Skip to main content

Aktieris Madars Zvagulis: kultūra iet latvietim līdzi   

Sarunas
Raksti

Madars Zvagulis profesijas ziņā ir tiešais kultūras pārstāvis. Viņš darbojas gan kā pasākumu organizators, gan kā aktieris. Pieredze un darba gaitas viņam ir bijušas dažādās vietās, tādēļ pieredze tieši kultūras jomā viņam ir milzīga. Pabeidza Latvijas Kultūras akadēmiju, kur ieguva aktiera profesiju. Viņš ir strādājis Valmieras Drāmas teātrī, Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrī, teātrī Austrumu robeža. Lielāku atpazīstamību Latvijas sabiedrībā ieguva ar lomu seriālā “Ugunsgrēks”.

f64_madars_zvagulis_20151201_007.jpg

Tomēr, tā kā viņa ikdiena ir ļoti aizņemta strādājot gan kā pasākumu menedžerim klubā, gan spēlējot izrādēs un ejot uz mēģinājumiem, turklāt vēl pavadot laiku ar ģimeni un audzinot dēlu, viņam ir maz brīvā laika un interviju nebija iespējams realizēt tik izvērstu un plašu kā sākumā bija iecerēts, tomēr Madars ir atvērts un sirsnīgs cilvēks, tādēļ ar viņu varēja izveidot vieglu un nepiespiestu komunikāciju. Viņš bija gatavs satikties savu darbu un noslogotās dienas starplaikā, lai atbildētu uz jautājumiem un tas pasaka daudz par cilvēku un viņa vēlmi palīdzēt citiem.

- Kas pēc, tavām domām, ir kultūra? 

- Kultūra ir tas, ar ko izglīto sabiedrību, liek domāt. Kultūra attīsta sabiedrību. Caur kultūras cilvēkiem ir iespējams ietekmēt politiskos procesus. Aktīvs kultūras piekritējs ir tas, ka apmeklē pēc iespējas vairāk kultūras pasākumus un iesaistās tajos. Cilvēks, kam pasākumu apmeklēšana sagādā prieku un dod enerģiju ikdienai. Tāds kam patīk uzzināt visu jauno un interesanto, kas notiek apkārtējā sabiedrībā.

- Vai sevi par tādu uzskati?

-Nē, sevi neuzskatu par aktīvu kultūras piekritēju. Bet tas visticamāk ir tādēļ, ka kultūra ir mana ikdiena. Mans ikdienas darbs un dzīve ir saistīta ar kultūru un kultūras vidi, tad darba dēļ jāatbild, ka salīdzinoši bieži esmu kultūras vidē.

- Kā tu domā, vai Latvijas iedzīvotāji ir kultūras piekritēji? 

- Latvijas iedzīvotāji paši uzskata, ka ir kultūras piekritēji,  ļoti ciena savas saknes un vēsturisko mantojumu. Tikai šā brīža politiskajā situācijā bieži ieslīgst galējībās.

-Latvijas sabiedrībā esi atpazīstama personība, vai tas ietekmē tavu ikdienu? 

- Manu ikdienu tas ietekmē apmeklējot masu pasākumus, kad cilvēki nāk klāt un grib fotografēties un parunāties. Smieklīgs gadījums notika, kad bijām viesizrādē vienā Latvijas pilsētā un ar kolēģi iegājām veikalā, lai nopirktu sveramos salātus. Kolēģis pasūtīja pirmais un paņēma sev gaļas salātus. Pēc kolēģa salātus izvēlējos es, bet kad biju pajautājis pārdevējai iesvērt savus izvēlēto kastīti, viņa man teica, lai tos neņemot, jo tie nav labi. Un to viņa man pateica, tādēļ, ka mani atpazina. Laikam jau dažreiz ir parocīgi, ka esi zināms cilvēks.

- Pats esi aktieris, vai tev patīk iet uz teātri?

- Uz teātri iet patīk tā iemesla dēl, ka tas dod iespēju padomāt vai arī pilnībā aizmirst ikdienu. Un tas ir vērtīgi jebkuram cilvēkam, reizi pa reizei “atslēgties” no ikdienas steigas. Īstenībā, ja godīgi, tad ļoti reti ir sanācis atslēgties tieši no darba vides skatoties izrādes un es to saucu par profesionālo kretīnismu. Pārsvarā apmeklēju Latvijas Nacionālo teātri. Man personīgi kaut kā ir tuvāka tā forma un iestudējumi, kas tur tiek veidoti un  uzvesti. 

- Cik nozīmīga tavuprāt  ir kultūras pasākumu apmeklēšana? 

- Manuprāt, nav cilvēka, kas neapmeklētu kultūras pasākumus. Kultūra ir iespēja socializēties un mūsdienu interneta laikmetā, kad cilvēki lielu daļu no savas ikdienas pavada internetā un sociālajos tīklos, tas ir ļoti svarīgi.

- Paldies par sarunu!

Autore: Katrīna Pliča

Foto: Lauris Aizupietis, F64