Ķermenis, māksla un dzēriens pēc izvēles

Mēs esam pieraduši, ka augstā māksla antīkajā kultūrā bija kailo ķermeņu un mītisko eposu atainojums vai arī romantizētās filmās, kur katrā vizuālās mākslas klasē vai mākslas skolā neveikli pār molbertu lūkojas jaunais mākslinieks uz kailo ķermeni. Bet vai tiešām māksla ir paredzēta tikai profesionāliem māksliniekiem un vai visam jābūt akadēmiski rāmētam?

Santa Dunaiska, Studentu medijs Skaļāk

Nē! Un to ir pierādījusi Kristīna Virse. Latvijas Drink and Draw Latvia dibinātāja. Šis nav jauns koncepts, brīva pasēdēšana un modeļu skicēšana, malkojot dzērienus, pasaulē ir izplatījies jau salīdzinoši sen. Savukārt Latvijā šī ideja kļuva populāra, pateicoties Kristīnas neatlaidīgajam darbam. Savukārt viņa pie šī koncepta nonāca pēc ceļojuma, kad pati pirmo reizi apmeklēja Drink and Draw pasākumu, kur viņa kā saka “Būtu forši, ja pie mums notiktu, kas līdzīgs”. Pēc kāda laika viņu uzrunāja citi draugi, kas bija apmeklējuši līdzīgus pasākumus ārzemēs, mudinot Kristīnu arī Latvijā sākt veidot šādu kopienu. Sacīts darīts! Viņai bija kontakti un jau salīdzinoši neilgā laika posmā viņa kļuva par daļu no globālās Drink and Draw kopienas.

Foto: Drink and Draw Latvia publicitātes materiāli
IMG_9875.jpg
No pirmās skicēšanas sesijas (šī piezīme ir ļoti svarīga, jo skice ir process, bet zīmējums ir rezultāts) kopstrādes telpā, līdz dažādām sadarbības lokācijām mākslas un kultūras telpām. Kristīna nav viena, viņas komandu veido Vaira Zekunde, Liena Ginaite, Linda Granta un Marija Orlova, kur kopā viņas spēj profesionāli un kvalitatīvi noorganizēt pasākumu, kas patiesībā ir stipri sarežģītāk nekā varētu šķist. No telpu saskaņošanas, partneru uzrunāšanas, materiālu sagatavošanas, izziņošanas un modeļu sameklēšanas. Kā Kristīna saka: “Būt kailam modelim, tā ir drosme.” Un modeļi uzticas Kristīnas komandai veidojot pareizu sadarbības ķīmiju.

dnd_pasedet-28c.jpg
Uz jautājumu, kas jāzina ejot uz pasākumu, Kristīna atbild pavisam vienkārši : “Labs noskaņojums, iedvesma un par pārējo parūpēsies organizatori! Protams, daudzos pasākumos ieeja sākot no 18 gadiem.”. Šobrīd Drink and Draw ir izaudzis ne tikai kā “Pop Up” sesija dažādās lokācijās, bet arī organizējot kooperatīvos pasākumus uzņēmumiem.

Ideja par Drink and Draw, sevī ietver divus pamata elementus, dzērienus – un nē, tas nenozīmē bezlimita alkohola jūras, bet glāzi labu vīna vai kādu bezalkoholisko dzērienu un skicēšanai nepieciešamo. Šī nosaukuma dēļ arī mēdz būt dažādi kuriozi, no kuriem viens ir jau kļuvis teju par ikonisku moto, ko var arī izlasīt Drink and Draw mājas lapā:
Tātad jūs patiešām piedzeraties un zīmējat visu vakaru p**us?

Nē! Mēs zīmējam arī krūtis un dibenus!
dnd_watercolour-44.jpgDSC_8876.jpg

Jāmin šī gada lielais notikums Skicēšanas un mūzikas festivāls saMAŅA: ANATOMIJA 2023. Sadarbībā ar Rīgas Stradiņu Universitātes Anatomijas muzeju, muzeja teritorijā 3 dienu programmā no 4.-6. augustam. Pasākumu atklās Cikliskā skaņdarba "Anatomija" pirmatskaņojums. Būs iespēja baudīt arī citu mākslinieku darbus kā Platona Buravicka cikliskais skaņdarbs, Anatomijas un zīmēšanas lekcija kopā ar Uldi Zariņu, Audiovizuāla performance ar biedrību Musica Humana un Rihardu Lībieti, bet jau nākamajās dienās apmeklētāji varēs apgūt skicēšanas lekcijās jaunas iemaņas, piedalīties dažādās skicēšanas aktivitātes, iepazīt muzeju, baudīt audiovizuālās performances un apmeklēt muzeja tirgu. Tie būs mākslas un ķermeņa svētki, kur aicināts ikviens. ­­­

Foto: Drink and Draw Latvia publicitātes materiāli

dnd_am_2023.02.02-46.jpgfestivalssamana2023_1.jpg