Skip to main content

Mājsēde Nr.2

vizuāli stāsti

Covid-19 ietekmējis visu pasauli un aizvien vairāk skāris cilvēku mentālo veselību. Tā kā ar performanci esošajā situācijā grūtāk ir sasniegt skatītāju “dzīvajā”, radīju šo trīs minūšu  horeogrāfiju digitālajā vidē. Šīs dejas mērķis ir veicināt diskusiju sabiedrībā par sevis pieņemšanu, izolētību un mentālo veselību.

Krišjānis Bite, Studentu medijs Skaļāk

 

Vēlos uzrunāt ikvienu, kurš saskaras ar ko līdzīgu. Personīgi, šajā situācijā saskatu arī ko labu - kamēr esam “izolēti” un vairāk laika pavadām mājās, mums ir iespēja reflektēt un mazliet paskatīties uz sevi no malas. Šis laiks mums dod iespēju uzsākt un pamēģināt ko jaunu.

Cilvēki ir atkarīgi cits no cita. Vientulība ir prāta stāvoklis, ko raksturo sajūta, ka esi nevēlams, tukšs un norobežots no citiem cilvēkiem. Cilvēks var justies vientuļš pat tad, ja apkārt ir citi. Tā kā vientulība biežāk ir uztvere, izolācijas jūtas var izraisīt stāvokli, kurā pasaule šķiet bīstama vieta. Vientulība ir temats, par ko runājam aizvien vairāk, attīstoties tehnoloģijām un mediju ietekmei uz cilvēku. Šī performance ir veidota, lai uzsāktu sarunu ar skatītāju.

Audio/video ieraksta varonis, dejas horeogrāfs un scenārija autors ir Krišjānis Bite. Vēlēdamies izprast performances mākslas ietekmi uz sabiedrību un ieguldīt mazu daļu performances attīstībā un popularizēšanā.

Video/skaņas operators: Alise Golovacka

Mūzika: Barbara Pravi - Voila