Amerikāņu auto jaunās un iepriekšējās dzīves

vizuāli stāsti

Dins Ziemelis ir amerikāņu auto entuziasts. Agrākais hobijs, strādājot ar amerikāņu spēkratiem, ir pārtapis par otro darbu, kas guvis nosaukumu US Cars Project. Dins visu mūžu strādājis ar amerikāņu spēkratiem, bet interesi par retro automašīnām Dins atceras jau no 80. gadu sākuma.

Ričards Onzolis, Zane Vāveriņa, Valters Grunde, Gerhards Morītis, Studentu medijs Skaļāk

Dins uzaudzis Vecmīlgrāvī, vidē, kur gan radi, gan draugi sākuši nodarboties ar auto remontu. Reiz, dodoties no skolas, viņš ieraudzījis amerikāņu auto, kas piederējis kādam jūrniekam. Dinu šī mašīna ieinteresējusi ar savu lielo izmēru un skaisto krāsu. Skolā viņš mācījies angļu valodu, kas palielināja interesi uzzināt vairāk par amerikāņu kultūru un tieši par amerikāņu auto.

Viņš sācis iepirkt amerikāņu auto rāmjus un detaļas, ar draugiem pie tām strādājis. Ar laiku šī aizraušanās attīstījusies, un šobrīd Dins uzsver, ka darbs nekad nebeidzas. Raksturojot savu specialitāti, viņš paskaidro, ka galvenokārt nodarbojas ar auto tehnisko pusi un elektroniku, nevis šūšanu un krāsošanu, jo uzskata, ka specializēties pilnīgi visā nav reāli.

Dins atzīst, ka caur katru mašīnu, kas tiek atvesta uz remontu, var nedaudz ieskatīties iepriekšējā īpašnieka dzīvē, atrodot senas monētas, studentu grāmatas un citas bijušajam īpašniekam piederošās lietas. Viens projekts var aizņemt no aptuveni sešiem mēnešiem, līdz pat vairākiem gadiem.

Nodibināts arī klubs, kura pirmsākumi meklējami 1995. gadā. Kluba pirmais prezidents Dins Ziemelis kopā ar domubiedriem sāka meklēt un restaurēt 60. un 70. gadu amerikāņu automašīnas, kas  atvestas uz Latviju tālajos 70. gados. Viņi arī rīkojuši amerikāņu auto pasākumus. Dažādu apsvērumu dēļ no prezidenta amata Dins ir aizgājis, bet joprojām ir kluba biedrs.