Skip to main content

Atvērto durvju diena - studējošo apstiprināts universitātes prestižs

vizuāli stāsti
raksti

Rīgas Stradiņa universitātes Atvērto durvju dienā topošajiem studentiem bija iespēja apmeklēt universitāti,  iepazīt tās vidi, aprunāties ar jau studējošajiem par to, ko nozīmē studēt, kā arī apmeklēt katras fakultātes ietvaros specializētu informatīvo lekciju.

Ir tikai pašsaprotami, ka universitātē studējošie spēj veidot milzīgu iespaidu par pašu universitāti, kā arī labvēlīgi ietekmēt to skolēnu viedokli, kuriem ir kādas šaubas vai neskaidrības. Šā svarīgā iemesla dēļ šajā pasākumā ik gadu uzsvars tiek likts tieši uz jau studējošo pieredzi un viņu komunikācijas spējām ar topošajiem studentiem. Arī šogad ar smaidu uz lūpām un spīdošām acīm studenti sagaidīja ik vienu, kas vēlējās aprunāties.

Šajā pasākumā piedalījās virkne studentu no dažādām fakultātēm un programmām, un ik vienam no viņiem ir noteikts viedoklis par Atvērto durvju dienas nozīmi. Minētie studenti kopā mēģināja noformulēt atbildes uz pieciem ar šo tematu saistītiem jautājumiem: Kādu iemeslu dēļ būtu jānāk studēt uz Rīgas Stradiņa universitāti? Kāda ir Atvērto durvju dienas nozīme? Uz ko jāliek uzsvars Atvērto durvju dienā? Cik lielā mērā iespējams ietekmēt topošā studenta viedokli pasākuma apmeklējuma ietvaros? Kādi iespējamie uzlabojumi vajadzīgi pasākuma rīkošanā nākotnē?

Studentu atbildes, savukārt, apkopotas, izceļot katru individuāli izteikto pamatdomu.

Elīna, 2. studiju gads, multimediju komunikācija:

-Universitātes mārketings viennozīmīgi ir pasākuma galvenais atslēgas vārds. Ir ļoti forši, ka ir iespēja dalīties ar to, ko mēs darām, ar savu pieredzi un tādējādi iespējams ieinteresēt topošos studentus. Arī kā sociālo zinātņu fakultātei mums ir iespēja parādīt sevi tā, lai skolēni zinātu, ka pie mums var mācīties ne tikai medicīnu, bet arī sociālās zinātnes. Kā jau zināms, RSU ir reputācijas līdere starp Latvijas augstskolām, un, manuprāt, šis pasākums ir vēl viena iespēja kā pierādīt mūsu augstskolu kā tiešām labu perspektīvu studijām.

Sintija, 1. studiju gads, māszinības:

- Es domāju, ka topošā studenta viedokli var ietekmēt diezgan stipri, jo, labi un forši sarunājoties ar skolēniem, tie šajā pasākumā iepazīst jaukus cilvēkus, un arī viņiem parādās gribasspēks atrasties šeit un darīt lietas. Uzskatu, ka uz Rīgas Stradiņa universitāti varētu nākt studēt arī studentu pašpārvaldes dēļ, jo, darbojoties tajā, var attīstīt dažnedažādas spējas, apmeklēt, kā arī rīkot dažādus pasākumus un  ietekmēt neskaitāmi daudz ar studentu dzīvi saistītas lietas.

Elizabete, Elvis, Kaspars, 2. un 3. studiju gads, farmācija:

-Šķiet, ka Atvērto durvju dienā topošā studenta viedokli iespējams ietekmēt diezgan. Skolēni varētu daudz ko nezināt par studiju procesu, par Rīgas Stradiņa universitāti. Atvērto durvju dienā skolēnu ir iespējams gan nedaudz iebaidīt, gan arī izstāstīt lietas, kas neparādās nekur citur, nav sarakstītas bukletā. Iespējams uzzināt par lietām, par ko varētu šaubīties, tādējādi kļūstot ieinteresētākam. Uzsvars jāliek uz nepieciešamo iestājoties un to, ko var sagaidīt no studiju procesa, kā arī par iespējamajām perspektīvām darba tirgū, pabeidzot šo universitāti. Runājot par iespējamajiem uzlabojumiem, citos gados varētu būt vairāk uzskates materiālu, specifiski, katrai fakultātei, kā arī vairāk vizuālo materiālu, jo tas uzreiz šķiet ļoti interesanti un viegli saprotami.

Derians, 1. studiju gads, žurnālistika:

-Atvērto durvju dienai noteikti ir liela nozīme topošo studentu acīs, jo iespējams padziļināti iepazīties ar to, ko piedāvā augstskola vēl pirms studiju uzsākšanas. Domāju, ka apmeklējuma rezultātā topošā studenta viedokli var ļoti ietekmēt, taču ir ļoti svarīgi, kā tiek pasniegts augstskolas tēls. Studiju vide un konkrētā programma, manuprāt, tiek vērtētas visvairāk. Noteikti būtu jānāk studēt uz Rīgas Stradiņa universitāti, jo tādējādi sev iespējams nodrošināt veiksmīgu nākotni, ir daudz izaugsmes iespēju, kā arī šī universitāte ir ļoti daudzpusīga un atzīta. Šeit studē arī daudz ārvalstu studentu, kas pierāda to, ka augstskola ir augstā līmenī.

