Ar kameru plecā un ideju galvā

vizuāli stāsti

"Reizēm vispirms jāfilmē un tikai tad jālūdz atļauja," atzīst Latvijas Televīzijas operators Aigars Kovaļevskis, kurš ar savu mīlestību pret darbu kļuvis par Triju zvaigžņu ordeņa kavalieri. Aigars ir Latvijas Televīzijas patriots no visas sirds. Darbs karstajos punktos ārzemēs tikai nostiprina mīlestību pret Latviju, viņš atzīst.

Televīzijas ziņu operatora darbs ir neparedzams un dinamisks – ir jāstrādā kā televīzijā, tā arī komandējumos. Katra diena var nest jaunus izaicinājums, neparedzētas situācijas un likt Aigaram izkāpt no komforta zonas.

Emīlija Mariševa, Katrīne Liepzare, Monta Bērziņa, Daniils Nikolajevs, Studentu medijs Skaļāk

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto1.jpgVienmēr darbam koncentrēts ar simtprocentīgu uzmanību

Televīzijas ainiņas

Katrs sižets ir jauns radošais izaicinājums visai iesaistītajai komandai. Kā stāsta Aigars, operatora dienas kārtība ir mainīga, ir grūti paredzēt, cikos tā sāksies un beigsies.

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto2.jpgKameru noliktava - sākums un noslēgums katram sižetam

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto3.jpgJautāts, vai kādai no kamerām dots arī mīļvārdiņš, Aigars padomā un atzīst: "Nē, bet varbūt vajadzētu gan!"

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto4.jpgVienmēr ir šķitis, ka televīzijas telpām piestāv nerimstoša rosība. Tomēr vēstures dvašas pilnie gaiteņi ir klusi

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto5.pngKlusumu, notiek filmēšana!

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto6.pngAigars: "Saimniecībā noderēs!"

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto7.jpg​​Arī kamerai jābūt sapostai Latvijas svētkiem!

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto8.pngLai ko tas prasītu! Vienmēr gatavs visam!

liepzare_berzina_mariseva_nikolajevs_foto9.pngStāvus, tupus, guļus - nav nozīmes pozīcijai, galvenais, lai kadrs perfekts!

Par atbildību un gandarījumu. Videosaruna ar Aigaru Kovaļevski

Latvijas Televīzijas ziņu operators Aigars Kovaļevskis devies neskaitāmos komadējumos, filmējis dažādos karstajos pasaules punktos - Ukrainā, Baltkrievijā un citur. Viņš ir cilvēks, kurš gatavs visu izdarīt, lai kadrs būtu perfekts, un lai skatītājs ieraudzītu tajā īstenību.

Intervijas ar Aigara kolēģiem un stāsts par papīra bumbiņām cīņā ar spriedzi

Intervija ar Gintu Amoliņu

Aigars Kovaļevskis ir viens no top pieredzējušākajiem operatoriem Latvijas Televīzijā. Ar viņu vienmēr strādāt ir ļoti patīkami un labi, jo braucot ar Aigaru kaut ko filmēt tu vienmēr vari būt drošs, ka viss būs sagatavots un viss būs akurāti, par visu būs padomāts, pirmkārt tehniski sagatavots. Aigars arī vienmēr ļoti piedomā kā izskatās kadrs un principā vari būt drošs, ka viss būs principā perfekti. Strādājot ar Aigaru. Līdz ar to Aigars ir operators ar kuru vienmēr vari droši braukt filmēt.

Intervija ar Inu Strazdiņu

Aigars ir brīnišķīgs kolēģis. Es esmu ar Aigaru strādājusi ļoti daudz dažādās pasaules valstīs. Piemēram Itālijas salā Lampedūzā, kur ienāca bēgļu laivas no Lībijas. Mēs esam bijuši Afganistānā pie mūsu karavīriem, Spānijā Barselonā, kad Katelāņi vēlējās atdalīties no Spānijas un rīkoja demonstrācijas. Arī ASV vairāk kārt. Un ir jāteic, ka Aigars ir tas cilvēks uz kuru var ļoti paļauties un pilnīgi būsi drošs, ka kadrs būs brīnišķīgs, vislabākajā līmeni, viss tiks izdarīts perfekti. Un no profesionālās viedokļa vispār nebūs apsalūti nekādu jautājumu. Turklāt Aigars ir ļoti pieredzējis ar viņu ir interesanti, viņš var parādīt vietas, kuras kā žurnālisti mēs nepazīstam, bet kur viņš ir bijis iepriekš. Tāda situācija mums bija Kijivā Ukrainā, kad viņš mūs pavadāja pa Ukrainas galvaspilsētas Kijivas tādām slēptākajām vietām ko viņš ir redzējis un bija iespēja to uzzināt. Aigars ir ļoti prasīgs pret darbu, pret kadru, tāpēc nereti viņš ir drosmīgs pārkārtot vēstnieku kabinetus vai piespraust mikrofonu visaugstākā līmeņa politiķiem, tā lai viss būtu perfekti jo viņš ir cilvēks ar ārkārtīgi augstu darba tikumu un lielu mīlestību pret to pienākumu kāds ir un to mēs ļoti jūtam ar Aigaru strādājot. Nevelti viņš ir arī Trīs Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Intervija ar Zandu Ozolu Balodi

Aigars ir brīnišķīgs kolēģis, ļoti labs operators, ar kuru var braukt uz pasaules malu un zināsi, ka viņš nepievils. Viņam ir ļoti stabila nervu sistēma, viņš nesatraucas – mierīgi visu izdara. Aigars ne tikai māk nofilmēt sižetu, bet arī to samontēt. Viņš ir ļoti profesionāls un zina, kas jādara. Aigaram ir īpašība, kas nav visiem  - ir patīkami ar viņu pavadīt laiku darbā. Viņš ir vienlaikus jauks, profesionāls, prot iedvest uzticēšanos cilvēkos, nekad nepieviļ. Aigars cenšas, lai katrs cilvēks, ko viņš filmē, būtu ne tikai ievietots labā kompozīcijā, bet arī justos labi un spētu pateikt savu domu. Protams, sižeti ir ļoti dažādi. Ir intervijas, kurās tiek pausts ass viedoklis, tur parādās Aigara asā reakcija, savukārt, ir arī mierīgas intervijas, kurās var paspēt visu skaisti iekadrēt. Aigars ir meistars visos šajos jautājumos. Braucot var paļauties, ka būs gan skaņa, gan bilde, gan kompozīcija. Svarīgi – Aigars ir ļoti labs kolēģis, uz kuru var paļauties.

Ar papīra bumbiņām cīņā pret spriedzi

Mēs ar žurnālistu Gintu Amoliņu Zaporižjā intervējām kara psiholoģi, kura karavīriem sniedz psihologa palīdzību. Viņa mums stāstīja, ka karavīriem, sēžot ierakumos, savā starpā sāk rasties spriedze. Cik ilgi tad var sēdēt! Pat ar labāko cilvēku kopā dzīvojoties paliek grūti. Psiholoģe karavīriem ieteikusi paņemt lapiņas, saburzīt un tad lai met viens otram. Smējušies, smējušies, bet tomēr pamēģinājuši un izrādās, ka strādā gan. Piedaloties intervijā sarunfestivālā Lampa, es Gintam saku: “Beidzam interviju, mums jābrauc papīru nopirkt! Mēs jau pārāk ilgi esam kopā dzīvojuši!” Mēs to neizdarijām, bet gan jau, ka tas laiks pienāks kādā nākošajā komandējumā.