Skip to main content

Sākums - vieta, kur būt

vizuāli stāsti

Rīga, Stacijas laukums. Vilcienu stacija, Centrālā stacija vai vienkārši Origo? Rīgas pulkstenis un saules pulkstenis. Patiesībā, ikkatram atpazīstamākā, pirmā un centrālā vieta Rīgā.
Gan Rīgā dzīvojošie, gan iebraucēji no Latvijas pilsētām šo vietu pēc noklusējuma uztver kā pašsaprotamu, ierastu – bet nepierastu. Centrālais punkts galvaspilsētā, no kura sagaidām mājīgu uzņemšanu un vizītkarti pilsētai, tomēr paši gadu desmitiem sev un saviem bērniem šajā vietā iesakām telefonu neņemt ārā no kabatas, un somu turēt sev cieši klāt.

Dzīves līkloči ir iekārtojuši mani ikdienā, kādu es nevarētu iedomāties vairākus gadus atpakaļ, kad Stacijas laukumu uztvēru kā vilcienu galapunktu, un apmeklēju to vien kā viesis.
Mana darba vieta ir Stacijas laukumā 4, un jau vairāk kā pusgadu šo vietu ik darba dienu rītos satieku un vakaros atsveicinu. Kad Stacijas laukums kļūst par tavām otrajām mājām, spēj vēl skaidrāk vērot un saprast cilvēkus, kam šī vieta mēdz būt arī primārās mājas vai galvenais atpūtas laukums.

Renalds Beļaks, Studentu medijs Skaļāk

1.jpg

2.jpgKā ar jebkuru vietu, kuru sanāk apmeklēt ik dienas – cilvēks kļūst ar to vienots, bet zaudē savu apzinīgumu tajā. Lai kāda būtu vide, cilvēks pie tās pierod un kādā sirds nostūrī iejūtas kā “savējais”. Arī es nolēmu rīkoties neapdomīgi un … riskēt.
Izkāpu no komforta zonas, pārkāpu pāri “nekad nerādi savu tehniku vai naudu Stacijas laukumā” slieksnim un bildēju kolorītos, daudzveidīgos tā apmeklētājus, garāmgājējus un pastāvīgos viesus.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpgStacijas laukums nav iedomājams bez tirdzniecības centra “Origo”, kas 2003. gadā tika atklāta kā inovatīva apbūve tā laika Centrālajai, tagadējai Rīgas Pasažieru stacijai.
2020. gadā tika pabeigta būvniecība jaunai T/C “Origo” piebūvei, paplašinoties šim iepirkšanās un stacijas centru hibrīdam, kā arī iegūstot ilgtspējīgākā tirdzniecības centra Baltijas valstīs novērtējumu.

7.jpg8.jpg9.jpgIelas, kas robežojas ar Stacijas laukumu, ir trīs - Satekles, Marijas un Merķeļa. Kā norāda Biedrība “Cita Rīga” savos materiālos, Stacijas laukums ir izveidots 1861. gadā ar savu tagadējo nosaukumu (Привокзальная площадь), kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

10.jpg

11.jpg12.jpg13.jpgAvoti:
Ielas garumā. Rīga. Stacijas laukuma pārvērtības laiku lokos / Raksts / LTV.LV (lsm.lv)
FOTO. Kā izskatās jaunajā “Origo” ēkā. Atvērta pirmā kārta | Jauns.lv
"Origo" atzīts par ilgtspējīgāko tirdzniecības centru Baltijas valstīs (tvnet.lv)
Vēsturiskā centra ielu katalogs (N – Z) (citariga.lv)

Jaunākais saturs