Turamies veseli un dodam virsū! | Mārtiņš Burke Burkevics

vizuāli stāsti

Lai gan pats Mārtiņš uzskata, ka varētu darīt vairāk, viņš savu dažādību spēj īstenot, neskatoties uz laika ierobežojumu. Viņā ir apvienojušās parastam cilvēkam šķietami nesavienojamas dabas - baznīcas, zemessardzes un dažādu radošo izpausmju formā.

Viktorija Kozure, Velta Romāne, Daniels Melbārdis, Patrīcija Krapse un Rūdolfs Krūmiņš, Studentu medijs Skaļāk

Mārtiņš Burke Burkevics vienas dienas laikā kamerai bija gatavs atklāt to, ar ko nodarbojas ikdienā. Diena sastāv no dažādiem elementiem, kas negaidīti papildina viens otru. Atkarīgs no tā, kurā brīdī Mārtiņu sastopat, viņš var būt redzams zemessarga formā, ar Bībeli rokā, vai pat dziedot “ampelmaņu” grupā. Mārtiņš atklāj, ka bijuši pasākumi, kuros nācies apvienoties vairākos pieminētajos elementos.

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba1.JPG

Nīkrāces pamatskola

Nīkrāces pamatskolā Mārtiņš tika aicināts vadīt patriotisku lekciju valsts svētku ietvaros. Mārtiņš Burke-Burkevics ir ieguvis izglītības zinātņu bakalaura grādu pedagoģijā, kā arī izglītības iestādes vadītāja, civilzinību skolotāja un veselības mācības skolotāja klasifikāciju. Viņš ir bijis Kuldīgas 2. vidusskolas direktors.

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba2.JPG

Lekcija Nīkrāces pamatskolā

Patriotiskā gaisotnē Mārtiņš Nīkrāces pamatskolas bērniem rosināja domāt par vērtībām un dalījās ar bērnības nedarbu stāstiem.

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba3.JPG

“Patriotisms nevar būt vienu vai divas reizes gadā. Tas ir pamats, kurā tu esi, kurā tu sevi izpaud. Tu esi aicināts būt savas tautas un valsts pārstāvis.”

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba4.JPG

"Saņēmu telefona zvanu..."

“Mēs bijām Nīkrācē, kur pie pagasta pārvaldes saņēmu telefona zvanu. Biju prom no vietas, kurā man nosacīti jābūt. Varēju jūs pamest, bet nav jau tā, ka esmu vienīgais, kuram jādara daudz.”

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba5.JPG

"...brīdis, kurā varu atpūsties..."

Sekojot Mārtiņa gaitām uz Sv. Annas baznīcu, noskaidrojām, ka tieši ar šo mašīnu viņš dodas uz Ukrainu, lai vestu ziedojumus un palīdzētu cilvēkiem nokļūt drošībā. “​​Brauciens uz Ukrainu, lai arī fiziski grūts un emocionāls, tas ir brīdis, kurā varu atpūsties. Ir nācies braukt ar 52h bez gulēšanas.”

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba6.JPGKozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba7.JPG

Svētās Annas baznīca

’’Pateikt, ka es ticu - ar to nepietiek’’. “Ticība nevar būt statiska. Tā ir kustība tevī. Kustība ar noteiktu virzienu.”

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba8.JPG

Draudzes namā

Kopš 2008. gada Mārtiņš ir mācītājs Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā draudzē, bet notur dievkalpojumus arī Ēdoles, Turlavas, un Īvandes draudzēs.

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba9.JPG

Koka krusts pie sienas draudzes namā

“Man gan nepatīk vārds profesija, bet arī mācītājs ir profesija. Tas ir darbs un kalpošana vienlaicīgi”.

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba10.JPG

Zemessargs un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes kapelāns

Kopš 2013. gada Mārtiņš ir zemessargs un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes kapelāns. “Vienība ir tik stipra, cik stiprs ir tās vājākais posms.”

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba11.JPG

Vadīt kāzas zemessardzes formā?

Mārtiņam, skrienot no zemessardzes, ir nācies vilkt mācītāja talāru virsū zemessardzes formai un vadīt kāzas, jo nav sanācis laika pārģērbties.

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba12.JPG‘’Mēs taisām tādu ampeļmūziku.”

2015. gadā Artis Rozītis Mārtiņam piedāvāja izveidot savu mūzikas grupu. Tagad Mārtiņš ir solists grupā “Montana” ‘’Mēs taisām tādu ampeļmūziku.” Tā nesatur sevī vienu žanru. U. Marhilēvičs mūs nosauca par jautrās mūzikas grupu’’

Kozure_Krumins_Melbardis_Romane_Krapse_Dazadiba13.JPG

Mārtiņa mākslas darbi

“Mums katram iekšā ir kas tāds, ko negribas parādīt uz āru caur savu attieksmi, bet to var izlikt uz audekla”