Skip to main content

Kino laboratorija ieskrējusies

Raksti

Rūta Gabrāne, Studentu medijs Skaļāk

Gads iet uz beigām, un ir noslēdzies pirmais Kino laboratorijas filmu cikls. Pasākuma idejas autore ir docente un kinokritiķe Dita Rietuma, taču skatīšanās nevarēja notikt bez ASV vēstniecības atbalsta. Kino laboratorijas mērķis ir gan parādīt studentiem labas filmas, gan diskutēt par filmu tematu un saturu, aicinot uz sarunu dažādu nozaru ekspertus. RSU šis ir pirmais šāda formāta pasākumu cikls, kas ļauj izklaidējošā un izglītojošā veidā apskatīt ar mediju nozari saistītas problēmas. Kino laboratorijas apmeklētājiem bez maksas iespējams baudīt apbalvotas Holivudas filmas, kas katra raugās uz medijiem un to ietekmi no sava skatupunkta - sākot ar Nikolas Kidmenas izmisīgajiem centieniem nokļūt televīzijas ekrānā filmā To Die For, turpinot ar filmu The Truman Show un Džima Kerija nepārtraukto būšanu skatītāju priekšā, un beidzot ar mediju giganta Facebook trauksmaino dibināšanu filmā The Social Network un  37. ASV prezidenta Ričarda Niksona gāšanu no troņa filmā All the President’s Men. Zīmīgi, kā tieši šonedēļ arī iedarbināts impīčmenta process pret ASV prezidentu Donaldu Trampu, un viņam nāksies stāties Senāta tiesas priekšā.

f64_rsu_20191204_038.jpg

Atsauksmes par pasākumu:

Kerija Broka, žurnālistikas studente, 1.kurss

Pirmkārt, paldies Ditai Rietumai un ASV vēstniecībai par filmu atlasi atbilstoši tematam. Domāju, ka viņi ļoti labi zina, kāpēc radīja tieši šīs filmas.

Mani visizteiktāk uzrunāja P. Vīra filma "Trūmena šovs", kuru es zināju, bet nekad nebiju noskatījusies. Varbūt tas bija ļoti labi, ka pirmoreiz redzēju to tādā formātā -  ar ekspertu sarunu. Filma, manuprāt, ir ļoti laba, varētu teikt "mūžīgi aktuāla", jo realitātes šovi un sevis filmēšana, publiskošana mūsdienās notiek un notiks. Tikai jautājums ir, vai paši to vēlamies, un vai tas nav pret mūsu gribu?

Pasākums kopumā - labi un izglītojoši. Tā bija zināma privilēģija noskatīties klasiskos paraugus uz lielā ekrāna un ieklausīties ekspertu viedokļos.

Viktors Demidovs, žurnālistikas students, 3.kurss

Aizvadītā Kino Laboratorija ir unikāla iespēja redzēt dažādu laikmetu spēlfilmas, kurās būtiska bija masu mediju darbība. Uzreiz jāpasaka, ka demonstrētās filmas nebija par masu medijiem, taču filmu “rozīnīte” bija parādīt, kā masu mediji spēj ietekmēt cilvēku dzīvi un kā tādā veidā tiek būvēts logs uz realitāti.

Runājot par piesaistītajiem Kino laboratorijas viesiem, tad šī doma ir laba un veiksmīga, tikai viesiem būtu vairāk jārunā ar auditoriju, jo dažreiz likās, ka starp mediju speciālistiem un auditoriju izveidojas tāda kā barjera un studējošie sāk novērsties no viesu apspriestā. Šajā “spēlē” jāpiedalās visiem, kā viesiem tā arī auditorijai.

Lai Latvijā attīstītos masu mediji, topošiem šīs nozares speciālistiem būtu veselīgi apmeklēt šo izklaidējoši izglītojošu pasākumu. Kino laboratorijai ir jāuzņem apgriezieni un jāturpina attīstīties – lai top nākamā sezona!

Ieva Ozoliņa, multimediju komunikācijas studente, 3.kurss

Man ļoti patika šis formāts. Katrai filmai piemeklēts eksperts, kas varēja komentēt konkrēto tēmu. Es vispār mīlu kino, un, ja seanss ir bez maksas, noteikti tur būšu. Lai gan šis ir man pēdējais gads RSU, nākamgad noteikti arī nākšu uz filmām.

f64_rsu_20191204_014.jpg

Paldies par atsaucību un līdz nākamajam gadam, kad turpināsies nākamie seansi!