Skip to main content

Kaut kur starp Sibīrijas omīšu skapjiem un mīlestību Rīgas ielās

vizuāli stāsti
sarunas

Uzņēmuma Volga Vintage fotogrāfe Asja Belova runā par vintage jeb vintāžu ne tikai kā par modes un fotogrāfijas stila virzienu, bet kā par savu hobiju, kuru pieprot jau kopš bērnības. Augot nelielā pilsētā Sibīrijā, kur vintāžas apģērbu aizguva no vecmāmiņu un vecvecmāmiņu garderobēm, Asjas vienaudži viņas stilu un aizraušanos neizprata. Tieši pārvākšanās uz Rīgu kļuva par nepieciešamo apliecinājumu tam, ka ar vintāžu aizraujas arī citi, un tas pat ir aktuāli.

Klimentijs Koņevs, Nikola Pazare, Pauls Sudrabs, Kristaps Hļevickis, Studentu medijs Skaļāk

 

 

Vintāžas apģērbu uzņēmumā Volga Vintage Asja Belova kā fotogrāfe strādā jau kopš uzņēmuma pirmssākumiem. Asjas lielā pieredze fotogrāfijā un vintāžā uzskatāmi atspoguļojas uzņēmuma veikumos - uz veiksmīgu fotogrāfiju un stila izpratni balstās liela daļa uzņēmuma panākumu.

Asjas dzīve ar fotogrāfiju saistās jau ilgstoši, arī Sibīrijā viņai bija sava fotostudija, kuru nācās pārdot pirms pārvākšanās uz Rīgu. Asja kā fotogrāfe strādā ne tikai uzņēmumā Volga Vintage, bet arī kā pašnodarbinātais, piedāvājot dažāda veida foto pakalpojumus, kurus ciena daudzi, pateicoties Asjas individuālajai un interesantajai pieejai foto veidošanā.

Lai arī ar vintāžu Asja profesionāli nenodarbojas, viņas izpratne un spējas šajā jomā ir iespaidīgas - Asjas personīgajā kolekcijā ietilpst liels daudzums pasaulslavenu un luksusa zīmolu, kā piemēram, Burberry, Gucci un Fendi vintāžas apģērbi, apavi un aksesuāri.

Asjas darbošanās Volga Vintage dod viņai priekšrocības savas personīgās kolekcijas attīstīšanā, tomēr atrast oriģinālas, labi saglabājušās un izdevīgas vintāžas preces ir liels izaicinājums, kas pieprasa pastāvīgu iesaisti meklējumos gan veikalos uz vietas, gan internetā ne tikai Latvijā, bet bieži vien arī ārvalstīs.

Asjas panākumu atslēga ir viņas harizmātiskais raksturs, un viņas veiksmīgās komunikācijas prasmes kameras priekšā liek atvērties teju jebkuram. Tas ļauj Asjai realizēt viņas inovatīvās un dažkārt pat neprātīgās idejas.

Asja ir spilgts piemērs tam, ka darot ar īstenu interesi un mīlestību, panākumi tikai sekos. Viņa uzskata, ka ne vienmēr jāmaina savs aicinājums, bet gan vide, kurā to realizēt. Rīga tapusi par ideālo vietu Asjas sapņu un mīlestības uzplaukumam.

Dzīvojot Sibīrijā, brīvo laiku Asjas dzīvē piepildīja aizraušanās ar videospēli Aion, kurā tiešajā tīmeklī satiekas, savstarpēji spēlē un komunicē spēlētāji no visas pasaules, tai skaitā arī no Latvijas. Asja akli iemīlēja kāda spēlētāja balsi, un neīsā laikā šī mīlestība atveda viņu uz Latviju, kur nu jau kopā ar savu vīru dzīvo vairāk nekā desmit gadus. Dažādās perspektīvas par dzīves un gaumes uztveri saturējušas abus kopā ne tikai spēlē cīnoties pret pretiniekiem, taču arī cīnoties ar šķēršļiem reālajā dzīvē.

Pirms desmit gadiem, nākamā vīra neatlaidība un uzstājības pilnie vārdi: “Viss, Tu esi mana, savāc mantas un pārvācies,” triumfēja Asjas pārliecināšanā veikt tik kardinālās izmaiņas un pārvākties uz Rīgu - vietu, kas palīdzēja uzplaukt ne tikai mīlsetībai, bet arī karjeras sapņiem un mērķiem.

01.jpg06.jpg10.JPG

Visu multimediālo stāstu skaties te!

Jaunākais saturs