Skip to main content

Ugunskura sarunas

podkāsti

Podkāsts, kas jādzird ikvienam, kurš slepenībā sapņo par savu uzņēmumu. 

Šis ir Rīgas Stradiņa universitātes biznesa inkubatora B-Space un Studentu medija Skaļāk veidots podkāsts. B-Space ir radīts ar mērķi atbalstīt un veicināt inovāciju, līderības un uzņēmējdarbības iespējas RSU studējošajiem. Podkāstu vada Kristaps Zaļais un Edgars Lācis, klausīšanai sagatavoja Ričards Vasiļjevs, Anete Kristiāna Kalēja, Amanda Ozola, Toms Daniels Raģelis un Elizabete Misgirda. Klausies mūs Studentu medijā Skaļāk un populārākajās podkāstu vietnēs Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts un citur.

titulbilde_kristaps_.png

14. sērija | Viens no labākajiem ”Pitch” runas veidotājiem Latvijā - Jānis Zaltāns | Ugunskura sarunas

Esam atpakaļ studijā ar Jāni Zaltānu. Jānis ir aktīvs uzņēmējs start-up vidē, kurš ir neskaitāmas reizes "pičojis" lielas auditorijas priekšā un spēj iedot labus pieturpunktus, kā labāk runāt uz skatuves. Bet ne tikai. Slēdz iekšā un noklausies Jāņa stāstu, jo būsi pārsteigts, ka Jānim pat bija sava blokķēdes kriptovalūta.


13. sērija | Ariels Tabaks: Vai mākslīgais intelekts ir nākotne? | Ugunskura sarunas

"Kļūdīties ir normāli, bet ir jābūt pārliecinātam par procesu," saka Ariels Tabaks. Viņš šajā podkāstā pastāstīs, kā viņam gāja dizaina skolā Anglijā, kā viņš ar brāli aizsāka savu jaunuzņēmumu, kas nodarbojas ar mākslīgā intelekta risinājumiem un Kristaps mēģinās saprast no Ariela - vai mākslīgais intelekts ir nākotne vai tomēr kaut kas, kas mūs visus iznīcinās?


12. sērija | Ilona Daukšte: Aizrautībā dzimst pārliecība | Ugunskura sarunas 

Pieredzes un iedvesmas bagātā podkāsta “Ugunskura sarunas” 2022. gada sezona tuvojas noslēgumam. Decembrī vēl vēlējāmies paspēt ieraut jūs, B-Space klausītājus, sirsnīgā sarunā ar Ilonu Daukšti, biedrības "Gaismas laiva" un apģērba cilvēkiem ar kustību traucējumiem radītāju.


11. sērija | Raimonds Jurģelis: Inovācija sev | Ugunskura sarunas 

“Ugunskura sarunās” šoreiz viesojas “Bruntor” rādītājs Raimonds Jurģelis. Šīs sarunas laikā jūs uzzināsiet, cik dažādi ceļi ejami, lai nonāktu līdz idejai un tās realizācijai. Raimonds iezīmēs arī to, cik liela nozīme ir spējai apstāties un izkāpt no vāveres riteņa, lai dotos pretējā virzienā, tādējādi nostādot sevi pozīcijā "es daru citādi".


10. sērija | Rihards Ozoliņš: Uzņēmējs bez uzvalka | Ugunskura sarunas

Visu iemāca laiks - “Ugunskura sarunas” jaunā sezona tiek atklāta ar  iedvesmojošu stāstu par to,  ka nav nepieciešams steigties brīžos, kad nav ne jausmas, kurā virzienā doties un ar ko nodarboties, jo laiks to parādīs pats. Ar savu stāstu kur, kāpēc un kā laiks iemācīja un aizveda līdz fantastiskai biznesa idejai šodien dalīsies SIA "Omega Properties" vadītājs Rihards Ozoliņš. 


