums atmiņā (un līdz ar to arī sižetā), bet gan pats seriāls vai drīzāk tas, par ko „Outer Banks” ir tapis.  

Kate Katrīne Kalniņa, Studentu medijs Skaļāk

OB.jpg

Publicitātes foto

Atceros 2020. gada pavasari, kad prieks par divām nedēļām brīvsolī nemanot pārtapa murgā, kas vilkās vairākus gadus. Tolaik par daudzu labāko draugu kļuva Netflix. Aprīļa vidū straumēšanas platforma nāca klajā ar jaunu amerikāņu seriālu „Outer Banks”, kas strauji guva popularitāti. Seriāls attainoja vietējo jauniešu dzīvi – vienam gaužām vienkāršu, citam neticami pārtikušu, brīžiem bezrūpīgu, taču reizumis piedzīvojumu bagātu – uz saules pielietas salas ASV austrumu krastā. „Outer Banks” bija ideāla vieta, kurā aizmirst par ārā notiekošo, taču reizē gremdēties atmiņās par ārpasauli un smelties cerības par pēc iespējas normālāku vasaru. Arī es biju iestrēgusi četrās sienās un nolēmu noskatīties populāro seriālu. Man „Outer Banks” ļoti iepatikās un ar nepacietību gaidīju otro sezonu, kas iznāca nākamā gada vasarā. Protams, ka līdz tam jau pusi biju aizmirsusi, bet arī tad šķita, ka „Outer Banks” ir viens no labākajiem vasaras seriāliem. Atminos, ka otrās sezonas prieki man ilga tikai divus vakarus. Vienā no tiem ārā plosījās negaiss, kamēr es, ieritinājusies segā, biju pielipusi pie datora ekrāna. Bet tad pienāca šī gada februāris, iznāca seriāla trešā sezona un es biju ļoti vīlusies. Neticēsiet – lielu daļu neatminējos, bet to, ka šis vairs nav tas pats „Outer Banks”, kas iepriekš, gan ātri pamanīju.

Visi ceļi ved uz Eldorado

Kas tikai nav noticis šajā laikā – gan Sāras (Madelina Kline), gan Džona B (Čeiss Stokss) tēvi ir paspējuši nomirt un augšāmcelties, jaunieši ir uzgājuši zelta krustu un arī to zaudējuši, protams, arī savstarpējās attiecības ir ieņēmušas jaunu gultni. Otrā sezona pameta pogues (tā salas strādnieku šķiras jaunieši dēvē sevi, bet kooks attiecas uz turīgajiem iedzīvotājiem) un jaunpienācēju Kleo (Karlasija Granta), uz vientuļas salas. Varētu šķist, ka tā ir liela nelaime, taču, nē, jaunieši izbauda savu laiku uz salas. Pēc mēneša uzrodas viņu glābējs – lidmašīna. Tomēr pilots nav tas, par ko izliekas, kā rezultātā Kiaru (Madisone Beilija) nolaupa. Jāpiebilst, ka Kiara tāpat kā Sāra tehniski ir piederīga pie kooks, taču pogues viņu pieņem kā savējo. Attiecīgi jaunieši dodas meiteni glābt, Džons B beidzot satiek savu tēvu Lielo Džonu (Čārlzs Halfords) un visi vairāk vai mazāk laimīgi atgriežas mājās. Taču nekas nebeidzas un spēlē iesaistās Eldorado, kuru viņi – pārsteigums – arī atrada.

Kas tikai nav noticis šajā laikā – gan Sāras (Madelina Kline), gan Džona B (Čeiss Stokss) tēvi ir paspējuši nomirt un augšāmcelties, jaunieši ir uzgājuši zelta krustu un arī to zaudējuši, protams, arī savstarpējās attiecības ir ieņēmušas jaunu gultni.

where-is-outer-banks-filmed-1628283669.jpg

Publicitātes foto

Drāma drāmas pēc

Esmu pārliecināta, ka turpmākos notikumus varēja atrisināt daudz mierīgākā veidā, bet, nē, „Outer Banks” veidotāji Džošs Peits, Džonass Peits un Šenona Berka neļāva varoņiem brīvi uzelpot pat piecas minūtes bez jebkādām problēmām. Atgriežoties mājās no pamestās salas, grupiņa teju izšķīda katrs uz savu pusi, jo vienam jātiek galā ar vecākiem, citam jāsteidz meklēt nākamos dārgumus, bet vēl kādam jāmeklē, kur pārnakšņot. Īsumā Džona B tēvs diezgan pamatīgi pabojāja dēla un Sāras attiecības – atgādināšu, ka abi ir ne īsti legāli, bet tomēr precējušies, – kas izraisīja bezjēdzīgus strīdus, un viņa mierinājumu meklēja pie bijušā drauga Topera (Ostins Norts), kurš pēcāk pielaida uguni Džona B mājai, kamēr visi jaunieši bija iekšā. Sāras brālis Reifs (Drū Stārkijs) izkausēja Popa (Džonatans Deiviss) loloto zelta krustu, kuru jaunieši neveiksmīgi centās atgūt, un nolīga slepkavu, lai nogalinātu savu tēvu Vardu (Čārlzs Estīns), kuru pats vēlāk izglāba no minētās slepkavas. Kiaras vecāki nosūtīja meiteni uz labošanās nometni, no kuras viņu izpestīja Džejdžejs (Rūdijs Pankovs). Ak, jā, un Džona B tēvu nolaupīja nežēlīgs bagātnieks, kurš meklē Eldorado, un jaunieši kopā ar ievainotu Vardu, kurš ne tik senā pagātnē mēģināja nogalināt Lielo Džonu, devās uz džungļiem viņu glābt. Pa ceļam cilvēki mirst pa labi un pa kreisi. Standarta nedēļas nogale ar ģimeni un draugiem, ne tā?

