8 dolāru tēvocis

vizuāli stāsti

Kā ar vienu adatu meistarīgi uztetovēt profesionālu un kvalitatīvu darbu? Romans Gorbačovs ir tetovētājs Rīgā, kas, būdams vien 19 gadu vecs, ir izpelnījies atpazīstamību citu Latvijas mākslinieku vidū ar īpašu stilu un tetovēšanas tehniku stick&poke. Instagram kontam 8dollarstattoo, kurā viņš publicē savus darbus, ir jau 5000 sekotāju, un to skaits tikai turpina augt.

Katrīna Berga, Annija Zeihmane, Evelīna Celmiņa, Amanda Germova, Studentu medijs Skaļāk

Kādā vecumā tev radās interese par tetovējumiem?

Viss sākās no tā, ka zīmēju grafiti stilā, pēc tam pametu vidusskolu un aizgāju uz reklāmas dizainu, taču vēlāk pametu arī to. Lielāko daļu laika pavadīju sēžot mājās un zīmējot, un pēkšņi man bija tāds "O, tetovējumi, nice, let’s go!".

berga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_1.JPGberga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_3.JPG

Un kāpēc tieši stick and poke?

Tā bija izdevīgāk sākt. Aizgāju pie mākslinieces uz tetovēšanas studiju, kur pirms tam divus mēnešus biju mazgājis grīdas, prasīju viņai, lai bez maksas mani apmāca. Tetovēt mācījos ar mašīnīti uz cūkādas. Pēc tam turpināju tetovēt tehnikā stick&poke.

Ar mašīnīti vispār tetovējumus netaisi?

Nē, bet es varu. Man ir trīs mašīnītes. Tās izmantoju tikai tad, ja tur ir super liels darbs un vajag ļoti daudz krāsot. Neko sliktu par šo tehniku nevaru pateikt, vienkārši katram ir savs ceļš. Tāpat arī atšķirīgi stili un tehnikas.

berga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_2.JPG

Ko tev patīk labāk tetovēt - savus dizainus vai klientu idejas?

Labāk patīk savus dizainus. Ir gadījumi, kad klienti grib, lai visu laiku rediģēju un daudzreiz pārzīmēju un tad ir zaje*. Man vajag, lai jūtos komfortabli, jo tad es zināšu, ka būs nice. Patīk kaligrāfija labāk, īpaši grafiti stila burti.

Kāds ir tavs dizaina veidošanas process?

Labāk, ja klients izvēlas kādu no maniem dizainiem. Vienreiz meitene atsūtīja dziesmu un teica, lai es vienkārši paklausos un uzzīmēju kas man nāk prātā. Uzzīmēju, un dizains viņai patika ar pirmo reizi. Parasti no kienta es gaidu aprakstu. Svarīgi, lai viņš pats saprot, ko grib.

berga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_8.JPGberga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_6.JPG

Kā tu iegūsti savas oriģinālās idejas?

Pagaidām man nav nekas super oriģināls. Bieži ir kaut kādas pārstrādātās idejas, piemēram skatos Pinterest, un no katra attēla kaut ko paņemu un pielieku klāt. Tas vienkārši ir mix, blenderis - ideju blenderis.

Kurš bija tavs pirmais tetovējums?

Mans pirmais tetovējums bija palma uz kakla, un tur bija jautrs stāsts. Man draugs no Aliexpress pasūtīja tetovēšanas mašīnīti, un tad es teicu – bļ*, gribu tetovējumu. Un viņš - ok,  let’s go!  Man tad vēl bija 15 gadi. Ar draugu pēc vienpadsmitiem atnācām mājās, mamma jau bija aizgājusi gulēt, aizgājām uz virtuvi. Kamēr visi gulēja, viņš man uz kakla uztaisīja tetovējumu.

berga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_titlephoto.JPG

Kas bija pirmais tetovējums, ko tu tetovēji?

Pirmo tetovējumu tetovēju pats sev. Uztaisīju burtu, bija ok, nebija pat tik slikti. Taču, kad es pirmo reizi citam cilvēkam tetovēju - paziņai no rajona uztetovēju sirsniņu ar uzrakstu best friend. Karočepiz*, cik slikti bija.

Kādu mūziku tu klausies, kad zīmē?

Esmu melomāns - klausos dažādu mūziku. Reizēm kaut kādus progresus, trans, drum base, techno, elektro, taču kādreiz gribas paklausīties kaut ko ar vārdiem, piemēram, Bermudu divstūri, varu arī Ozolu paklausīties. Ir arī vācu reps. No krieviem Скриптонит, vai, kad iedzeru, pat SEREBRO.

berga_germova_zeihmane_celmina_8dollarstattoo_4.JPG

Kā tu izdomāji nosaukumu - 8 dollars tattoo?

Parasti mūsu ģimenē, ja kaut ko mājās palīdzēja izdarīt, piemēram, izmazgāt vai uztaisīt ēst, kad teica – paldies - , mamma vienmēr atbildēja – восемь баксов (astoņi dolāri). Tā arī mūsu ģimenē "lūdzu" vietā sāka teikt – восемь баксов.  Domājot nosaukumu, sapratu, ka 8 dollars tattoo būs īstais.

Tu pēc katra tetovējuma uztaisi bildi?

Jā, pirms mēneša speciāli nopirku lampu. Man ļoti patīk nofočētnice, bet tam, kā es to daru, visu laiku stils mainās.