Skip to main content

Pa-cosplay-osim?

vizuāli stāsti

Fanu kultūra jeb fandom ir cilvēku kopiena, kas aktīvi veido radošo vai analītisko materiālu kādam seriālam, filmai, grāmatai, video spēlei un citiem medijiem un veido attiecības ar citiem faniem. Fanu kultūra visvairāk izpaužas interneta vidē, kur ir iespējams parādīt savus darbus, idejas un pārdomas pasaulei, taču tiek arī organizēti klātienes pasākumi jeb conventions, kas norisinās divas līdz četras dienas. Pasākumi kā “Comic Con” ASV un “Gamescom” Vācijā ir iespaidojuši arī fanus Latvijā, izveidojot “UniCon – Latvian Comic Con” 2013. gadā. Šī pasākuma popularitāte uzsprāga, tādēļ tika arī izveidots ziemas pasākums “WinterCon” 2015. gadā.

Anna Rūta Freidenfelde, Marta Holste, Diāna Juhņēviča un Olīvija Zeta Survillo

Cosplay

Viens no veidiem, kā fani izpauž savu radošumu un mīlestību kādam tēlam, ir kosplejs jeb cosplay. Tas izpaužas tā: cilvēks uzvelk vai nu paša veidotu vai nopirktu tēla tērpu un to imitē ar pozām vai aktiermākslu fotogrāfijās, video vai pat uz skatuves. Fotosērijā redzamas Andas Jucevičas (Instagram @halcynda) pārvērtības, lai kļūtu par Bilbo Baginsu no filmas "Gredzenu Pavēlnieks".

cosplay1.jpgcosplay2.jpgcosplay3.jpgcosplay4.jpgcosplay5.jpgcosplay6.jpgcosplay7.jpgcosplay8.jpgcosplay9.jpgcosplay10.jpgcosplay11.jpg

 

K-Pop un Elīna Lilienfelde

K-Pop ir korejiešu popmūzika, kas ir spilgta ne tikai ar dziesmām, bet arī ar dejām, krāšņiem mūzikas videoklipiem un izskatīgiem dziedātājiem. K-pop mūzika ir sasniegusi arī miljoniem fanu ārpus Dienvidkorejas, gozējoties mūzikas sarakstu augšgalos visā pasaulē. Arī Latvijā ir ļoti daudz fanu, kuri apmeklē Unicon un piedalās K-Pop deju konkursos, mācoties horeogrāfijas no slavenām un iemīļotām dziesmām.

Viss multimediālais stāsts

Jaunākais saturs