Skip to main content

Pirmā tramvaja mīlestība

vizuāli stāsti

“Pirmo reizi es viņu ieraudzīju 1.tramvajā, kad viņš man apsēdās blakus un pajautāja, cik pulkstens,” smaidot atceras Bruno. Silvestrs steidzās uz darbu un nejaušības pēc apsēdās blakus Bruno. Kas to būtu domājis, ka tas kļūs par ieradumu pusgada garumā. Tikai ar laiku abi jaunieši spēja sev atzīt, cik ļoti viņi gaidīja šos rītus.

Roberta Eglīte, Dedze Miķelsone, Studentu medijs Skaļāk

Ppirma_tramvaja_milestibaf1.pngTolaik Silvestrs nemaz necerēja uz neko vairāk kā draudzību, lai arī paša simpātijas jau bija skaidras. “Es jau kādu laiku nejutos iederīgs, zināju, ka neesmu kā visi mani draugi.” Bruno, savukārt, tikās ar meiteni un nemaz neļāva sev aizdomāties citā virzienā. Tomēr viņu savstarpējā ķīmija bija nenoliedzama un jūtas bija grutāk ignorēt, kad abi puiši nonāca vienā draugu grupā.

Ppirma_tramvaja_milestibaf2.pngDraugu parastie jociņi bija par meitenēm, visi apsprieda aktrises un interneta slavenības, tomēr Bruno sevi pieķēra apbrīnojam vīriešu aktierus un modeļus, lai arī spēlēja līdzi, lai iekļautos grupā, nebūtu neiederīgs. “Likās, ka meloju ne tikai sev, bet arī Silvestram, jo nebiju pietiekami stiprs, lai atzītu, ka arī man ir interese par viņu.” Šai situācijai nepalīdzēja puišu kompānijas ņirgāšanās par homoseksualitāti un intimitāti starp vīriešiem.

Ppirma_tramvaja_milestibaf3.png“Cik ironiski, ka dzimumu nevienlīdzība šoreiz vairāk nodara pāri vīriešiem – meitenes var staigāt rociņās sadevušās vai skūpstīties kā draudzenes un puišiem tas liksies seksīgi, bet puiši tā nevar darīt bez ironijas, uzreiz apkārtējie domās, ka viņi ir geji.”

Ppirma_tramvaja_milestibaf4.jpgViss mainījās kādā ballītē draugu lokā. Kāda meitene pievērsa pastiprinātu uzmanību Silvestram, un Bruno, kurš bija bišķi par daudz iedzēris, nespēja savaldīties. “Atceros dusmas un sāpes Bruno acīs, kad viņš pienāca pie mums un saltā balsī pateica, lai viņa mani neaiztiek,” Silvestrs iesmejas.

Ppirma_tramvaja_milestibaf5.jpg“Sākumā jutos pārliecināts par sevi un savā ziņā drosmīgs, bet tikai pēc tam nāca atklāsme, ka atpakaļceļa vairs nav.”

Ppirma_tramvaja_milestibaf6.jpgŠobrīd par puišu attiecībām zina tikai viņu tuvākie draugi. Dažus draugus, kuriem šis koncepts nav saprotams, puiši pazaudējuši procesā. Tomēr viņi cenšas savas attiecības neaizstāvēt un nejusties tik neiederīgi. “Mūsu mērķis nav uzspiest savu dzīvesveidu citiem vai arī ar to uzbāzties, mēs vienkārši vēlamies būt brīvi un saprasti, un lai mums nebūtu aizliegts mīlēt.”

Ppirma_tramvaja_milestibaf7.jpgPirms puiši kļuva par pāri, viņiem bija slepena iekšējā dziesma, kas ļāva domāt vienam par otru arī situācijās, kad citiem par to nebija ne jausmas. Kā kluss apstiprinājums vai atzīšanās bez vārdiem.

Ppirma_tramvaja_milestibaf8.jpg”Ja tu man esi, man nevajag ne debesis, ne zemi”

Ppirma_tramvaja_milestibaf10.jpgPēc jauniešu domām, jebkuram vajadzētu būt iespējai mīlēt un tikt mīlētiem.

Ppirma_tramvaja_milestibaf9.jpg

Jaunākais saturs