Skip to main content

Sigita Pildava: Labi sabiedrisko attiecību speciālisti paliek nezināmi

Raksti

Valsts Policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava vieslekciju RSU studentu medijā uzsāka ar skarbo, bet nenoliedzamo patiesību par sabiedrisko attiecību (PR) speciālistu būtību, kā arī izkliedēja nesasniedzamos sapņus par saplānotām dienas gaitām šajā jomā, kā arī sniedza lielāku ieskatu profesijas niansēs.

IMG_1338.JPG

“Labi sabiedrisko attiecību speciālisti paliek nezināmi”. S.Pildava īpaši izcēla arī PR speciālistu nozīmi mūsdienās un aspektus, ko tie pārlūko. Klātesošiem tika atgādināts nebaidīties pārkāpt ierastās robežas normas, veidojot preses relīzes. Galvenais, lai informācija tiktu pasniegta interesantā veidā, lai tā spētu būtu konkurētspējīga.

“Ja jūs darīsiet tikai to, ko jums teiks, jūs nekad nebūsiet veiksmīgi,” atzīst Sigita Pildava un minēja, ka no kļūdām, īpaši PR speciālistiem, nav jābaidās, no tām ir jāmācās. “Labs PR ir labs taktiķis, taču tādas prasmes nāk tikai kļūdoties,” atgādina vieslektore.

Lekcijas laikā viņa īpaši uzsvēra Valsts policijas (VP) iesaisti sociālos medijos un tā nepieciešamību. “Sociālie tīkli ir būtiski informācijas apmaiņai.” Tika minēti arī piemēri, kā sociālie mediji ir palīdzējuši kriminālprocesu un noziegumu atrisināšanai, “jo sabiedrība ir gatava iesaistīties, palīdzēt”. VP komunikācijai ar sabiedrību caur sociāliem medijiem ir izšķiroša nozīme, tās uzdevums ir radīt drošības sajūtu ikvienam sabiedrības loceklim. Turklāt šī komunikācija ir visai veiksmīga un plaša, to apliecina ne tikai ietekmīgais sekotāju skaits VP sociālos medijos, bet arī pērn saņemtais apbalvojums par trešo ietekmīgāko zīmolu Latvijā sociālajā tīklā Twitter.

Lekcijas beigās jebkurš gribētājs varēja uzdot jautājumus. Īpaša interese bija par praktikantu ikdienu VP sabiedriskajā nodaļā, uz ko Sigita Pildava atbildēja īsi un konkrēti - praktikanti dzīvo nodaļas dzīvi, tiek ņemti tikai tie, kas ir gatavi palikt strādāt arī nākotnē.

Manuprāt, šī bija ļoti noderīgi lekcija ne tikai topošiem sabiedrisko attiecību speciālistiem, bet visiem, kas plāno savu nākotni saistīt ar komunikācijas nozari. Lektorei piemita īpaša harizma un spēja pateikt visu kā ir, lieki nepārspīlējot.

IMG_1342.JPGIMG_1341.JPG

IMG_1336.JPG

IMG_1345.JPG

Autore: Elīna Slesare