Edīte, 1. studiju gads, Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas:

-Uz šo universitāti būtu jānāk studēt, jo Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā universitāte Latvijā, arī reputācijas ziņā. Šeit ir lieliski pasniedzēji, lieliska studiju vide. Šeit var atrast visu, ko vien students varētu vēlēties. Atvērto durvju diena parāda, kādas studiju programmas ir pieejamas, un, ja cilvēks vēl nav izvēlējies, ko tieši viņš vēlētos studēt, viņš var atnākt, apskatīties, parunāties ar studentiem un, iespējams, beidzot saprast. Uzsvars būtu jāliek uz to, kādas ir fakultāšu piedāvātās programmas, ko ietver katra fakultāte, kā arī ir jāveicina topošajiem studentiem vēlme nākt uz RSU.

Arturs, 1. studiju gads, ergoterapija un Aija, 2. studiju gads, medicīna:

-Atvērto durvju diena ir ļoti nozīmīga nākamajiem studentiem, kuri, apmeklējot šo pasākumu, var uzzināt vairāk par studiju iespējām. Manuprāt, ļoti iespējams ietekmēt topošā studenta viedokli. Uzsvars jāliek uz to, ka Rīgas Stradiņa universitāte ir uz studentiem centrēta universitāte.

Arturs: ”Atceros, ka, kad es atnācu, visi šie smaidīgie cilvēki lika man saprast, ka man vienalga, vai es tikšu budžetā vai nē, gribēju šeit tikt. Atnācu uz uzņemšanas nakti un pēc tās man nebija šaubu, ka jānāk uz šejieni. Manuprāt, ja pašam cilvēkam ir motivācija un interese nākt un uzzināt, viņš nāks un darīs.”

Ieva, 2. studiju gads, Eiropas studijas, RSU SP:

-Atvērto durvju dienā ir iespēja satikt jau esošos studentus no konkrētām programmām, iespēja ar viņiem parunāties dzīvē, apskatīt studiju vidi, satikt savus topošos docētājus. Uzsvars būtu jāliek uz visām studiju programmām. Šajā dienā ir pat ļoti iespējams pārliecināt topošo studentu nākt studēt uz RSU, un, varu apgalvot, tā ir noticis jau ļoti daudz reižu. Uz šo universitāti būtu jānāk studēt, jo, protams, ka Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā universitāte Latvijā. Svarīgi atzīmēt, ka Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde ir studiju dzīvības epicentrs, tur notiek virkne dažādu aktivitāšu.

Katrīna, 2. studiju gads, medicīna:

-Manuprāt, Atvērto durvju dienā būtu jāliek uzsvars uz to, ka no studijām nav jābaidās, bet ir jānāk un jādara, jo daudziem skolēniem ir priekšstats, ka studijas ir kaut kas nenormāli grūts, īpaši, medicīnā, bet mums jācenšās viņus iedrošināt, ka studijas ir kā jauns dzīves posms, kas atver daudz jaunu iespēju.

Jānis, 3. studiju gads, tiesību zinātne:

-Atvērto durvju dienā ir iespējams uzzināt, kāds fakultāšu un programmu klāsts tiek piedāvāts, kā arī, pavisam iespējams jau šajā dienā sākt nostiprināt savas domas par savu iespējamo nākotnes profesiju. Tas, cik lielā mērā šajā dienā iespējams ietekmēt topošā studenta viedokli, ir atkarīgs no katra cilvēka individuāli. Lai arī ir ļoti svarīgi ieklausīties citos, beigu beigās topošajam studentam pašam individuāli vajadzētu lemt par visu ar nākotnes studijām saistīto. Uz šo universitāti būtu jānāk studēt, jo Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā Latvijas universitāte.

Megija, 2. studiju gads, žurnālistika:

- Atvērto durvju dienā topošajiem studentiem ir iespēja uzzināt par studiju iespējām un saprast to, ko viņi vēlas. Protams, daudz lietu var izmēģināt arī praktiski, kā arī iespējams uzzināt informāciju no studentiem, kas šeit mācās. Uz Rīgas Stradiņa universitāti ir jānāk studēt, jo šeit var iegūt vislabāko izglītību Latvijā, un studiju vide ir ļoti patriotiska. Šajā pasākumā uzsvars būtu jāliek uz pieredzi, jo šeit mēs nestāstām teorētiskas lietas, bet gan to, ko paši esam pieredzējuši un dalāmies savā pieredzē ar mūsu ikdienu kā studējošajiem.

Var apgalvot, ka šis nelielais ieskats Rīgas Stradiņa universitātes studentu viedoklī piedāvā lielisku priekšstatu par universitāti, kā arī jau atkal pierāda studentu milzīgo mīlestību un uzticību savai universitātei, piesaistot topošo studentu interesi un veidojot vēlmi studēt RSU – Latvijas labākajā universitātē, kā arī Atvērto durvju diena var kalpot kā izcils atspēriena punkts savu studiju gaitu plānošanas uzsākšanā.


IMG_4718.jpg
IMG_4720.jpg

IMG_4747.jpg
IMG_4760.jpg
IMG_4780.jpg
IMG_4782.jpg
IMG_4792.jpg
IMG_4800.jpg
IMG_4802.jpg
IMG_4804.jpg
IMG_4724.jpg
IMG_4814.jpg
IMG_4821.jpg

Autore: Laura Jēkabsone

Foto: Jūlija Ferčuka