9. sērija| Juris Hmeļņickis: Kā izmantot prakses iespēju, lai iegūtu darbu pēc tās? | Ugunskura sarunas

"Ja grib dzīvē kaut ko sasniegt, jārīkojas pēc iespējas ātrāk," pie ugunskura bijām pagodināti sagaidīt uzņēmuma AS “Grindeks” valdes priekšsēdētāju Juri Hmeļņicki, kurš dalījās ar šādām un vēl daudzām citām vērtīgām atziņām. Šajā epizodē uzzināsiet, kā saprast, kas ir tā profesija vai nozare, kas aizrauj, kā arī kopā noskaidrosim veicamos uzdevumus, lai prakses iespēju padarītu par nākotnes darba vietu. Otrpus “ugunskuram” Kristaps iedvesmosies no Jura domām un uzzinās, kāpēc ķīmijas fakultāšu studenti kļūst par vienu ģimeni.


8. sērija| Reinis Nikuļcevs: Es esmu fans procesam | Ugunskura sarunas

Kā ir ieraudzīt savu produktu pasaules līmeņa sporta notikumu tiešraidēs? Pie ugunskura šoreiz viesojās SIA “Rocketgrip” vadītājs Reinis Nikuļcevs, kurš ir nopelnījis cieņu un atzinību sporta ekipējuma lentu ražošanas nozarē. Šajā epizodē uzzināsiet, kā “Excel” spēj saglabāt draudzību ilgu gadu garumā un kas nepieciešams, lai balansētu starp veiksmīgu uzņēmējdarbību un pasaules apceļošanu.  Otrpus “ugunskuram” Kristaps ļausies Reiņa aizraujošajiem piedzīvojumu stāstiem, kā arī gūs priekšstatu par ražošanas procesa burvību.


7. sērija | Rebeka Liepiņa un Līga Rīga: Mīlestība pret papīru kā uzņēmējdarbības iespēja | Ugunskura sarunas

Kas ir kopīgs rokrakstam un biznesam? “Ugunskura sarunas” jaunā sezona turpinās ar dvēselisku sarunu par iedvesmas pilniem ikdienas elementiem. Pie mums viesosies SIA “Piparmētra” veidotājas, Rebeka Liepiņa un Līga Rīga, kuras ir vienas no pirmajām  kreatīvo plānotāju attīstītajām Latvijā . Šajā epizodē uzzināsiet, kā abas mākslinieces  nonāca pie sava uzņēmuma idejas un kā tikt pāri radošajām krīzēm, kā arī dalīsies ar  viņu svarīgākajām dzīves vērtībām. Otrpus “ugunskuram” Kristaps ļausies Rebekas un Līgas daudzpusīgajai pieredzei un iemācīsies, kā ikdienas steigā neaizmirst pateikt mīļajiem: “Paldies, es tevi mīlu”.


6. sērija | Kristers Moisejs: 3D printēšanas industrija - fake it till you make it

Jaunais gads ir iesācies ar jauniem izaicinājumiem, sapņiem un mērķiem. 2022.gada “Ugunskura sarunas” sezona iesāksies ar interesantu sarunu par 3D printēšanas nozari. Pie mums viesosies SIA “Purpose AM systems” vadītājs, Kristers Moisejs, kurš ir viens no pirmajiem šīs nozares aizsācējiem Latvijā. Šajā epizodē uzzināsiet, kā Kristers nonāca pie sava uzņēmuma idejas, kādi ir bijuši izaicinājumi ceļā uz neatkarīgu uzņēmējdarbību, kā arī uzzināsiet par viņa personību un vērtībām. Otrpus “ugunskuram” Edgars padalīsies ar savu pieredzi un uzskatiem par jaunās uzņēmējdarbības sfēru, kā arī dalīsies ar savām vērtībām, kas sekmē veiksmīga uzņēmuma attīstību. 


