Skip to main content

Reinis Reķis: Mūziķis ar zelta sirdi

vizuāli stāsti

Ikdienā Reinis ir diezgan aizņemts, taču vienmēr prot saplānot savu grafiku tā, lai pietiktu laika visam. Viņš nenogurst no tā, ko dara, jo dara no sirds. Pa dienu atbild par tomātiem, gurķiem un puķēm, bet vakaros nododas mūzikai savā studijā, kas ir iebūvēta turpat viņa darba vietā. Reinis spēlē bungas, basu, ģitāru, dzied un kā pats saka “arī krītu uz nerviem kādam”. Brīvdienās viņš dodas izbraukumos un priecē gan koncertos, gan kāzās un citos pasākumos.

Līdzgaitniecība ir brīvprātīgs sadarbības process starp brīvprātīgo (līdzgaitnieku) un personu, kura izcieš sodu (aizbilstamo), lai kopīgi sasniegtu izvirzītos mērķus. Līdzgaitnieks sadarbojas ar aizbilstamo, lai dalītos ar savām zināšanām, prasmēm vai vienkārši būtu līdzās, kad tas ir nepieciešams. Ar savu atrašanos līdzās līdzgaitnieks palīdz risināt dažādus praktiskus jautājumus, veicina pozitīvi pavadīt brīvo laiku un saskatīt dzīvē jaunas iespējas. Līdzgaitnieks var aizstāt negatīvi ietekmējošus draugus un paziņas, sniegt pozitīvus uzvedības piemērus, kā arī stiprināt aizbilstamā spējas dzīvot sabiedrībā, nepārkāpjot likumu.

Marta Puzāka, Nikolīna Graudiņa, Sindija Vītola, Studentu medijs Skaļāk

ribina.jpgDžamba ir kopā ar Reini viņa atraktīvākajos un enerģiskākajos dzīves momentos. Ar to vienmēr asociējas trakā spēlēšana uz letes klubā. Pēc nospēlētas nakts mūziķa drēbes vienmēr bija tik slapjas, ka no tām varēja izspiest sviedru spaiņus. Džamba arī ir lielisks veids, kā izklaidēt un ieinteresēt mūzikas radīšanā probācijas dienesta uzraudzībā esošās personas, kurām Reinis no nulles iemācījis spēlēt šo netradicionālo sitaminstrumentu.

Puzaka_Graudina_Vitola_Lidzgaitnieks_1.jpgMuzikālās grupas nosaukums atrodas uz studijas sienas, kas aprīkota ar trīs izmēru dēlīšiem. Tie atkārtojas un ir speciāli izvietoti noteiktā attālumā, lai nodrošinātu labu skaņu telpā. 

Puzaka_Graudina_Vitola_Lidzgaitnieks_9.jpgNeparastie muzikālie instrumenti studijā ir atrodami gandrīz vai uz katra stūra. Reinim ļoti patīk meklēt jaunu skanējumu iespējas, pārveidojot priekšmetus vai iepērkot netradicionālus instrumentus. Ir vairāki instrumenti, kuriem skanējumu viņš ir piešķīris pats savām rokām.

pioneer.jpgNevar nepieminēt, ka Reinis aizraujas ne tikai ar dzīvo mūziku, bet profesionāli nodarbojas arī ar elektroniskās mūzikas veidošanu. Viņš ar lielu interesi ieraksta gan savus, gan grupas muzikālos veikumus, tos montē, apstrādā, apvieno, līdz dzimst jaunas melodijas.

Puzaka_Graudina_Vitola_Lidzgaitnieks_2.jpg
Reini aizrauj neparastums, dzīves piepildījums un jaunu krāsu meklēšana. Viņš aktīvi seko līdzi jaunākajiem trendiem, ir ieinteresēts jauno tehnoloģiju attīstībā. Protams, uz sienas ir arī kalendārs, kas neļauj piemirst par pasākuma vadītāja dzīvi.

Puzaka_Graudina_Vitola_Lidzgaitnieks_8.jpgBungas ir Reiņa sirdslieta. Tās ir pirmais mūzikas instruments, ko viņš sācis spēlēt, taču jaunības gados sanācis iemīlēties un piemirst par tām. Bungu ritmus viņš papildina ar ierakstītiem bītiem, kas rada neparastu skanējumu. 

Skaties visu multimediālo stāstu

Jaunākais saturs