Līvija Misāne: labprāt atkal studētu šajā universitātē

Līvija Misāne ir Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes absolvente.

- Kāpēc izvēlējies studēt Rīgas Stradiņa universitātē?

-Vēl pirms izlēmu, ko konkrēti vēlos studēt, biju dzirdējusi daudz labu atsauksmju par Rīgas Stradiņa universitāti. Kad beidzot bija pienācis laiks izvēlēties studiju programmu, sev interesējošo piedāvājumu atradu gan RSU, gan LU, bet tā kā iepriekš jau bija izveidojies labs priekšstats par RSU un radusies vēlme tur mācīties, tad nevilcinoties nosliecos par labu tai.

Līvija_absolvents.jpg

- Kādā studiju programmā studēji?

- Studēju “Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas”.

- Vai Rīgas Stradiņa universitāte bija Tava pirmā izvēle, kur studēt?

-Jā.

- Kāda bija Tava studiju pieredze?

-Studiju pieredze ir bijusi raiba – pirmajā mēnesī man kā “zaļam” pirmkursniekam, kurš sajūtās vēl atrodas vidusskolas solā, bija savā ziņā šoks, bet, visu iepazīstot un aprodot gan ar studiju procesu, gan pašu universitāti, kopumā ļoti patika studijas un varu teikt visu labāko par attiecīgo programmu un katedras mācībspēkiem.

- Kādas grūtības piedzīvoji studiju laikā?

- Pirmās grūtības, protams, bija aprašana ar to, ka studiju process krietni atšķiras no tā, kāds bija mācību process vidusskolā – domāju, ka konspektu un eseju kalnus neviens no maniem kolēģiem nespēs aizmirst.

Papildus varu minēt momentu, kad sapratu, ka attiecīgā joma, kurā studēju, nav īsti tā, kurā vēlos darboties pēc studijām un tālākā nākotnē. Šis bija lūzuma punkts, kad nolēmu paņemt pauzi no studijām RSU, tajā laikā paguvu gan pastudēt citā universitātē, gan iepazīties ar jēdzienu “darbs”, tomēr beigās atgriezos, lai pabeigtu studijas, jo pastāvīgi bija sajūta, ka tomēr vēlos izdarīt līdz galam.

Bija lūzuma punkts, kad nolēmu paņemt pauzi no studijām RSU, tajā laikā paguvu gan pastudēt citā universitātē, gan iepazīties ar jēdzienu “darbs”, tomēr beigās atgriezos, lai pabeigtu studijas

- Vai studijās iegūtā pieredze Tev noder ikdienā?

-Jā, protams, kaut tie paši minētie konspekti, uz kuriem skolas laikā skatījāmies kā uz lieku laika patēriņu, ir devuši to, ka, ja šobrīd darbā vai turpmākajās studijās ir nepieciešamība uzrakstīt
piecu lappušu garu spriedumu vai cita veida tekstu, tas šķiet tīrais nieks. Turklāt jāmin, ka ne tikai studiju kursi, bet arī pasniedzēji no sevis ir devuši labas praktiskās zināšanas, no kurām daļu, iespējams, grāmatās izlasīt nevarētu.

-Vai bija kas tāds, kas, Tavuprāt, pietrūka studiju gaitām?

- Kopumā nevaru sūdzēties, ka studiju gados būtu kas trūcis, mūsu katedrai ir ļoti pozitīva un pretimnākoša attieksme un patīkama sadarbība ar saviem studentiem, arī universitāte un tās sniegti apstākļi studentiem kā, piemēram, bibliotēkas pakalpojumi, pastāvīgie universitātes telpu uzlabojumi un citas nianses ir apsveicamas, jo atvieglo studiju procesu. To ņemot vērā, labprāt studētu šajā universitātē atkārtoti.

Labprāt studētu šajā universitātē atkārtoti

- Vai šobrīd strādā savā profesijā?

-Nē, šobrīd nestrādāju savā profesijā, bet jāmin, ka strādāju starpvalstu uzņēmumā, kas sadarbojas arī ar starptautiskiem klientiem, līdz ar to sava veida paralēles varu savilkt ar programmu, kurā studēju.

- Vai studēji tikai bakalaura vai arī maģistra studijas? Vai arī plāno nākotnē turpināt studijas?

- RSU studēju tikai bakalaura studijas, lai gan ļoti labprāt studētu atkal šajā universitātē, tomēr tā nepiedāvā attiecīgu programmu, kura būtu atbilstoša manām turpmākajām studiju un darba interesēm.

- Vai kaut ko Tu mainītu, ja varētu vēlreiz studēt to pašu?

- Nevarētu teikt, ka nožēloju, jo katram izdarītajam solim ir nākusi klāt arī labā pieredze, bet drīzāk varētu sniegt ieteikumu esošajiem pirmo kursu studentiem: ja studiju beigu posmā rodas šaubas un nepārliecināta sajūta par to, ko studē, cīnies līdz galam. Dienā, kad aizstāvēsi diplomdarbu, būsi ļoti pateicīgs gan sev, gan universitātei, un pat, ja redzi sevi citā jomā un studiju programmā, neko nebūsi zaudējis, bet jau ar vienu bakalaura grādu kabatā pārliecinoši varēsi turpināt studiju gaitas sev vēlamajā jomā.

Autore: Dana Popova