Skip to main content

Kā sākas tirgotāju rīts?

vizuāli stāsti

Kā pārveidot tirgu par tādu vidi, kur notiek daudzveidīga kultūras dzīve, pieejama liela produktu dažādība un visi jūtas iekļauti? Lielu lomu atmosfēras veidošanā spēlē paši tirgotāji. Cik dažādi ir iesācies viņu rīts?

Elīza Paula Vegnere, Amanda Germova, Studentu medijs Skaļāk

IMG_4364.jpg

Saldējuma “Molberts” tirgotāja Denisa rīts kā jau lielai daļai iesākās ar labu kafiju. Kā vairums tirgotāju viņš brokastīs izvēlējās neēst neko. Denisa mīļākā lieta šeit ir bezmaksas saldējums neierobežotā daudzumā visu darba laiku. Bet ar to nepietiek, viņš tāpat darbadienu vakaros nepacietībā gaida došanos mājup.


IMG_4339.jpg

Āgenskalna tirgus interneta veikala tirgotājas Annijas rīts iesākās ar brokastīm: ar ūdeni aplietu auzu pārslu putru un banānu. Annijas mīļākā lieta, strādājot Āgenskalna tirgū, ir tirgus ēka, kolēģi, atmosfēra, fakts, ka tirgū var atrasties ar mājdzīvniekiem, kā arī atbalstīt mazos ražotājus. Viņa ar nepiecietību gaida labo sajūtu pēc produktīvi pavadītas dienas.


IMG_4371.jpg

Otrā stāva „Bravo Johnny” pankūku tirgonis Mārtiņš rītu iesāka ar drēbju piemeklēšanu darbam. Iespējams, Mārtiņa brokastis bija vienas no ekskluzīvākajām, jo brokastīs viņš notiesāja pankūku ar kļavu sīrupu. Mārtiņa mīļākā lieta, strādājot tirgū, ir klienti, un tos viņš gaida dienu no dienas.


IMG_4343.jpg

Zivju produkcijas stenda „Maare Fish” tirgotājas Raisas rīts iesākās ar uzvārītu kafiju, bet bez brokastīm. Raisas mīļākā lieta, strādājot Āgenskalna tirgū, ir apkalpot klientus, un viņa vēlētos, lai viņas kase allaž būtu piepildīta.


IMG_4378.jpg

Pilsētas bāra „Vest” tirgotāja Beāte rītu iesāka ar kavēšanu, tāpēc brokastis viņu vēl gaida uz bāra letes. Beātes mīļākā lieta tirgū, ir cilvēki, tomēr ar nepacietību viņa gaida to dienas brīdi, kad varēs atslēgties no realitātes un aizmigt.


IMG_4358.jpg

„Valmiermuižas alus” tirgotājas Zanes rīts iesākās ar kafijas krūzi, bet brokastis izpalikušas. Lieta, kas strādājot Āgenskalna tirgū silda Zanes sirdi, ir smaidīgi un priecīgi klienti.


IMG_4347.jpg

„Zivju mājas” Egīla pirmais darba nedēļas rīts iesākās ar brokastīm, kurās viņš notiesāja divus labi nogatavojušos banānus. Viņš gaida ikkatru klientu, kas pie viņa iegriežas.


IMG_4383.jpg

Beziepakojuma preču „Zaļais kalns” stenda tirgotājas Lindas pirmdienas rīts iesākās ar bērnu pamodināšanu, bet brokastīs darbavietā viņa mielojās ar banāniem, cepumiem, avenēm, avokado un maizītēm. Lindas mīļākā lieta, strādājot Āgenskalna tirgū, ir cilvēki, bet visvairāk viņa gaida brīdi, kad vakarā varēs noskatīties kādu seriālu. Viņa vēl pārdomās, kādu. 


IMG_4353.jpg

Āgenskalna tirgus pagalmā ziedu pušķus tirgo Anda. Viņas rīts sākās ar ģērbšanos un došanos uz darbu, bet brokastīs – siermaizīte. Andas mīļākā lieta, strādājot Āgenskalna tirgū, ir pieskatīt ziedus, lai tie būtu gana smuki un ikviens pircējs būtu apmierināts.


IMG_4385.jpg

Ziedu tirgotavas „Nakts” tirgotāja Diāna rītu iesāka ar suņa izvešanu pastaigā. Brokastīs, atbalstot kolēģus, viņa ēda salātus ar vārītu olu un zivi no zivju stenda un maizīti no maizes tirgotavas. Viss tepat blakus! Diānai tirgū patīk tik daudz lietu, ka grūti pat izvēlēties, taču viena no spilgtākajām ir pašas tirgotie ziedi, un viņa nevar vien sagaidīt nākamās rokas, kam tos nodot.


IMG_4331.jpg

„Kalve Coffee” tirgotājas Līnas pirmdienas rīts iesākās ar sava lielā kaķa nocelšanu no vēdera, bet brokastīs viņa našķojās ar banānmaizi. Līnas mīļākā lieta, strādājot te, ir zīmēt uz kafijām zīmējumus, un viņa ļoti gaida, ka dienas noslēgumā nesāpēs kājas.


IMG_4390.jpg

„Grauda spēks” maiznieka Normunda rīts iesākās ar modinātāja atspiešanu, brokastīs - divas olas ar spinātiem, kas pārklāti ar balzamiko mērci, un grauzdiņi ar sieru. Normunda mīļākā lieta tirgū, ir kanēļmaizītes. Viņš ļoti gaida vakaru, kad pēc garās darba dienas varēs iedzert kādu atspirdzinošu dzērienu.


IMG_4349.jpg

Āgenskalna tirgus pagalmā dārzeņus tirgo Veronika. Viņas pirmdienas rīts gandrīz iesākās ar tramvaja nokavēšanu, tādēļ brokastīm neatlicis laika, un viņa jau ilgāku laiku mēģina aiziet un sev kaut ko nopirkt. Veronikas mīļākā lieta, strādājot Āgenskalna tirgū, ir komunikācija ar klientiem, bet viņa sapņo par to, kā brauks mājās un iekritīs mīkstu spilvenu apskāvienos.


Tirgus tradicionāli ir bijusi vieta, kur satikties, sarunāties un apmainīties ar labumiem. Tā ir centrāla vieta arī demokrātijas vingrinājumiem - testēt idejas, izaicināt ierasto kārtību, atrast vienojošo un veidot kopienu. Cilvēki šeit ir ļoti dažādi, bet viņus vieno kopīga pilsētvide, kas piedāvā labus cilvēkstāstus, vizuāli piesātinātu vidi un kontrastus. Tāpēc šajā semestrī RSU 3. gada multimediju un fotogrāfijas studenti dzīvojas Āgenskalna tirgū un meklē stāstus šeit un tuvākajā apkaimē.