Krāsu pleķi uz krekla, kas tomēr izskatās interesanti

vizuāli stāsti

Batikošana jeb tās angliskais nosaukums Tie dye ir nu jau pasaulē pazīstams apģērba stilizācijas veids. Cilvēki tos veido uz jaunām drēbēm, vai arī uz veca apģērba, kam vēlas dot otro iespēju. Process ir vienkāršs un salīdzinoši ātri izdarāms.

Markuss Mortuļevs, Studentu medijs Skaļāk

Nepieciešamas speciālās tekstila krāsas (pārsvarā pulverveida), kuras var sajaukt ar ūdeni, vajadzīgas pudelītes, no kurām var krāsu liet ārā ar nelielu strūklu. Noteikti nedrīkst aizmirst gumijas krekla saturēšanai un cimdus, jo procesa laikā krāsa var palikt uz rokām un tās būs ilgāk jāmazgā. Mans eksperiments beidzās ar to, ka pēc drēbju izmazgāšanas krāsa nepalika tik koša, kāda tā bija sākumā. Tas tāpēc, ka audums nebija iepriekš samitrināts un krāsa nevarēja tik labi iesūkties. Kopumā man patīk mans gala rezultāts, un noteikti iesaku pamēģināt jebkāda veida un stila batikošanu citiem. Lai izdodas!