“Latvijas melnā aita” - Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīca

vizuāli stāsti

Rīgas Anglikāņu baznīca atrodas Daugavas krastmalā. Liberālisms ir tas, ar ko šī baznīca izceļas uz tradicionālo kristīgo baznīcu fona. Anglikāņu baznīca sevi dēvē par "melno aitu" starp citām, primāri konservatīvi domājošām baznīcām. Tā pieņem ikvienu cilvēku, lai arī kāds tas būtu.

Roberta Laura Gailīte, Valters Ivanovs, Katrīna Lilientāle, Margarita Panova, Studentu medijs Skaļāk

Anglikāņu baznīca vienmēr ir bijusi vieta, kur cilvēki sanāk uz dažādiem pasākumiem. Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados te notika regulāras diskotēkas. Tomēr, kopš laiki ir mainījušies, mūsdienās tomēr diskobumba tiek atstāta malā. Pēdējos gados Anglikāņu baznīcā notiek regulāri koncerti, kā arī pasākumi "Baltajā Naktī". Baznīcā notiek arī dažādas diskusijas par sabiedrībā aktuālām tēmām, piemēram "Partiotisms - līnija vai punkts".

Kaķene Grācija ir baznīcas pastāvīgais iemītnieks, kuram nav jāuztraucas par īres maksu un kompānijas trūkumu. Viņa vienmēr ir gatava atnākt un apskatīt jaunas sejas, lai izvērtētu cilvēka Svēto Garu. Ja tev būs pietiekami daudz Svētā Gara, tad ir iespēja, ka viņa apsēdīsies tev klēpī, bet atceries, tev būs vairāki konkurenti Grācijas uzmanības iekarošanā, jo ikkatrs baznīcas apmeklētājs var pievilināt viņu pie sevis!

Valdis Tēraudkalns ir Anglikāņu baznīcas vadītājs un draudzes palīgkapelāns, kā arī Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes  profesors reliģijas un baznīcas vēsturē. 2013.gadā Valdis saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu par Bībeles tulkojumu. Baznīcā viņš tevi sagaidīs ar smaidu, tēju un cepumiem.

Var padomāt - baznīca kā baznīca, nekas īpatnējs, bet visi uzskati uzreiz tiek sabrucināti. Valdis atklāti runā par LGBTQ+ un sieviešu reprezentāciju un par to, ka anglikānisms nav konkrētu cilvēku izslēdzošs, bet tieši otrādi - tas piesaista ikvienu.

gailite_lilientale_panova_ivanovs_multimediala_stasta_foto12.jpggailite_lilientale_panova_ivanovs_multimediala_stasta_foto13.jpg

Saruna ar Valdi Tēraudkalnu audio formātā