5. sērija | Arta Latiša: Spēcīga komanda ir veiksmīga uzņēmuma pamats

Turpinot “Ugunskura sarunas” ar nu jau arī jauno projektu vadītāju Edgaru, šoreiz pie mums viesojās Arta Latiša - Junior Achievement Latvia (JAL) gada uzņēmēja balvas ieguvēja, kas skolas laikā izveidoja savu uzņēmumu un šobrīd cenšas to attīstīt visā pasaulē. Šajā epizodē uzzināsi, kā Arta nokļuva pie savas uzņēmuma idejas, kādi ir viņas ieteikumi jaunajiem uzņēmējiem, kā arī, kas ir vajadzīgs pilnai laimei gan kā cilvēkam, gan kā uzņēmējam. Otrpus ugunskuram Kristaps padalīsies arī ar saviem uzskatiem par to, kā jaunajiem uzņēmējiem būtu jādomā un centīsies turpināt savu uzvaru sēriju derībās ar podkāsta viesiem!


4. sērija | Gints Leimanis - stāstnieks, kurš uz sava "bilborda" uzliktu kaut ko dullu

Atsākam jauno Ugunskura sarunas sezonu un, gremdējoties atmiņās par karsto vasaru, piedāvājam Kristapa Zaļā sarunu ar Gintu Leimani - RSU absolventu "uz papīra"un stāstnieku "sirdī". Uzzināsi, kur meklējami Ginta uzņēmuma pirmsākumi, kādas sajūtas ir tad, kad paraksti pirmo līgumu un kas veido laba stāsta formulu. Kristaps atklās savu stāstnieka feilu, un uzzināsi, kādas filmas skatās uzņēmēji, ka vēlas atpūsties.


3. sērija | Linda Paegle un Rita Kuzņecova - pirmās B-Space inkubācijas dalībnieces

Kā attīstīt uzņēmējdarbību no pašiem, pašiem pamatiem tikai ar ticību savai idejai un vēlēšanos pamēģināt? Podkāsta sarunā Kristaps Zaļais iztaujā divas RSU Biznesa inkubatora B-Space dalībnieces pētnieci Lindu Paegli un narkoloģi Ritu Kuzņecovu par uzņēmējdarbības pirmajiem soļiem, kas sperti inkubācijas programmā. Tāpat noskaidrosim, cik liela nozīme ir komandai un kā notiek sadarbība ar mentoru, attīstot biznesa ideju Zoom ekrānā.


2. sērija | Kristers Jurševskis – emocionāli inteliģentais radītājs | Podkāsts Ugunskura sarunas

Šajā podkāsta epizodē Kristaps Zaļais sarunājas ar savu bijušo studentu, RSU absolventu – Kristeru Jurševski. Kristers pirmos soļus programmēšanā spēra 11 gadu vecumā, kad bija noklausījies Stīva Džobsa prezentāciju, laižot pasaulē “Iphone”. Šobrīd viņš kopā ar Vācijas kolēģiem izstrādā lietotni emocionālās inteliģences vairošanai. Podkāstā uzzināsi, kas ir bootstrap un indiehacker, kādas lietotnes atrodas Kristera telefonā un vai topošajam uzņēmējam vispār vajadzīgs studēt augstskolā.


1. sērija | Ģirts Ozoliņš | Ugunskura sarunas

Pirmajā podkāsta sērijā viesojas jaunuzņēmējs Ģirts Ozoliņš, kurš tostarp bijis viens no viesiem arī B-Space atklāšanai veltītajā meetup pasākumā. Ģirts ir Uppo Ltd (Lielbritānija) direktors un līdzdibinātājs. Uzņēmums ražo unikālas ergonomiskas aproces datorlietotājiem. Šobrīd Ģirts arī kā biznesa līderis komercializācijas jautājumos Cietvielu fizikas institūtā palīdz zinātnieku komandām attīstīt biznesu astronomijas un lāzeru metroloģijas jomās. Iepriekš strādājis LIAA Radošo industriju inkubatorā, konsultējot jaunos uzņēmējus un palīdzot attīstīt viņu biznesa idejas. Kā Ģirts pats saka, viņam patīk daudz strādāt un pēc tam kārtīgi atpūsties.