Skip to main content

Performance: Kapeik' kapeikā

vizuāli stāsti

Lielākā daļa mūsu valstī dzīvo no algas līdz algai. Drūmā situācija ir liegusi daudziem dzīvot cilvēcīgu dzīvi, kurai 21. gadsimta tehnoloģiju un resursu daudzumā vajadzētu būt pamata cilvēka tiesībai. Ar šo performanci cenšamies parādīt ikdienas problēmas ar finansēm, jo tā ir kopīga lieta gandrīz visiem studentiem.

Kristiāna Beāte Žīle, Roberts Ermans, Roberts Kalvāns, Līva Elizabete Lāce, Rūdolfs Turnelis, Studentu medijs Skaļāk

Katram savas studijas ir jāapmaksā un lielai daļai nav privilēģijas, ka ar to palīdzēs ģimene. Bez šiem lielajiem tēriņiem vidējam studentam bieži nākas saskarties ar citiem izdevumiem kā transports un ēšana. Pasaulē vadošās paaudzes sludina nepieciešamību jaunākajiem iegūt kvalitatīvu izglītību, tomēr visbiežāk nespēj un nevēlas dot tik svarīgo finansiālo atbalstu. Arī mēs visi pazīstam vismaz vienu studentu, kurš ir spiests dzīvot no kapeikas kapeikā. Ar šo performanci atspoguļojam rūgto un sāpīgo patiesību par ekonomisko situāciju Latvijā.

 

Kas mēs esam?

Mēs esam jaunieši, Rīgas Stradiņa universitātes studenti, kuri cenšas uzsākt dzīvot patstāvīgi. Tāpat kā citi, arī mēs saskaramies ar dažādiem pārbaudījumiem, ko sagādā nauda - kā apmaksāt mācības, kur pirkt pārtiku, kur īrēt dzīvesvietu. Kā veidot iekrājumus, kā neiekrist parādos, kā nedzīvot no algas līdz algai? Ir grūti, bet mēs mācāmies, kā tikt galā ar naudas radītajām problēmām.

 

Jaunākais saturs