Skip to main content

Ugunskura sarunas

podkāsti

Podkāsts, kas jādzird ikvienam, kurš slepenībā sapņo par savu uzņēmumu. 

Šis ir Rīgas Stradiņa universitātes biznesa inkubatora B-Space un Studentu medija Skaļāk veidots podkāsts. B-Space ir radīts ar mērķi atbalstīt un veicināt inovāciju, līderības un uzņēmējdarbības iespējas RSU studējošajiem. Podkāstu vada Kristaps Zaļais, klausīšanai sagatavoja Andra Strautiņa, Ričards Vasiļjevs, Krišjānis Bite, Diāna Surgunte, Annemarija Moiseja un Paulis Putniņš. Klausies mūs Studentu medijā Skaļāk un populārākajās podkāstu vietnēs Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts un citur.

titulbilde_kristaps_.png


3.sērija | Linda Paegle un Rita Kuzņecova - pirmās B-Space inkubācijas dalībnieces

Kā attīstīt uzņēmējdarbību no pašiem, pašiem pamatiem tikai ar ticību savai idejai un vēlēšanos pamēģināt? Podkāsta sarunā Kristaps Zaļais iztaujā divas RSU Biznesa inkubatora B-Space dalībnieces pētnieci Lindu Paegli un narkoloģi Ritu Kuzņecovu par uzņēmējdarbības pirmajiem soļiem, kas sperti inkubācijas programmā. Tāpat noskaidrosim, cik liela nozīme ir komandai un kā notiek sadarbība ar mentoru, attīstot biznesa ideju Zoom ekrānā.


2.sērija | Kristers Jurševskis – emocionāli inteliģentais radītājs | Podkāsts Ugunskura sarunas

Šajā podkāsta epizodē Kristaps Zaļais sarunājas ar savu bijušo studentu, RSU absolventu – Kristeru Jurševski. Kristers pirmos soļus programmēšanā spēra 11 gadu vecumā, kad bija noklausījies Stīva Džobsa prezentāciju, laižot pasaulē “Iphone”. Šobrīd viņš kopā ar Vācijas kolēģiem izstrādā lietotni emocionālās inteliģences vairošanai. Podkāstā uzzināsi, kas ir bootstrap un indiehacker, kādas lietotnes atrodas Kristera telefonā un vai topošajam uzņēmējam vispār vajadzīgs studēt augstskolā.


1.sērija | Ģirts Ozoliņš

Pirmajā podkāsta sērijā viesojas jaunuzņēmējs Ģirts Ozoliņš, kurš tostarp bijis viens no viesiem arī B-Space atklāšanai veltītajā meetup pasākumā. Ģirts ir Uppo Ltd (Lielbritānija) direktors un līdzdibinātājs. Uzņēmums ražo unikālas ergonomiskas aproces datorlietotājiem. Šobrīd Ģirts arī kā biznesa līderis komercializācijas jautājumos Cietvielu fizikas institūtā palīdz zinātnieku komandām attīstīt biznesu astronomijas un lāzeru metroloģijas jomās. Iepriekš strādājis LIAA Radošo industriju inkubatorā, konsultējot jaunos uzņēmējus un palīdzot attīstīt viņu biznesa idejas. Kā Ģirts pats saka, viņam patīk daudz strādāt un pēc tam kārtīgi atpūsties.