Skip to main content

Hiphopā jājūt katra ķermeņa daļa

vizuāli stāsti

Ksenija Orlovska nodarbojas ar hiphopa dejām jau gandrīz septiņus gadus, šobrīd viņa trenējas “Ghetto Dance Academy” un sasniedz labus rezultātus sacensībās.

Viktors Morozs, Studentu medijs Skaļāk

Hiphops ir mūzikas žanrs un kūltūras virziens, un agrāk galvenais hiphopa elements bija breikošana. Tomēr mūsdienās hiphops ir jau vairāk nekā breikošana, tas ir atsevišķs dejošanas stils un kultūra. Ksenijai hiphops palīdz ne tikai uzturēt sevi labā fiziskā stāvoklī, bet arī nosaka viņas ģērbšanās stilu un kultūras zināšanas.

 

1.jpg

2.jpgMūsdienu hiphopa ģerbšanās stils satur sevī kādas nelielas detaļas no pagātnes hiphopa stila, piemēram, platas drēbes (baggy clothes), ērtas mazas somiņas, grafiti elementus, tomēr lielākā daļa no apģērba elementiem atšķiras.

3.jpg

4.jpg

5.jpgViens no hiphopa kultūras virzieniem, kas joprojām ir populārs, ir grafiti un skeitparki. Ksenija pati interesējas par grafiti un kaligrāfiju kopumā.

6.jpg

7.jpg

8.jpgDaudzi uztver un jauc mūsdienu hiphopa dejas ar breikošanu, taču atšķirība starp tām ir milzīga. Šobrīd hiphops kā deja izspaužas vairākos stilos, dejotājam ir jājūt katra ķermeņa daļa. Dejas amplitūda var būt gan izolēta, kad kustas tikai kājas vai rokas, gan izplesta. Savukārt breikošana ir salīdzināma ar vingrošanas elementiem, kas ir fiziski grūti izpildāmi.

9.jpg

10.jpg

 

Jaunākais saturs