Konstruktīvās žurnālistikas diena RSU jau 3.aprīlī

Kas ir konstruktīvā žurnālistika? Kāpēc tā ir svarīga mainīgajā mediju pasaulē? Kā to radīt?

Aicinām uz KONSTRUKTĪVĀS ŽURNĀLISTIKAS DIENU JAU RĪT! Rīgas Stradiņa universitātē 2019. gada 3. aprīlī, Anniņmuižas bulvārī 26a – 130. telpā

Konstruktīvās žurnālistikas dienu atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Logotype-CMYK-ENG_EN.jpg

Logotype-CMYK-LV_pilnkrasu_LV.jpg

Konferencē piedalās: Cynara Vetch, Konstruktīvās žurnālistikas institūta (Dānija) starptautisko projektu vadītāja, strādājusi BB World Service, Al Jazeera un GGTN Africa.

cynara.tif_.jpg

Marit Evertsen Grimstad, Norvēģijas radio un TV žurnāliste (2017. gadā veidojusi vairākkārt apbalvotu TV raidījumu sēriju, kurā izmantota tieši konstruktīvās žurnālistikas metode).

marit.jpg

Mette Koue, digitālo ziņu redaktore Dānijas TV un radio medijā dr.dk.

mette.jpg

Orla Borg, pētnieciskais žurnālists, tagad Konstruktīvās žurnālistikas institūta Sadarbības programmas vadītājs.

orla.jpg

Programmā:

9.00-10:00

The State of The Press and the question of Constructive Journalism.

Why is it necessary for the media to rethink themselves in a new?

What is constructive journalism? What good would that do – if any?

Presentation by head of international projects at Constructive Institute, Cynara Vetch

Questions and discussion.

How then can you do constructive stories?

Presentation by Orla Borg.

10:30 – 11:30 Work shop 1

11:30– 12.30:

How can you do constructive journalism in a digital news room and how can you make use of social media in constructive journalism?

Editor Mette Koue from Danish Broadcasting Corperation, DR.

Work shop 2

13.15 – 14.00

Concrete example from working with constructive journalism in the Norwegian public service, NRK.

Editor Marit Evertsen Grimstad.

14:00 – 15:00 Workshop 3.

Wrap up, conclusions and forward planning.