Svētdiena: No Āboliem līdz Āmen
Rīgas Centrāltirgus čalas, sarkans maisiņš rokās, pēdējie Latvijas rudens āboli un jautājums – kā zutis var būt lētāks par nēģi? Bet aiz tirgus burzmas ir pavisam cita pasaule - sveces, vitrāžas un baznīcas pulksteņa tikšķi. Te iespējams nokļūt no ikdienas steigas līdz klusumam, kurā aizmirst vakardienu un sagatavoties rītdienai. Svētdiena ir kā pietura starp divām pasaulēm. Vai tu jau atradi savu?
Laura Volka, Beāte Minkeviča, Margarita Gudže, Studentu medijs Skaļāk
Labākai fotostāsta pieredzei ieslēdz skaņu:
Tukums-Rīga vilciens piestāj un pilsēta mostas savā ritmā. Daži atnāk, bet daudzi arī aizbrauc.
Vilciena pasažieri saplūst ar Rīgas un citu pilsētu ļaudīm. Stacijā cilvēki ierodas ar dažādu stāstu nastām.
Kāds, rokā turēdams sarkanu maisiņu, jau sen izlēmis, kurp doties. Kāds nesteidzīgi čāpo uz kiosku pēc ziemas cimdiem, cits steigšus iepērk pēdējos Latvijas rudens ābolus.
Tirgus piepildās ar čalām, krievu valodā skan jaunākās Centrāltirgus ziņas – kāds smejas par cenu lētumu, cits, sašutis, spriež, kā zutis var būt lētāks par nēģi.
Taču, šķērsojot tirgus burzmu, soļi ved uz citu pasauli. Tur, kur smaržo sveces un klusumā dzirdams baznīcas pulksteņa tikšķis. Cilvēki, kas vēl tikko smējās par zivju cenām, pēkšņi klusē. Ķeblīši skan, durvis čīkst, un iemirdzas logu vitrāžas.
Neviens vairs nedomā par vakardienu,
par cimdiem vai āboliem.
Miers pirms steigas,
klusums, kurā cilvēki smeļas spēkus nākamajai nedēļa.
Jaunākais saturs
![](/sites/default/files/styles/1_4_content_600x220/public/news/2025-02/Zonberga_titulbilde%20%281%29.png?h=c34d6f9a&itok=kYnnaa-V)
![](/sites/default/files/styles/1_4_content_600x220/public/news/2025-02/1_Liepa_Nakts%20parci%C5%86%C4%81_Titulbilde.jpg?h=a76df07e&itok=ZB8aUk3K)
![](/sites/default/files/styles/1_4_content_600x220/public/news/2025-02/TITULBILDE%28bezTEKSTA%29_Radzevi%C4%8Da_Piekuss_Zem%C4%ABte_Forsta_Bilde.jpg?h=1598861b&itok=fSG0H8hy)
![](/sites/default/files/styles/1_4_content_600x220/public/news/2025-02/01_bilde%20copy.jpg?h=9a6fac49&itok=uIBbiU3j)