Meklējot viņpasauli
2019. gada vasarā Dagnis un Dans, paķerot pirmo kameru, kas gadījās pa rokai, devās uz pamesto Baldones sanatoriju, lai noskaidrotu, kādus noslēpumus glabā vecās ēkas sienas. Vēlāk, kad viņiem pievienojās Pēteris, puiši sāka attīstīt savu ideju tālāk. Viņi iegādājās nepieciešamo aprīkojumu, sāka braukāt uz dažādām pamestām vietām Latvijā un pat nodibināja savu paranormālo apvienību – “ECHO”. Par apvienību mums vairāk pastāstīja viens no tās dalībniekiem – Pēteris Valdmanis.
Annija Ermiča, Luīze Maksimova, Dārta Frančeska Rikarde, Kitija Saleniece, Studentu medijs Skaļāk
Visu multimediālo stāstu skatiet šeit
Iespējams, neparastākais hobijs
Ikdienā Pēteri Valdmani var sastapt televīzijas studijā – režisora lomā. Strādājot televīzijā, viņš atskārtis, ka svarīgākais ir spēt saņemties un izaicināt sevi, bet reizē – saglabāt pacietību. Šīs īpašības noder arī vēlās nakts stundās, kad “ECHO” biedru lokā viņš dodas uz tumšām, pamestām un neomulīgām vietām, kur bailes uzvar cerība rast pierādījumus paranormālajam.
(Para)normāla pastaiga
Daugavgrīvas cietoksnis bijis vēstures liecinieks jau kopš 1608. gada; par to, cik daudz tas pieredzējis, liecina arī tā bēdīgais stāvoklis. Pētera (para)normālā pastaiga sākas, pārkāpjot cietokšņa vārtu slieksni, un turpinās, brienot cauri vēla novembra sniegam, apcerīgi izstaigājot mūra ieskauto teritoriju.
Pastaigas laikā, izmantojot dažādas ierīces, viņš cenšas uztvert signālus, kuri liecinot par paranormālu aktivitāti. Kamēr klaiņojam pa vējā gaudojošo mūru labirintu, Pēteris dalās atmiņās par pārsteidzošākajiem paranormālajiem gadījumiem, ko pieredzējis. Nekad neaizmirsīšot šoku, kas viņu pārņēma, kad pirmo reizi no Spirit Box atskanēja viņa vārds.
Rem Pod – ierīce, kas uztver elektromagnētisko lauku. Lai šī ierīce nostrādātu un nopīkstētu, tai nepieciešams pieskarties. Pēteris stāsta, ka to teorētiski nevarot ietekmēt vējš, vibrācijas vai vienkāršas blakus kustības. Lai ierīce reaģētu, nepieciešams tiešs, fizisks kontakts. “ECHO” dalībnieki to praksē izmanto tā – vispirms gariem skaļi izklāstot spēles noteikumus, puiši uzdod jautājumus un gaida atbildi no viņpasaules – viens pīkstiens nozīmē “jā”, divi pīkstieni nozīmē “nē”.
Spirit Box – ierīce, kas ļoti ātrā laikā “izskrien” cauri vairākām radio frekvencēm. Ātrums ir maināms, bet “ECHO” dalībnieki izmanto ātrumu četras sekundes frekvencē. Pastāv teorija, ka gars spēj ietekmēt un manipulēt ar radio frekvencēm, dziesmām, raidījumiem un vārdiem vai zilbēm, kas izskan ierīcē. Tādā veidā iespējams sadzirdēt kādu konkrētu vārdu vai gūt atbildi uz jautājumu. Šī ir “ECHO” dalībnieku iecienītākā ierīce, ko izmantot savās ekspedīcijās. Dalībnieki, izmantojot Spirit Box praksē, vairākas reizes ir saklausījuši savus vārdus.
EMF – elektromagnētiskā lauka mērītājs. Ar šo mērierīci mēra elektromagnētisko lauku vietā, kur ierīce atrodas. Elektromagnētisko lauku norāda milidžoulos. Ja šai ierīcei pēkšņi un īsā laika posmā palielinās un atkal samazinās milidžouli, iespējams, blakus ir kaut kas neizskaidrojams, ja vienīgi tuvumā nav kāda elektroierīce, jo arī īsziņas, zvanus un elektrotehniku EMF viegli uztver.
SLS kamera – kamera, kas ar staru palīdzību nolasa cilvēka figūru. Kamera attēlo cilvēku, uzzīmējot tā skeletu. Brīžos, kad kamera ir novietota tukšā telpā un ekrānā parādās zīmējums, iespējams, tas ir gars vai kāda neizskaidrojama būtne, taču tas var būt arī kameras kļūdains lasījums. Lai pārliecinātos, vai lasījums nav kļūdains, “ECHO” dalībnieki skaļi uzdod jautājumus vai lūdz iespējamajam garam veikt kādu darbību, piemēram, pacelt labo roku. Ja kustība notiek, un telpā nav neviena cita, izņemot viņus pašus, tad raisās domas par to, kas vēl atrodas blakus.