Skip to main content

Izlaidums pandēmijas laikā

Raksti

Vasaras sākums - izlaidumu laiks! Aktu zālē pulcējas draugi un radinieki ar puķēm un dāvanām. Pirms kāpt uz skatuves un saņemt diplomu, absolventi jūt patīkamu uztraukumu. Izskan apsveikumi un  laimīga ceļa novēlējumi pieaugušo dzīvē. 

Sandra Aleksandra Lode, Studentu medijs Skaļāk

Izlaidumu tradīcija tika aizsākta 12. gadsimtā, kad dibinātas pirmās universitātes. Akadēmiķi, kas viduslaiku universitātēs lielākoties bija garīdznieki, nēsāja mantijas un cepures, tāpēc izlaiduma ceremonijā studenti līdzinājās viņiem, tādā veidā norādot arī savu piederību mācību iestādei un maģistru savienībai. Tā kā viduslaiku universitātes izlaidumus rīkojušas baznīcās, biezie talāri esot pildījuši arī citu funkciju - izlaidumu laikā absolventiem palīdzējuši nenosalt.  

Mūsdienās tradīcija nēsāt talārus un cepures izlaidumos turpinās, taču izrādes elementi un to nozīmē dažādos reģionos atšķiras. Šogad izlaidumi tiek atcelti, pārcelti un pārveidoti atbilstoši noteikumiem, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Bet kā klājas absolventiem? Vai šogad kleitas un uzvalki palika skapī, vai izdevās svinīgā pasākuma kopbilde? 

Izmantotā mūzika no Youtube Audio Library:
After you, Dan Lebowitz
Dude, Patrick Patrikios
Grut, Patrick Patrikios