Intervija. „Miss Latvija” no Daugavpils 15 starptautisko skaistumkonkursu titulu ieguvēja

Oktobrī daugavpiliete Alise Miškovska starptautiskajā skaistumkonkursā Bulgārijā ieguva titulu Lady Universe – 2018. Šis ir piecpadsmitais Alises tituls un šobrīd viņa ir vienīgā skaistule Baltijās valstīs, kurai ir tika daudz konkursos iegūtu titulu.

Konkursu organizēja bulgārijas skaistumkaraliene Tsvetelina Razlozhka, kura šobrīd vairs nepiedalās skaistumkonkursos, bet kļuvusi par šo pasākumu organizatoru. Alise Miškovska šajā konkursā pārstāvēja Baltijas valstis.

Ņemot vērā iespaidīgo konkursu skaitu, kuros tu piedalījies, vai tu atceries tās emocijas, kas tevi piepildīja, kad tu pirmo reizi uzvarēji skaistumkonkursā?

-Bez šaubām es nevaru neatcerēties emocijas no sava pirmā skaistumkonkursa, jo dalība tajā konkursā nebija nejaušība. Pirmais skaistumkonkurss bija Miss Latvija un kā jau daudzi zina ceļš uz uzvaru man bija grūts un samērā garš – 5 gadi. Bija 3 neveiksmes un tikai pēc tam es uzvarēju, tāpēc aizmirst tās emocijas un salīdzināt ar kādām citām nav iespējams.

316255_4978220534886_1245623165_n (1).jpg

Publicitātes foto

Vai vari atcerēties, kādu neveiksmi vai „feilu”, kas atgadījās ar tevi piedaloties konkursā?

-Jā, bija vairāki gadījumi, bet viens no tiem atgadījās Ķīnā skaistumkonkursā, kurā piedalījās vairāk kā 60 dalībnieces. Ir tā, ka parasti, tās meitenes, kuras iegūst otrās pakāpes titulu neiegūst galveno titulu un tā sanāca, ka es ieguvu Miss Friendship titulu un man bija ļoti patīkami par to, jo tāda mēroga konkursos būt novērtētai ir augsts vērtējums. Un tad, kad tiek nosauktas otrās pakāpes titula ieguvējas, sāk nosaukt pirmā titula un nonāk līdz uzvarētājai un saka – Latvija.Es stāvu. Visas meitenes kliedz – ej, bet es turpinu stāvēt, jo saku, ka man jau ir kronis, es nevaru uzvarēt. Galu galā man bija šoks, ka uzvarētājas kroni uzlika man. Iepriekšējā vakarā pirms fināla žūrijai bija intervijas ar dalībniecēm. Ne visos konkursos tās tiek rīkotas, jo tīri fiziski laika trūkuma dēļ nav iespējams izrunāties ar 5060 dalībniecēm, bet šajā konkursā tādas intervijas notika un žūrija uzdeva dažādus svarīgus jautājumus. Domāju, ka manā gadījumā tās nospēlēja lielu lomu viņu lēmuma pieņemšanā, jo viņi iedziļinājās manā dzīvē un izprata, ka man ir mērķis un lai to sasniegtu es ļoti daudz strādāju. Mans mērķis ir izaudzināt daislidošanas zvaigzni Latvijai un tam es veltu ļoti daudz sava laika un spēka. Esmu daudz mācījusies un vairāk kā desmit gadus trenēju jaunos talantus daiļslidošanā. Skaistumkonkursi man nav pirmajā vietā, bet gan mans sapnis uz kuru es eju pakāpienu pēc pakāpiena. Bet runājot tieši par izgāšanos, tad laikam tādas man nebija. Piedaloties ar vien jaunos konkursos tu gūsti pieredzi un kamēr cita meitene domā, kā rīkoties tajā vai citā situācijā tu jau zini trīs risinājumus.

inter_1 (1).jpg

Publicitātes foto

Ko tev nozīmē šie skaistumkonkursi?

-Vissvarīgākais no šiem konkursiem man ir iespēja ceļot, satikt jaunus cilvēkus, profesionāļus un gūt jaunu pieredzi. Dažreiz daudz strādājot tu nonāc tādā kā strupceļā un brīžiem nolaižas rokas cīnīties, bet konkursi ir brīnišķīga iespēja izrauties un gūt iedvesmu jauniem. Uzvaras konkursos ir otršķirīgas.

Vai tavā dzīvē ir kāds mentors, kas tevi iedvesmo un atbalsta?

-Viennozīmīgi tā ir mana mamma, esmu viņai bezgalīgi pateicīga un zinu, ka man nebūtu neviens no tiem panākumiem, ja nebūtu mana mamma, kas visu laiku manī ticēja.Kas visu laiku mēģināja mani uzlikt uz pareizā ceļa. Mana mamma manā audzināšanā un raksturā ir ielikusi ļoti svarīgas cilvēciskās īpašības, kas man arī palīdzēja sasniegt tik augstus rezultātus. Mana mamma man vienmēr ir blakus. Es viņas dēļ gribu sasniegt rezultātus, jo vēlos lai viņa lepojas ar mani. Bez šaubām vēl viens mentors un skolotājs bija Inta Fogele – Miss un Misters Latvija vienīgā dibinātāja un organizatore. Kamēr viņa bija dzīve bija dzīve šī skaistuma industrija mūsu vastī, tagad viņas nav un nav konkursa Miss un Misters Latvija. Mums reizēm bija ļoti sarežģītas attiecības, bet viņa ir viens no maniem galvenajiem skolotājiem, kas manī ieguldīja savu pieredzi un zināšanas. Es viņu nekad neaizmirsīšu viņas bēres, kad apkārt viņas zārkam stāvēja tik daudz skaistumkonkursu dalībnieku un visi raudāja. Viņa varēja iekost un sāpināt, bet to darīja tikai lai motivētu un padarītu mūs konkurētspējīgus starptautiskajos konkursos. Neskatoties ne uz ko viņu mēs visi mīlam un viņa uz mūžu paliks manā sirdī.

547160_251818274918869_463122190_n (1).jpg

Publicitātes foto

Alise, tu nes pilsētas un Latvijas vārdu pasaulē piedaloties konkursos, vai tev sniedz atbalstu no valsts vai pašvaldības puses?

-Es neprasu un laikam tāpēc arī sniedz. Bija vienīgā reize daudzus gadus atpakaļ, kad pilsētas priekšsēdētāja Žanna Kulakova man sniedza vienreizēju atbalstu dalībai konkursā. Es neprasu finansiālu atbalstu, pietiktu ar vienkāršu pateicību. Pateikt paldies vien par to, ka esi savas valsts patriots, ka esi palicis dzīvot šeit. Ka es uzdrošinājies braukt uz jebkuru pasaules valsti un lepni teikt, ka esi no Latvijas. No tik mazās Latvijas . Daudzos konkursos esmu saskārusies ar to, ka viņi nezina kur ir Latvija, kas ir Latvija, kur atrodasd tā. Žēl, ka sabiedrība arī neprot priecāties par cilvēkiem, kas ir pietiekami drosmīgi, lai braukt un visiem stāstīt par mazo, bet līdz sirds dziļumiem mīļo Latviju.

Autore: Ilga Liepniece