Raidieraksts “Medijpilns”
Jaunākā paaudze jau no mazotnes atrodas nepārtrauktā mediju un tehnoloģiju klātbūtnē, pamazām sapludinot robežas starp digitālo un reālo pasauli. Kādu īstermiņa un ilgtermiņa ietekmi šāda ikdiena atstāj uz bērniem un jauniešiem, un rezultātā pieaugušajiem?
Raidierakstā “Medijpilns” ar dažādiem ekspertiem centīsimies izprast un analizēt mediju un tehnoloģiju lomu jaunākās paaudzes ikdienā, lai noskaidrotu, kā tā mūs ietekmē. Meklēsim labākos risinājumus pilnvērtīgam mediju lietojumam, rūpējoties par savu un apkārtējo labsajūtu un dzīves kvalitāti.
Raidieraksts ir Rīgas Stradiņa universitātes Multimediju komunikācijas studentes Dārtas Justīnes Kolātes radošais kursa darbs
2. epizode. Stimulācijas un pauzes. Saruna ar Zani Gulbi
Mūzikas klausīšanās, ēšana, smēķēšana, komunikācija, mašīnas vadīšana, dažāda veida informācijas uztveršana – tā visa ir stimulācija. Par to, kas notiek ar mums, kad starp konstantu stimulāciju netiek ieturētas pauzes, stāsta izglītības un skolu psiholoģe, klīniskā un veselības psiholoģe, kā arī RSU lektore Zane Gulbe.
Epizodes sākumā pieminētais raidieraksts: https://www.hubermanlab.com/episode/asi-wind-what-magic-mind-reading-reveal-about-the-brain.
1. epizode. Mūsu maņas medijpilnā pasaulē. Saruna ar Jurģi Šķilteru.
Par to, kā digitālā pasaule ir ietekmējusi mūsu uztveri līdz šim, kas atšķirīgs cilvēkiem, kuri lasa vai raksta digitāli, no tiem, kas to dara ar roku, kā mūsu veiktspēju ietekmē tas, vai viedierīces atrodas mums blakus, kādēļ daudzlietojums (multitasking) ir slikts un vēl daudz ko citu, stāsta LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs, profesors Jurģis Sķilters.
Klausies citus līdzīgus stāstus