Skip to main content

Pilnīga kosmosa īpašniece. Kintija Alpe - kāpēc es piedalos Bildēs

sarunas
raksti

Arī šogad mūzikas cienītāji un interesanti ir aicināti uz festivālu “Bildes”, kurš norisināsies vēl visu novembra nogali. Savu otrreizējo uzstāšanos jauno mūziķu koncertā sniedza arī RSU  pirmā kursa studente Kintija Gerda Alpe. Viņa, protams, arī talantīga mūziķe un dziedātāja. Šis gads Kintijai ir bijis ļoti īpašs, jo viņa bija arī daļa no šā gada Latvijā grandiozākā lielkoncerta “Skārda bungu tūre”, jo viņa viena no gospelkoristēm. Kintija publicējusi arī savu pirmo mūzikas videoklipu dziesmai “Satelīts”. Kintija ir mana kursa kolēģe, manuprāt, ļoti talantīga un aktīva jauniete, kurai pietiek laika un enerģijas studiju laikā aktīvi muzicēt un piedalīties dažādos pasākumos, kā, piemēram, festivālā “Bildes”.

Jauno Dziesminieku koncerts- “Bildes” – kas pirmais Tev ienāk prātā izdzirdot šā festivāla nosaukumu?

Pozitīvā  un skanīgā gaisotnē, pavadīts rudens vakars. Zinu, ka aizejot uz šo koncertu, es saņemšu milzīgu muzikālu un pozitīvu piepildījumu, ko sniedz gan skatītāji, gan mēs paši – dziesminieki, izpildot savas oriģinālkompozīcijas.

Ko jaunu Tu sagaidi no šā pasākuma? Varbūt ir palikušas kādas spilgtas emocijas no pagājušā gada?

No dziesminieku koncerta sagaidu tikpat lielu mūzikas daudzveidību, iepazīstot jaunus un vēl  nedzirdētus dziesminiekus. Festivālu "Bildes" var salīdzināt arī ar gadalaiku, kurā notiek šis festivāls - rudeni  - krāšņu, un ražas bagātu. Ticu, ka arī šis gads būs tikpat krāšņs un jaunās ražas (mūzikas) piepildīts. 

Tava pirmā pieredze šajā festivālā bija pagājušajā gadā, un Tu izpildīji savu oriģinālkompozīciju “Pilnīgs kosmoss” , ko šogad klausītāji var sagaidīt no Tevis?

Klausītāji varēs sajust vēl joprojām to pašu- Pilnīgo kosmosa tēmu. Šogad izpildīšu dziesmu, kurai vasarā iznāca ieraksts ar  nosaukumu “Satelīts” un kādu no savām sen uzrakstītajām oriģinālkompozīcijām. Bet ceru, ka klausītāji spēs atrast un sajust katrs pats savu laimes satelītu caur manu mūziku.

Ar ko, pēc tavām domām, atšķiras festivāls Bildes no citiem mūzikas festivāliem Latvijā?

Festivāls “Bildes”, manuprāt, ir Latvijā vienīgais mūzikas festivāls, kurā pievērš uzmanību gandrīz visiem mūzikas žanriem. “Jauno dziesminieku koncertā”  ir iespēja sadzirdēt jaunus, vēl tik plašai auditorijai nezināmus mūziķus. Savukārt pašam jaunajam dziesminiekam, arī man, šis koncerts ir lieliska iespēja parādīt to, ko reizēm baidies rādīt citiem - savu oriģinālkompozīciju, un to, ko tu ikdienā mīli darīt visvairāk - dziedāt, spēlēt, komponēt un rakstīt. Šis koncerts ir arī iespēja pilnībā ļauties mūzikai un atslēgties no ikdienas steigas, darot savu sirdslietu.

Kā Tu ieguvi iespēju piedalīties šajā festivālā?

Pagājušajā gadā mani uzrunāja festivāla “Bildes” veidotāja Tija Auziņa, piedāvājot man uzstāties kā jaunajai dziesminiecei dziesminieku koncertā. Uzreiz arī piekritu, jo pirms tam jau biju dzirdējusi par šo festivālu pozitīvas atsauksmes un piesaistīja arī tas, ka  šo koncertu vadīja mūziķis Lauris Valters, ar kuru kopā es aizvadīju savu pirmo solo koncertu.

Kāpēc Tu ieteiktu citiem jaunajiem mūziķiem, uzdrīkstēties un piedalīties festivālā “Bildes”?

Uzskatu, ka festivāls ir unikāla iespēja, kur parādīt to, ko varbūt reizēm baidies rādīt – savas oriģinālkompozīcijas un ideāla vieta parādīt citiem to, ko mīli darīt visvairāk –  radīt jaunu mūziku dzimtajā valodā.

Autore: Raina Ločmele

 

Jaunākais saturs