Skip to main content

Esi mednieks ar fotoaparātu!

vizuāli stāsti

Izdzirdot vārdu “mednieks”,  liela sabiedrības daļa to asociē ar dzīvnieku nāvi, baisiem skatiem, un izjūt lielu nepatiku, bet tā nav vienīgā vārda nozīme. Medīt var gan “otro pusīti” kādā pasākumā vai randiņā, gan šokolādi pārtikas preču veikala saldumu nodaļā, gan arī nozīmīgus dzīves notikumus un unikālus dabas skatus ar kameru. Mūsu gadsimta tehnoloģijas sniedz iespēju katram sajusties kā īstam foto profesionālim pat bez dārgas aparatūras.

Agnese Linde, Studentu medijs Skaļāk

buks3.jpgFoto: Agnese Linde

Īstens Latvijas iedzīvotājs ir atpazīstams klaiņojot pa mežiem ar nazi un groziņu rokās sēņu sezonā, bet kādēļ gan neizmantot iespēju būt svaigā gaisā un baudīt Latvijas mežus arī citās sezonās? Un es ar to nedomāju Ziemassvētku egles meklēšanu ziemā un arī ne ogu lasīšanu vasarā! Mežs ir lieliska vieta pastaigām arī bez mantiska iemesla, lai tikai aplūkotu un baudītu tā noskaņu, smaržu un skatus. Latvijas valsts meži ir izveidojuši 340 publiski pieejamas tūrisma vietas. Tās ir gan atpūtas vietas mežos pie ūdenstilpnēm, gan pastaigu takas. Bet šādās vietās pastāv liela varbūtība, ka savā ceļā sastapsi arī citus dabas baudītājus, un, jo vairāk cilvēku, jo mazāk paliek savvaļas dzīvnieku no nepieradinātās dabas. Tādēļ es izvēlos doties mežā vietās, kur kāju sper retais sēņotājs, ogotājs vai mednieks.

Lai neveidotos pārpratumi, pirms došanās ceļā nepieciešams izpētīt, vai noskatītais mežs ir valsts mežs vai privātīpašums. To var pārbaudīt Latvijas valsts mežu ģeotelpiskās informācijas mājas lapā, vai viņu aplikācijā viedierīcē. Ja vēlaties uzkāpt kādā mežā sastaptā tornī un nomedīt plašāku panorāmas skatu, tad nepieciešams arī noskaidrot, vai tas ir valsts īpašums, vai tomēr pieder kādam medību kolektīvam. Šo informāciju nebūs tik viegli iegūt. Tādēļ es izvēlos tornīšus, kuri ir celti ar “Zied zemes” līdzfinansējumu projektam “Nepieciešamās infrastruktūras izveidošana meža dzīvnieku izzinošajai novērošanai”, kur “Zied zemes” mājaslapā publiskotajā kartē var atrast precīzu to atrašanās vietu un īpašnieku, ar ko saskaņot to izmantošanu. Šādiem tornīšiem blakus nereti ir ierīkotas dzīvnieku barotavas, kas pievilina savvaļas dzīvniekus, un klusa uzvešanās un pacietīga gaidīšana vainagojas ar unikālām nomedītām fotogrāfijām un gandarījuma sajūtu dvēselei!

Skaties IG storiju

1.jpg

Jaunākais saturs