Skip to main content

Dūda

vizuāli stāsti

Alise jau no deviņu gadu vecuma, kopš suņu grāmatā izlasīja par Džeka Rasela terjera raksturīgajām īpašībām un veselību, bija iztēlojusies sevi ar šo sunīti. Izskatam nebija tik lielas nozīmes, jo jebkurš suns izskatās lieliski. "Svarīgāk bija tas, ka suns ir aktīvs, grib sportot un trenēties, daudz staigāties, un, jāatzīst, arī tāds, kuram ir mazāka iespēja ar kaut ko slimot," piebilst Alise. Atklāsme, ka saimnieks var darīt jebko un savam mīlulim dot it visu, taču veselības problēmas var rasties no zila gaisa, apstiprināja, ka vēlēties tādu sunīti, par kādu raksta grāmatā, ir absurdi – katrs mājdzīvnieks ir tikai viens tāds pasaulē – tik unikāls – ar saviem plusiem, mīnusiem un saviem plankumiem.

Alise Sējāne, Jūlija Jurčenoka, Krista Velta Purbērziņa, Jana Zabarovska, Studentu medijs Skaļāk

Viss apgriezās kājām gaisā gan mīlulim, gan saimniecei, gan visai ģimenei, kad bija jālemj par iemidzināšanu, tomēr stiprāka bija Dūdas ticība tam, ka dzīve ir lieliska, un saimnieces vēlme pierādīt sunītim, ka dzīve tik tiešām tāda var būt.

alise_duda.jpgalise_duda-3.jpgalise_duda-4.jpgalise_duda-6.jpgalise_duda-7.jpg

Ģimenes lielais atbalsts, kā arī mierinājums, kuru sniedza vienīgais vetārsts, kurš redzēja turpinājumu Dūdas dzīvei (un, protams, arī kaut kādi Ziemassvētku brīnumi, kādiem līdz šim neviens neticēja), palīdzēja Dūdai piecelties kājās un luncināt asti.

alise_duda-8.jpgalise_duda-9.jpgalise_duda-2.jpg

Cilvēkiem, kuri plāno mīluļa ienākšanu ģimenē, jāatceras, ka nevar paņemt suni un domāt, ka viņš uzvedīsies tā, kā redzēji filmā, būs tik draudzīgs, cik kaimiņu krancītis un tik veselīgs, kā rakstīts grāmatā. Vissvarīgāk par visu ir rūpēties par savu draudziņu, mīlēt viņu no visas sirds un izbaudīt to laiku, cik jums kopā ir dots.

 

Darbā izmantotā mūzika:

https://www.youtube.com/watch?v=R2gLpTwMa60&ab_channel=Yuzzy

Mārtiņš Brauns, dziesma “Veltījums” draugu izpildījumā