Nogāja no taciņas

Viena lieta ir tā, ka seriāls no visai reālistiska – vārds reālistisks laikam būtu par stipru, bet, ja piemiedz acis, tad der arī tas – tapa par totālu pasaku filmu. Labāk būtu palikuši pie Royal Merchant un izveidojuši dziļu un saturisku stāstu ap to. Vai vismaz pabeiguši to. Tagad sanāk, ka teju divas sezonas, kuras pavadījām muļājoties ap Royal Merchant zeltu, ar vienu vēzienu aizslaucīja Eldorado ar savām mistiskajām mīklām un plaukstu sensoriem senā alā. Tas, ka sižeta līnijas, kas velkas teju jau no paša sākuma, tiek atrisinātas pilnīgi absurdi vai drīzāk pat neatrisinātas, ir pavisam bēdīgi. Viņi jau nav atraduši Royal Merchant zeltu! Noslēpumainā Limberijas kundze (Elizabete Mitčela), kuras ceļojums cauri trim sezonām un veselības problēmas tiek pēkšņi atrisinātas ar pieskārienu senam sainītim un ticību brīnumam, tiešām? Nu parādi kā, liec man noticēt! Un kāpēc beigās bija jānomirst gan Vardam, gan Lielajam Džonam (šoreiz pa īstam)? Lai arī kā abi tēvi bija manipulējuši ar savām atvasēm, tas nebija labākais veids, kā atrisināt savstarpējās attiecības.

Tas, ka sižeta līnijas, kas velkas teju jau no paša sākuma, tiek atrisinātas pilnīgi absurdi vai drīzāk pat neatrisinātas, ir pavisam bēdīgi.

1d9d8155-7b83-4f75-9409-4cf45d455518_1140x641.jpg

Publicitātes foto

Pēdējās minūtes seriāla varoņiem pagāja visai pacilātā noskaņojumā. Pārlecam 18 mēnešus un jaunieši bija atgriezušies mājās, izstādījuši atrastos dārgumus apskatei, apvienojuši abas salas puses (pogues un kooks), katrs bija atradis sev pārīti (arī romantiku viņi paturēja grupas robežās) un visi kopā kļuvuši par dārgumu medniekiem, kuriem gluži kā spoku medniekiem zvanīs visi, kam nav slinkums. Kā raksta Forbes: „Nekas no tā nedarbojas. Tā ir slikta sezona seriālam, kas vismaz agrāk bija labāks par šo. Šķiet, ka „Outer Banks” nav īsta plāna turpmākai darbībai.”1

Lai mazliet izlīdzinātu visu negatīvo, teikšu, ka skaņu celiņš gan bija labs. Tas sastāvēja no nepopulārām dziesmām, kas māk ātri iepatikties. Spotify ir izveidojis „Outer Banks” oficiālo playlist jeb atskaņošanas celiņu, kurā iekļautas gan seriālā dzirdamas dziesmas, gan arī seriāla iedvesmota mūzika (to vari atrast šeit: https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DX5MYZm4P2AID?si=38666c8582b04f19). Arī aktieri teicami padarīja savu darbu – šoreiz nevis labai domai piekliboja izpildījums, bet gan labs izpildījums pavilka klibo domu. „Outer Banks” ir ieguvis arī trīs balvas: MTV Movie Award for Best Kiss un People's Choice Award for the Drama TV Star of the Year 2021. gadā, People's Choice Award for Favorite Bingeworthy Show 2020. gadā.

Diemžēl arī „Outer Banks”, līdzās tādiem seriāliem kā „Prison Break” un „Riverdale”, ir saķēris lipīgu slimību. Tās simptomi – teicams sākums, taču krasi pretējas beigas. „Outer Banks” veidotāji ir atklājuši, ka kārtīs ir vēl viena, ceturtā un beidzamā seriāla sezona. Vairs gan neesmu tik pārliecināta, ka vēlēšos to noskatīties. Tomēr tā ir bēda citai dienai, bet tikmēr nākamajā reizē parunāsim par seriālu „From Scratch”, kuru noteikti nesabojās ne otrā, ne trešā vai kāda cita sezona, jo tādu gluži vienkārši nebūs.


1. https://www.forbes.com/sites/paultassi/2023/02/27/netflixs-outer-banks-season-3-is-not-good/?sh=715f95664a5c