Sekojot sapnim: apsēstība, darbs un triumfs sacensību deju pasaulē

vizuāli stāsti

Manu dvēseli vienmēr ir piesaistījusi skatuve, kurā es jutos patiesi brīva. Mans ceļojums deju pasaulē sākās, kad man bija tikai 4 gadi. Tomēr tikai 15 gadu vecumā es satiku treneri, kura burtiski mainīja manu dzīvi. Vai esat gatavi doties uz zemes galiem, lai sekotu savai kaislībai? Vai spējat nenogurstoši strādāt un atdot visu, neskatoties uz sasitumiem un sāpēm, kas rodas ceļā? Vai uzskatāt savu hobiju ne tikai par aizraušanos, bet arī par patiesu dzīves aicinājumu?

Jūlija Šveda, Studentu medijs Skaļāķ

Foto : Oleg Belousov, BEST SHOW LV, facebook.com

Četrus gadus atpakaļ pirmo reizi pārkāpu zāles slieksni, kurā trenējās Marija Smoļenkova. Tas brīdis mani piemeklēja, un es uzreiz jutu, ka vēlos būt daļa no viņas komandas. Manas pūles un aizraušanās ar deju nepalika nepamanīta. Dažus mēnešus vēlāk es ar lepnumu kļuvu par Madness Team dalībnieku.

Foto: Valentina Abrazey

Katru gadu komanda izvirza svarīgu mērķi, lai sagatavoties dalībai sacensībās. Marija iepriekš plānoja piedalīties konkursā 2019. gadā, taču viņas plānus izjauca COVID-19 pandēmijas uzliesmojums. Tomēr pacietība un mūsu nepārtrauktie centieni mūs nav pievīluši. Gadu atpakaļ mēs beidzot debitējām uz Best Show skatuves un ar lepnumu ieņēmām trešo vietu savā kategorijā. Šis svarīgais sasniegums kalpoja ne tikai kā balva, bet arī kā spēcīgas motivācijas avots nākotnei.

Foto: Nauris Veiss, BEST SHOW LV, facebook.com

Šī gada deju sezonā Madness Team drosmīgi piedalījās 7 konkursos ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā. Lai gan mūsu ceļojuma sākuma rezultāti lika vilties, mēs nepadevāmies neveiksmīgu brīžu dēļ. Gluži pretēji katra neveiksme kļuva par spēcīgu mācību, un mēs rūpīgi izskatījām, ko varam uzlabot.

Šī intensīvā pieredze ļāva mums ne tikai atklāt mūsu dejas mākslas potenciālu, bet arī labāk izprast sevi. Izgājuši cauri šim pārbaudījumam, mēs vairs neesam tikai komanda. Esam kļuvuši par nesaraujamu deju ģimeni, kas atbalsta viens otru šajā aizraujošajā ceļā.

Mēs atbalstām viens otru nevis tāpēc, ka esam vienā komandā. Mēs viens otru atbalstām un tāpēc esam komanda.

Foto: Arnis Yasutis

Nākamgad komanda gatavojas prezentēt savu aizraujošo šovu "The Game". Oktobrī notika radoša fotosesija, lai apskatītu nākotnes dejas tēmu un radītu intriģējošu paziņojumu. Nākamajā posmā, janvārī, meitenēm būs vēl viena fotografēšanās, bet skatuves tērpos. Katru nedēļu dejotāji nepārtraukti pilnveido savas prasmes trīs obligātos treniņos, un katru sestdienu komanda iedziļinās akrobātisko triku apguvē, paceļot prasmju latiņu arvien augstāk un augstāk.

Šobrīd meitenes aktīvi gatavojas dalībai piecās aizraujošās sacensībās, kas norisināsies Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Mēs esam iedvesmoti un gatavi izaicinājumiem. Turklāt gaidāmi paziņojumi par papildu konkursiem, kas var kļūt pieejami vēlāk.

Sešas dienas nedēļā es iegrimu deju pasaulē, un, godīgi sakot, es nevaru būt laimīgāka par to. Neviens iemesls, pat slimība, nevar likt man izlaist treniņu, jo katrs komandas dalībnieks ir atbildīgs par kopējiem panākumiem.Šī solidaritātes sajūta un kopīgais mērķis ir tas, kas padara šo aizraušanos par manu patieso dzīves darbu. Nekas nav salīdzināms ar brīdi, kad stāvi uz skatuves, gaidot pirmās mūzikas notis, un tajā brīdī aizmirstas nogurums, asaras un pat sāpes. Galvā un sirdī ir tikai viens mērķis – parādīt savu maksimumu un nepievilt savu komandu.