Skip to main content

Viens no Mums | LGBT+ podkāsts

podkāsti

Vai tev ir sajūta, ka tu esi vienīgais gejs ciemā un tu nevari atklāti par to runāt? Vai tu esi vienīgā geja brālis, māsa, mamma, tētis, labākais draugs vai kolēģis, bet nezini, kas, ko, kā? Neuztraucies! Tu neesi viens. Tu esi viens no mums! Podkāsts "Viens no Mums" ir sarunas ar LGBT+ kopienas pārstāvjiem par viņu stāstiem un pieredzi. 

Klausies mūs Spotify un citās savās mīļākajās podkāstu straumēšanas vietnēs un seko līdzi podkāsta jaunumiem Instagram, kā arī seko līdzi Studentu medijam Instagram, Facebook, Twitter un YouTube.

Katrīna Berga, Annija Zeihmane un Sofija Šņitņikova, Studentu medijs Skaļāk

VNM cover updated.png


20. epizode | Sendija

Divdesmitā podkāsta "Viens no Mums" epizode ir klāt! Šajā epizodē pie mums ciemos ieradusies fitnesa trenere un sociālo tīklu personība Sendija Gabriela Oficiere. Šajā epizodē Sendija stāsta par savu citādāko "skapja" pieredzi, iepazīšanos ar Danuti, bildinājumu un kāzu plāniem.


19. epizode | Anna

Deviņpadsmitā podkāsta "Viens no Mums" epizode ir gaisā! Šajā epizodē pie mums ciemos ir ieradusies RDMV studente Anna Reiktere. Šoreiz runājam par aseksualitātes un aromantisma reprezentāciju LGBT+ kopienā, paaudžu atšķirībām un mazliet arī par to, kā kvīriem iet dažādās Latvijas skolās.


18. epizode | Jana

Astoņpadsmitā podkāsta “Viens no Mums” epizode ir klāt! Šoreiz pie mums viesojās neviena citā kā Jana Jarinovska, Mozaīkas valdes locekle un partijas "Progresīvie" Saeimas vēlēšanu kandidāte. Mēs parunājām par savas seksualitātes apzināšanos trakajā 2005. gadā, apmeklētākajiem geju bāriem un par to, kāda šobrīd ir viendzimuma pāru ģimeņu sarežģītā realitāte Latvijā. 


17. epizode | Noa

Septiņpadsmitajā "Viens no Mums" epizodē pie mums ciemos ir Noa Polītis. Mēs parunājām par greizsirdību poliamorās attiecībās un aseksualitātes spektru, par trans atbalsta čatu, kā arī absurdām situācijām Latvijas bārberšopos.


16. epizode | Elīna

Sešpadsmitajā "Viens no Mums" epizodē pie mums viesojās improvizatore un “Mozaīkas” valdes locekle Elīna Geida. Noskaidrojām, vai Elīna sevi redz kā kopienas seju, cik bieži viņa “izkrīt” no sava ierastā sociālā burbuļa un to, kā cilvēki ārpus LGBT kopienas var palīdzēt un atbalstīt kopienu un tās mērķus. 


15. epizode | Agate

Klausies piecpadsmito podkāsta “Viens no Mums” epizodi jau tagad! Laikraksta “Kvīri runā” dizainere Agate šoreiz stāsta par savu moderno omi, “Kvīri runā” tapšanu un nākotnes vīziju, un to, kā viņa definē aktīvismu.


14. epizode | Tomass 

Četrpadsmitā podkāsta “Viens no Mums” epizode ir klāt! Šoreiz pie mums ciemos ir centra “Dardedze” nodarbību vadītājs Tomass Tulinskis. Klausies un uzzini par Tomasa pašaizsardzības plānu, iznākot no skapja, par pieredzi ar skolas psihologu un arī par to, kā mamma nejauši aizvedusi Tomasu uz viņa pirmo Praidu!


13. epizode | Ksenija

Trīspadsmitā podkāsta “Viens no Mums”epizode ir gaisā! Šoreiz ar mākslinieci Kseniju Tarasovu parunājām par absurdiem dokumentu maiņas noteikumiem, trans cilvēku randiņu pieredzi un aktīvisma nogurdinošo pusi.

12. epizode | Annija

Divpadsmitā epizode ir klāt! Noslēdzot īpašo epizožu triloģiju, laiks ir dzirdēt Annijas stāstu. Šajā epizodē dzirdēsi par netikšanu vaļā no heteronormatīvas domāšanas, par dalību citos LGBT+ podkāstos un projektos un galu galā par to, kā ir būt attāluma attiecībās.


