Es noteikšu savu dzīvi, tāpēc braukšu apkārt ar kaķi mugursomā

vizuāli stāsti

Iedomājies situāciju: Jaunais gads - svētki, kurus ļoti daudzi sagaida ar bagātīgi klātu galdu, savukārt, nākamais rīts - kā nu kuram - ar paģirām, ar nevēlēšanos mazgāt iepriekšējā vakara traukus, bet tev tas iesākas, maigi izsakoties – galīgā pakaļā. Tieši tā to atceras Jānis Krauze, jauns puisis, kuram visa dzīve apgriezās 6x ap savu asi un sasvērās tā, ka zeme un debesis vairs nav savās vietās.

Santa Dunaiska, Studentu medijs Skaļāk

Kads_Tavs_rits.png

Sports, sports un vēlreiz sports! Aktīva sabiedriskā dzīve un nemitīga kustība - tas viss tika atstāts pagātnē. Celiakijas diagnoze bija pirmā pļauka. Pakāpeniski atklājās jaunas slimības, celiakijai pievienojas malnutrīcija, malabsorpcija, anēmija un krona slimība un šis viss kopā padara Jāņa gadījumu par vienīgo reģistrēto pasaulē. Grūti iedomāties, kā tas ir būt agonijā, pildot vienkāršu cilvēcisku funkciju - apmeklēt labierīcības - un eksistēt ikdienā caur sāpēm. Slimības kontrolēšanai Jānim bija jādzer 26 tabletes dienā, lai nenomirtu. Skolu viņš pabeidza mājmācībā un regulāri esot slimnīcās. Zāles, kas uzturēja organismu, grāva Jāni kā cilvēku, pārvēršot viņu no sociāla jaunieša par noslēgtu un kompleksainu pusaudzi. Dabīgs glābiņš pirms bioloģisko zāļu atklāšanas bija marihuāna, pie mums nelegāla, bet citās valstīs sen atļauta, lai mazinātu hroniskas sāpes.

Ceļojums uz Īriju un rokgrupas RAMONES disks, kuru sākumā puisis pats novērtēja kā mēslu, kļuva par Jāņa turpmākās dzīves neatņemamu daļu. Ramones iedvesmoja Jāni veidot savu grupu, kas tagad zināma kā JOHNNY & THE BURNOUTS, bez kuras viņa draugi viņu nemaz nevar iedomāties!

Kā Jānis pats saka: “Otrajā reizē, kad sāku klausīties RAMONES, tas, par ko viņi raksta, par ko dzied, rezonējās manī tik ļoti ar manu dzīvesstāstu un, kā arī pierādījās vēlāk, topošo nākotni.” No tik daudz kā bija jāatsakās - no futbola, kas bija visa viņa dzīve un nākotne, no sociālās dzīves un pat no ikdienas komforta. Jānis ir īsts panks un panki paši diktē savu dzīvi, tāpēc arī Jānis  saka: “Es esmu cilvēks, kurš, ja man dota tā viena reize dzīvot, tad es viņu gribu dzīvot tā, kā es gribu!”

Kad_tavs_rits_4.png

Arī par attiecībām ar meitenēm Jānis nevar sūdzēties, jo kā izrādās, tās rētas un stoma daiļajam dzimumam pat šķietot seksīgi vai drosmīgi. Stoma ir maisiņš pie vēdera, kas palīdz atvieglot zarnas darbu, par kuru viņš pats izsakās lakoniski: “Boom, pamodos, viss, vairs nesāp! Ej tu dir*t! Nesāp vēders vairāk!” Nevar noliegt, dzīves rūdījums un pozitīvā enerģija Jāni padarījusi ļoti harizmātisku.

Kads_tavs_rits_2.png

Jānis nemainītu neko savā dzīvē, ja būtu tāda iespēja, jo tieši šī slimība viņu - Jānīti, kā draugi viņu dēvē, - padarīja par to, kas viņš ir - par panku ar lielo P, superīgu kolēģi, gādīgu dēlu, mūziķi, draugu globālā mērogā, kolosālu kaķu tēti!

Kads_Tavs_rits_3.png

Kas zina, ja viss būtu attīstījies viņa dzīvē bez šīs slimības, Jāņa garderobi rotātu nevis leoparda drukas šorti un vestes ar uzšuvēm, bet gan mokasīni, rozā krekli. “Es zinu, ka ir labākas dzīves, ko dzīvot un man liekas, ka es tiešām dzīvoju vienu no tādām un, ja mana misija izriet no tās slimības, ko slimoju, tad- Bļ*d, bring it on!