Dokumentāla filma: "Pa tagadnes tekām"
Kas notiek ar māksliniekiem pēc viņu nāves? Lielākā daļa sabiedrības atceras tikai viņu mākslas darbus, dažreiz viņu dzīves stāstus un viss. Un tas nav nosodāmi, jo galu galā tas ir tas, kā šos māksliniekus attēlo mediji. Šis darbs tika veidots ar mērķi uz klasisko “māksliniekam/cei ___________ šogad ir ___ jubileja” naratīvu paskatīties nedaudz citādāk. Savu bakalaura studiju 5. semestra sākumā pie manis nonāca, manuprāt, lieliska iespēja dokumentēt Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņa – mana brāļa Jāņa Grāvīša – diplomdarba tapšanu visa mācību gada garumā. Viņa diplomdarbs – Pētera Barisona piemineklis. Ķēros klāt pie filmēšanas jau ar pirmajām skicēm.
Mārtiņš Grāvītis, Studentu medijs Skaļāk
Šī bakalaura darba rezultātā ir tapusi dokumentālā īsfilma, kas uz Pēteri Barisonu skatās nevis kā uz tautā iemīļotu dziesmu un melodiju autoru, bet gan kā uz introspektīvu un drūmu pārdomu pārpildītu cilvēku, kurš ir iestrēdzis, mēģinot izprast savas pasaules un dzīves līkločus, taču aiziet no tās, to līdz galam neizdarījis. Filma stāsta par to, kā pasauli redz mākslinieks un par to, kā šo mākslinieku redz cits. Filma stāsta par trauslo laika ritumu, kas vienmēr paliek nemainīgs, bet tajā pašā laikā nav garantēts nevienam no mums. Filma stāsta par to, ka vienīgā konkrētā lieta cilvēka dzīvē vienmēr ir bijusi un būs nāve.
Dokumentālo filmu veidojis Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Multimediju komunikācija" students Mārtiņš Grāvītis, izstrādājot bakalaura darbu "Radošais darbs. Dokumentālā īsfilma par Pēteri Barisonu".