11. epizode | Katrīna

Vienpadsmitā epizode ir klāt! Turpinot īpašo epizožu triloģiju, kur podkāsta radošā komanda dalās ar savu pieredzi un stāstiem, šajā epizodē sirdi krata Katrīna. Viņa dalās ar sajūtām, kā tas ir – nezināt savu identitāti, tomēr zināt kaut vai to, ka kopienai piederi. Dzirdēsi arī par Katrīnas un Annijas iepazīšanos un iespaidīgajiem gejiskās vasaras stāstiem.


10. epizode | Sofija

Praida mēnesis ir klāt, un mēs to sagaidām ar jaunu epizodi! Par godu Praida mēnesim, mēs esam sarūpējušas Jums visiem pārsteigumu – ir pienācis laiks arī mums dalīties ar savu pieredzi visas vasaras garumā. Šo īpašo epizožu triloģiju iekustina mūsu komandas jaunākā dalībniece – Sofija, kura desmitajā Viens no Mums epizodē stāsta par sevis meklējumiem, radošo brīvību studijās un pārsteidzošām vecāku sarunām. 


9. epizode | Jēkabs

Devītā epizode jau klausāma! Šoreiz ar kustības Par! jaunatnes nodaļas vadītāju Jēkabu Kārli Rasnaču parunājām par politisko vidi jau no bērna kājas, krasu viedokļu nesakritību ģimenē un ilgi gaidīto Civilās Savienības likumu.


8. epizode | Cathy

Astotā LGBT+ podkāsta “Viens no Mums” epizode ir klāt un šoreiz angliski! Pie mums viesojās organizācijas Active Rainbow dibinātāja Cathy Manousaki, kura pastāstīja par LGBT+ kopienu Grieķijā, par to, kas viņu atveda uz Latviju, kas mudināja palikt, un galu galā arī par Active Rainbow pirmsākumiem un to, kā viņiem var pievienoties. 

The eighth episode of the LGBT+ podcast "One of Us" is here and this time in English! Our guest was the founder of the organisation Active Rainbow Cathy Manousaki, who opened up about the LGBT+ community in Greece, how she came to Latvia and why she stayed, and also about how Active Rainnbow started and how you can (and should) join. 


7. epizode | Viktorija

Septītajā LGBT+ podkāsta “Viens no Mums” epizodē kopā ar jauniešu līderi un komunikācijas zinātņu maģistra studenti Viktoriju Tkačenko apspriežam seksuālās izglītības nepieciešamību krievvalodīgo skolās un ģimenēs, Erasmus+ projektu ietekmi uz atvērtību dažādībai, Brektes murāli un arī to, kā bērni redz šo pasauli. 


6. epizode | Dans

Sestajā LGBT+ podkāsta epizodē pie mums ciemojas viens no zināmākajiem un skaļākajiem kopienas pārstāvjiem – Dan Avangard! Šajā reizē dzirdēsiet par to, kā Bez Tabu sižets var burtiski izmest no skapja, par nesakārtotiem likumiem vārda maiņas procesā un par Baltic Pride 2021 apbalvošanas ceremoniju, kurā Dans saņēma gada balvu kategorijā “Change Maker”.


5. epizode | Alise

Piektā LGBT+ podkāsta “Viens no Mums” epizode ir klāt! Šoreiz pie mums studijā ciemos ir ieradusies antropoloģe Alise Švandere. Kopā ar Alisi runājam par vārda “lesbiete” dažādajām konotācijām, Latvijas sieviešu basketbola vidi, kā arī apspriežam tikumības grozījumus un iekļaujošu izglītību. 


4. epizode | Ģirts

Ceturtajā LGBT+ podkāsta “Viens no Mums” epizodē pie mums viesojās Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents, horeogrāfs Ģirts Dubults. Šajā reizē dzirdēsiet par to, kā radošs process var palīdzēt saprast sevi, par dalīšanos ar savas dienasgrāmatas fragmentiem izrādē un par dzimuma identitāti kā sociālu konstruktu!


3. epizode | Heinis 

Trešajā LGBT+ podkāsta “Viens no Mums” epizodē pie mums viesojās Heinis, kurš pastāstīja par dzimuma maiņas procesu Latvijā, savu pirmo šprici dibenā un to, kā patīkami pārsteidz tie cilvēki, no kuriem to vismazāk gaidi! 


2. epizode | Tīna

Otrajā epizodē pie mums viesojās fotogrāfe un cilvēktiesību aktīviste Tīna. Viņa pastāstīs par uzaugšanu mazā pilsētā, kur cilvēkiem patīk runāt, par vecmammas centieniem sevi izglītot LGBT+ jautājumos, un galu galā arī par salaulāšanos Vācijā.


1. epizode | Andrea 

Pirmajā epizodē ar savu pieredzi dalās Andrea, digitālo mediju trešā kursa studente. Mēs runāsim par izmaiņām ģimenē pēc iznākšanas no skapja un to, kā identitāte var novest pie jaunām atklāsmēm un cilvēkiem.