Skip to main content

Izstādē “SKOLA 2019” piedalās arī RSU

vizuāli stāsti
raksti

Izstāde „Skola” – nozīmīgākais izglītības iespēju notikums Latvijā, kas piedāvā plašu un kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs. Arī šogad tas pulcē tūkstošiem interesentu – skolēnu, kuri vēl apsver domu par to, ko, kur un kāpēc būtu vērts studēt. Izstādē Ķīpsalā var satikties ar visām Latvijas augstskolām un arodskolām un iepazīties ar to, ko viņi piedāvā topošajiem studentiem. Tā ir lieliska iespēja klātienē satikt studentus, uzdot sev interesējošus jautājumus un trīs dienu garumā  līdz 3. martam iejusties “studenta kurpēs”.

Par to, kāpēc ir vērts studēt un apmeklēt šo izstādi izstādes pirmajā dienā atbildes sniedza pasākumu vadītājs Aivis Ceriņš, karjeras konsultants un Ogres Valsts ģimnāzijas skolotājs – Mārtiņš Geida un Rīgas Stradiņa Universitātes Sabiedrisko attiecību 2.kursa students – Markuss Boļšaks.

Aivis Ceriņš, Pasākumu vadītājs/ Riga TV 24 raidījuma “Preses Klubs” vadītājs.

- Kas, pēc jūsu domām, ir vērtīgākais, ko skolēns var saņemt apmeklējot šo izstādi?

Aivis Ceriņš:  - Pats šajā izstādē esmu bijis gadus desmit atpakaļ. Vērtīgākais, īstenībā ir tas, ka var satikt reālus pasniedzējus un studentus, jo tad kad es biju, tā bija 9. un 10.klase, man nebija izpratne par to - kas?, ko?, kā? Šobrīd, kad es šeit strādāju, un palīdzu paskaidrot un savest kopā to pasniedzēju un studentu ar skolēnu, tas ir reāli forši, ka Tu vari pajautāt tieši uzreiz tam cilvēkam, kas tev mācīs. Tu vari pajautāt kaut kādas šaubas, par ko Tu šaubies, jo tie cilvēki atbild visi godīgi. Viņu mērķis ir, lai Tu iegūtu foršu izglītību. Viņu mērķis jau nav, lai Tu atnāc mācīties, iztērē naudu, kur Tu neesi gandarīts, un pēc tam saki: "Jā, man tā skola nepatika". Absolūti nē. Tas jau nav "vienas dienas" bizness.

- Kāpēc Jūs domājat, ka studēt ir svarīgi?

- Prāta treniņš. Citi iet trenēt uz zāli bicepsus vai tricepsus, smadzenes ir tieši tas pats. Esmu riktīgi nepopulārs, ar jauniešiem strādājot un sakot, ka īstenībā tas diploms un tas papīrs, ko Jūs dabūsiet, tam mūsdienu darba tirgū nav baigā vērtība. Vērtība ir tam, cik ātri tu strādā, cik ātri tu pielāgojies. Vai tu gribi strādāt?! Cik Tu esi profesionāls,  cik Tu esi daudzpusīgs. Un to, es ar jauniešiem strādājot, saku - vasarās strādājiet. Un katru vasaru, ideālā variantā, citā darbavietā. Vienu vasaru mizo baļķus, vienu vasaru ej strādā celtniecībā, vienu vasaru ej veikalā tirgo snikerus vai saldējumu. Vienu vasaru ej strādā birojā, kaut ko palīdzi darīt jo maksimāli daudz tu paņemsi kamēr tu mācies, nu, lai vienkārši saprastu pats, kas patīk. 

- Ko Jūs ieteiktu topošajiem studentiem?

- Mācīties! Jo kāpēc ir forši mācīties, Tu vienkārši paplašini savu redzesloku. Es salīdzinu  vienmēr cilvēku ar zirgu, varbūt nav korekti, bet es tā daru. Zirgs, viņš iet pa vagu vecos laikos. Un zirgam bieži lika klapes uz acīm, lai viņš neskatās riņķī, lai viņa skatupunkts ir tikai uz priekšu. Savukārt, tas ko tu iegūsi mācoties, vienalga kur, vai tā ir aviācija, vai tas ir bizness utt. Tu visu laiku paver savas klapītes plašākas. Un, jo tavas klapītes ir plašākas uz acīm, jo Tev ir lielākas iespējas! 

Mārtiņš Geida, Karjeras konsultants, sociālo zinību skolotājs.

- Kas ir vērtīgākais, ko skolēns var saņemt apmeklējot šo izstādi?

- Paskatīties uz to, kas notiek pasaulē. Latvijā un pasaulē. Satikties ar labiem cilvēkiem, jo no labiem cilvēkiem var gūt iedvesmu un entuziasmu. Šeit varētu līdzīgi atbildēt uz jautājumu: kā var iegūt gripas infekciju, ne iedvesmu un entuziasmu - jo tuvāk cilvēkam, jo ātrāk pielīp. Bet ja cilvēkam tā nav, tad ir jāiet meklēt kādu cilvēku. Izstādē skola tādu cilvēku ir daudz. 

- Kāpēc Jūs domājat, ka studēt ir svarīgi?

- Tad, kad cilvēks mācās, viņš ilgāk izskatās jauns. Viņam samazinās iespēja vecumdienās iedzīvoties vecuma plānprātībā. Tam, kurš mācās, ar galvu viss ir kārtībā ilgāku laika periodu, un tas ietekmē arī ārējo izskatu. Vēl, protams, dzīves kvalitāte, kopumā ne tikai viņam pašam, bet arī citiem cilvēkiem. Bet personīgi sev, izskatās jaunāks un būs ilgāk veselāks. 

 - Ko Jūs ieteiktu topošajiem studentiem?

- Topošajiem studentiem -  izmantot laiku jau tagad lietderīgi. 

Markuss Boļšaks,  RSU/Sabiedrisko attiecību 2.kursa students. 

- Kas ir vērtīgākais, ko skolēns var saņemt apmeklējot šo izstādi?

- No šīs izstādes vērtīgākais noteikti tā nebūtu viena lieta. Bet tas būtu priekšstats par to, kādas ir studija RSU, ko RSU piedāvā studentiem, jo es domāju, šī izstāde noteikti paplašina cilvēka redzesloku, par to, kas ir studijas RSU. Kā arī iepazīstina ar to, ar ko atšķiras RSU no citām  Universitātēm.

- Kāpēc studēt ir svarīgi?

- Manuprāt, mūsdienās augstākā izglītība jau kļūst par prasību darba tirgū.

- Ko Jūs ieteiktu topošajiem studentiem? 

- Gatavojaties darbiem laikus, domāt par sava miega grafiku, un neaizmirst arī par atpūtu, tas ir svarīgi. 

Autors: Kintija Alpe

 

Autors: Emīlija Radzeviča