Skip to main content

Podkāsts “TikToknīca”. TikTokeru satura radīšanas noslēpumi

podkāsti

Šis ir intervijas žanra podkāsts, kas vēsta par TikTok satura radīšanu un tā veidotājiem Latvijā, un sastāv no sešām epizodēm. Katrā no tām uz interviju ir aicināts TikTokeris, kas sasniedzis vismaz 50 tūkstošus sekotāju šajā sociālajā medijā, lai atklātu visus satura veidošanas pamatprincipus un noslēpumus, kas ļāvuši sasniegt skaitliski lielu auditoriju. Podkāsts “TikToknīca” ir Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas Žurnālistika pēdējā gada studentes Elizabetes Rublānes radošais bakalaura darbs.

Klausies mūs Spotify un citās savās mīļākajās podkāstu straumēšanas vietnēs, kā arī seko līdzi Studentu medijam InstagramFacebookTwitter un YouTube.

Elizabete Rublāne, Studentu medijs Skaļāk

tiktoknica_title.png


1.epizode. Justīne Martinsone (@jushkapadrushka) par TikTok kā glābiņu no ofisa darba, biezas ādas uzaudzēšanu un TikTok veiksmes formulu | Podkāsts TikToknīca

Justīne Martinsone TikTok vidē plašāk pazīstama kā @jushkapadrushka. Viņa veido saturu, kas saistīts ar ēdienu – video receptes, restorānu, kafejnīcu un pārtikas iepirkumu apskatus. Papildus viņas profilā redzamas arī sadarbības ar dažādiem pārtikas un ēdienu zīmoliem. Justīnei satura radīšana šajā sociālajā medijā ir pilna laika darbs. Viņai šobrīd TikTok vidē seko gandrīz 84 tūkstošus liela auditorija. Šajā epizodē Justīne atklāti dalās par TikTok kā glābiņu no vienmuļa ofisa darba, konkurenci ar otru ēdienu TikTokeri Airitu Kodorāni, biezas ādas uzaudzēšanu un savu veiksmīgo satura veidošanas formulu.

 

2.epizode. Krišs Biedriņš (@baigais_nezvers) par TikTok burbuli, nevēlamo atpazīstamību un algoritma loteriju | Podkāsts TikToknīca

Krišs Biedriņš TikTok vidē plašāk pazīstams kā @baigais_nezvers. Viņš veido gan izklaidējošu, gan izglītojošu saturu, auditorijai skaidrojot dažādas situācijas, faktus un mītus. Piemēram, "Baisi kosmosa fakti" vai "Dīvaini Ginesa rekordi". Viņam šobrīd TikTok vidē seko gandrīz 105 tūkstošus liela auditorija. Šajā epizodē Krišs atklāti dalās par TikTok burbuli, nevēlamo atpazīstamību un algoritma loteriju.